Kto by si nepamätal jeden z kultových hororov Osvietenie (The Shining) z roku 1980? Mrazivá atmosféra, legendárny režisér a skvelý Jack Nicholson.

Po takmer 20 rokoch prichádza do našich kín jeho pokračovanie s názvom Doktor Spánok (Doctor Sleep), v ktorom je hlavnou postavou Danny, hrdina pôvodného filmu, ktorý z chlapca vyrástol na muža zmietaného traumami.

Bude sa musieť postaviť nepriateľom, o akých sa mu ani nesnívalo … Všetko ostatné sa dozviete v samotnom pokračovaní jedného z najznámejších hororových filmov všetkých čias, ktorý s pozitívnymi ohlasmi zapĺňa kinosály už aj na Slovensku.

Štyridsiatnik Danny Torrance sa pokúša nájsť vnútorný pokoj a vďaka svojej nadprirodzenej schopnosti komunikovať myšlienkami pomáha ľuďom na sklonku životov. Cestu mu však skríži rovnako nadaná teenagerka Abra, ktorá potrebuje pomoc. V pätách má zločineckú skupinu, ktorá sa živí esenciou vypúšťanou práve takto nadanými osobami … pri ich vlastnej smrti. Danny sa tak bude musieť postaviť nielen novým nepriateľom, ale aj vlastným strachom, ktoré naďalej sídlia v hrôzostrašnom horskom hoteli Overlook.

Film Doktor Spánok je adaptáciou rovnomennej knihy spisovateľa Stephena Kinga, ktorou pred niekoľkými rokmi nadviazal na svoj román Osvietenie (tiež známy ako Žiarenie). Filmovú novinku zrežíroval uznávaný hororový tvorca Mike Flanagan, ktorý má na svojom konte úspešný seriál The Haunting of Hill House, ale aj adaptáciu Kingovej novely Geraldova hra – obe pre streamovaciu službu Netflix. Výsledkom svojej práce nadchol dokonca aj samotného autora predlohy, ktorý je známy svojím negatívnym vzťahom k sfilmovanému Osvieteniu.

„Mikeovi sa podarilo posunúť Kubrickov film o krok ďalej. Jeho snímka robí dve veci – je vynikajúcou adaptáciou knihy Doktor Spánok, ale je aj parádnym pokračovaním filmu Osvietenie,“ hovorí spokojný Stephen King o najnovšej adaptácii svojej knihy.

V hlavnej úlohe sa predstaví Ewan McGregor (Trainspotting, séria Hviezdne vojny) a jeho protivníčku stvárňuje čoraz populárnejšia Rebecca Ferguson (Najväčší showman, séria Mission Impossible).

Doktor Spánok prichádza do slovenských kín vďaka distribučnej spoločnosti Continental film

Pridaj komentár