Jeden z najznámejších veľtrhov v bývalom Československu sa po rokoch vracia, aby nadviazal na svoju slávnu tradíciu a odprezentoval širokej verejnosti to najkvalitnejšie, čo v oblasti módy ponúka domáci a český trh. Návštevníci sa môžu tešiť na prezentácie vychytených značiek, uznávaných módnych návrhárov, ale i malovýrobcov či šikovných hand-made tvorcov. Pripravený je i bohatý sprievodný program.

Legendárny veľtrh Trenčín Mesto Módy hlása veľkolepý návrat!

Organizátorky TMM Jana Jankovičová a Daniela Lelkes

Trenčín Mesto Módy pod taktovkou Jany Jankovičovej

Módny veľtrh Trenčín Mesto Módy (TMM) sa po takmer desaťročnej odmlke predstaví tento rok v septembri, konkrétne v dňoch 22.9. – 23.9.2017, na výstavisku EXPO CENTER v Trenčíne. História veľtrhu, i vďaka ktorej prischla Trenčínu lichotivá prezývka – „Mestomódy“, siaha do roku 1963.

Vtedy sa veľtrh organizoval pod názvom „Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu“ a prezentovali sa tu len dve spoločnosti,firmy – Merina Trenčín a Odevné závody Trenčín. Postupom rokov sa veľtrh stal na Slovensku fenoménom s bohatou návštevnosťou a stovkami vystavovateľov.

Veľtrh prežil i zmenu režimu, no v roku 2008 definitívne zanikol. Obnoviť sa ho rozhodla Trenčanka Jana Jankovičová, podnikateľka a riaditeľka módnej agentúry Ibismóda.

,,S myšlienkou znovuzrodiť veľtrh som sa pohrávala dlhšiu dobu, bola som s ním prepojená od detstva. Už ako školáčka som sa tešila na výstavu, kde sme s otvorenými ústami pozerali, čo všetko krásne sa u nás na Slovensku vyrába, a čo všetko si budeme o rok môcť kúpiť v obchodoch, teda pri veľkom šťastí, že nám to predavačka odloží pod pultom. To vzrušenie nemalo konca kraja. Neskôr som tu pôsobila ako modelka a v roku 1994 som už ako majiteľka modelingovej agentúry organizovala na TMM módne prehliadky“, spomína s úsmevom Jana Jankovičová, súčasná riaditeľka veľtrhu.

FOTO: Jozef Spišák

Pridaj komentár