V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročný kaskadér (Brad Pitt) rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles.

Kultový Quentin Tarantino prekvapuje divákov aj v novinke Vtedy v Hollywoode.

Film má všetko, čo zvyknú „tarantinovky“ mať – originálny príbeh aj postavy, čierny humor a majstrovské dialógy – a je tiež bravúrne technicky zvládnutý.

V deviatom filme sa však Tarantino posunul aj donových vôd, keď divákom prináša príbeh stojaci na silných charakteroch,ktoré sa musia vyrovnať s nenaplnenými snami a očakávaniami, ktoré vekom doľahnú na každého z nás. V Hollywoode 60. rokoch je navyše tento boj mimoriadne dramatický, keď úspech a sklamanie idú často ruka v ruke.

Film, v ktorom Tarantino po prvýkrát na veľkom plátne združil dvez najväčších hereckých hviezd dneška – Leonarda DiCapria a Brada Pitta– je potrebné vidieť v prítmí kinosály.

Len tak diváci dokážu naplno oceniť svet zlatej éry Hollywoodu, ktorý Tarantino vytvoril podľa vlastných spomienok a zážitkov. Jeho novinka právom vyniká v záplave tohtoročných pokračovaní, rebootov a superhrdinských filmov.

Vtedy v Hollywoode sa odohráva v roku 1969 v Los Angeles. V jeho centre je Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), ktorý bol kedysi hviezdou westernového seriálu Bounty Law, no po jeho skončení sa väčšieho filmového úspechu nedočkal. V čase, kedy sa filmový priemysel hýbe skôr k hipisáckemu štýlu, sa ostrieľaný kovboj Rick obáva, že mu ušiel vlak.

„Rick Dalton je vedľajší produkt 50. rokov, kedy stvárňoval vznešených hrdinov. Tí sa však v novej ére nenosia,“ približuje DiCaprio. „Rick však nie je vďačný za jeho niekdajšie úspechy a neustále chce viac, má pocit, že je nedocenený.“

Film Vtedy v Hollywoode prináša od 15. augusta 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár