Už dávno nejaký typ obuvi nevzbudil toľko svetovej pozornosti ako Yeezy od Adidas. Na svedomí ich má umelec a už aj dizajnér svetového mena – Kanye West. Yeezy sú skutočným podpultovým tovarom a je veľkým šťastím, ak sa v niektorej predajni či e-shope objavia. A teraz dobrá správa – Yeezy sú už aj v Čechách a na Slovensku!

Legendárne YEEZY slávneho Kanyeho Westa dostupné už aj v Čechách a na Slovensku!!!

Model obuvi menom Yeezy bol stvorený Kanye Omari Westom, americkým rapperom, textárom, producentom a tiež módnym dizajnérom. Počuli ste o už o ňom? Určite áno. Ide o veľmi neortodoxného a pomerne kontroverzného umelca, ktorý však v súčasnosti na poli populárnej hudby žne mimoriadne úspechy.

Yeezy sú výsledkom spolupráce s Adidas

V roku 2015 začala spolupráca tohto hudobníka s firmou Adidas, ktorej výsledkom boli topánky Yeezy 750 Boost. Svojho času o nich hovoril každý, kto v rámci šoubiznisu niečo znamenal. Neskôr prišli na rad topánky podobného názvu, akurát s označením 750 a následne 950, ktoré sa na trh dostali v štyroch rôznych farebných kombináciách.

Kanye spolupracoval aj s Nike

Spolupráca rapera so svetoznámou značkou športovej obuvi Adidas bola v riešení už v roku 2006, no k dohode nakoniec nedošlo. Prvou značkou, s ktorou Kanye West nakoniec začal spoluprácu, tak bola spoločnosť Nike. Dohoda sa pretavila do piatich rokov spolupráce, ktorá zákazníkom priniesla tri páry úplne nových modelov obuvi. Po tomto období sa však Nike a West rozišli. Hudobník opätovne oslovil Adidas a firma tentokrát splnila jeho požiadavky. Prvý rok spolupráce ešte nový model obuvi či oblečenia nepriniesol – debut prišiel až na začiatku roka 2015. Yeezy Season 1 boli veľmi očakávanou kolekciou oblečenia a na jej prehliadke sa ocitli aj také celebrity ako Kim Kardashian alebo Rihanna.

Yeezy nájdete na Footshop-e

Neskôr firma Adidas upustila od spolupráce na výrobe a šírení kolekcie Yeezy a začala sa plne sústrediť na spoluprácu ohľadne obuvi. Doteraz uzrelo svetla sveta 6 rôznych modelov v 19 rôznych farebných prevedeniach. Topánky Yeezy si okamžite zamilovalo mnoho svetovo uznávaných hviezd a osobností šoubiznisu, vďaka čomu získali tieto tenisky mimoriadny vplyv a váženosť. Yeezy naozaj nie je jednoduché zohnať, no v Čechách a na Slovensku sa to dá, pretože Footshop (využite aj ich cashback na Refundo.sk) ich už má vo svojej ponuke. Každý záujemca si však môže objednať len jeden pár topánok.

Tenisky zahalené mračnom záhad – sú tvrdenia naozaj pravdivé?

Čo sa týka ich exkluzivity, Yeezy majú okolo seba až mýtickú auru. Tenisky sa vyrábajú v super-limitovaných množstvách a keď sa dostanú do predaja, behom pár minút sa po nich len tak zapráši. Nič bližšie sa pritom o limitovanej výrobe tejto obuvi nevie. Spoločnosť Adidas totiž ešte nikdy nezverejnila žiadne konkrétne čísla. Preto sa okolo obuvi Yeezy vždy vynára množstvo špekulácií a viac či menej pravdivých teórií. Tu je niekoľko známych špekulatívnych tvrdení:

  • Napríklad o Yeezy Boost 750 viaceré zdroje tvrdia, že sa ich do predaja dostalo ani nie 1 000.
  • Prvá várka Yeezy Boost 350 bola zase dostupná v štyroch farebných prevedeniach (Turtle Dove, Moonrock, Oxford Tan a Pirate Black). Kanyeho holič napríklad uviedol, že vo farbe Moonrock malo byť k dispozícii 80 000 párov.
  • S druhou radou 350tok prišlo na trh aj viac farieb. Jedna verzia, odtieň Zebra, sa mala objaviť len na 7000 pároch topánok.

Yeezy by nemali tak skoro skončiť

Sú tieto údaje pravdivé? To s istotou vie len pár ľudí. Každopádne, Yeezy by sa mali vyrábať aj naďalej. Aspoň tak to tvrdí spoločnosť Adidas a aj samotný Kanye, ktorý dávnejšie deklaroval, že Yeezy by mal mať každý, kto ich chce mať. Tak čo, využijete Footshop zľavový kód a zaobstaráte si aj vy obuv filmových hviezd?

Pridaj komentár