Všetci fanúšikovia malej včielky sa majú na čo tešiť! 1. marca prichádza do slovenských kín nový film o nezbednej včielke, ktorá svojimi príhodami pobaví nielen deti, ale aj dospelých divákov. Milovala ju už generácia dnešných mamičiek a oteckov, a určite sa zapáči aj ich ratolestiam.

Legendárna včielka Maja sa vracia na filmové plátna!!! Aká úloha čaká pred ikonickou rozprávkovou hrdinkou tentokrát?

V rodnom úli včielky Maje to vrie ako … ako v úli. Práve sa skončil letný zber medu a prišiel dôležitý odkaz od samotnej Cisárovnej. Včielky sa možno budú môcť konečne zúčastniť Veľkých hier o med!

Nadšenie však veľmi rýchlo vystrieda sklamanie, lebo sa zistí, že ich úľ nebude vôbec súťažiť a navyše musí poskytnúť účastníkom hier polovicu svojich zásob medu. Maji sa to vôbec nepáči a rozhodne sa za Kráľovnou vycestovať na vlastnú päsť. Lenže audiencia u Jej Veličenstva skončí katastrofou a urazená panovníčka dá Maji podmienku – jej úľ sa môže Hier zúčastniť, ale ak prehrá, príde o všetky zásoby medu.

Kráľovná Majinho úľa je z toho veľmi sklamaná, pretože Maja svojou neposlušnosťou ohrozila celú včeliu rodinu. Rozhodnutá dokázať svojej Kráľovnej, že sa v nej mýli, Maja prisľúbi, že Sladké hry vyhrá a zachráni svoj úľ. Kráľovná súhlasí, ale pripomenie jej, že na to, aby svoj tím doviedla k víťazstvu, bude sa musieť naučiť spolupracovať s ostatnými a počúvať ich.

Maja prichádza na Hry spolu so svojím najlepším kamarátom, ustráchaným Vilkom. Krátko na to stretnú Violet, žiarlivú včelu, ktorú Maja spoznala počas nešťastnej návštevy u Jej Veličenstva. Violet len ťažko skrýva, že Maju  vôbec nemá v láske a zámerne ju vyprovokuje k hádke. Maja dostane prvé oficiálne napomenutie od riaditeľa Hier a aj vďaka tomu veľmi rýchlo zistí, že jej tím zložený zo samých outsiderov je vopred odsúdený na neúspech. Napriek tomu sa Maja nevzdá a vďaka jej odhodlaniu získavajú svoje prvé body.

Motivovaní Majiným nadšením, sa všetci členovia tímu neustále zlepšujú a pre Violet sa zrazu stanú veľkou hrozbou. Preto sa opäť uchýli k podvodu a vyzve Maju na tajné preteky, ktorá nič netušiac súhlasí. Lenže tým poruší pravidlá a dostane definitívny zákaz pokračovať v Hrách.

Maja musí poprosiť Cisárovnú o odpustenie, ktorá jej napokon dovolí pokračovať, ale ešte pritvrdí v podmienke – ak jej tím prehrá, Majina Kráľovná bude zosadená z trónu a nahradí ju včela, ktorú vyberie sama Cisárovná. Kráľovná s tým súhlasí, pretože je presvedčená, že Maja je schopná zvíťaziť.

Podarí sa to však malej včielke? To sa už čoskoro uvidí v slovenských kinách. V slovenskom znení obľúbeným postavičkám prepožičali svoje hlasy okrem iných aj Lukáš Frlajs, Táňa Kulíšková, Eva Matejková, Juraj Predmerský, Martin Kaprálik a ďalší. Samotnú Včielku Maju nahovorila Martinka Kapráliková.

Slovenská premiéra animovanej rozprávky VČIELKA MAJA 2: SLADKÉ HRY je vďaka distribučnej spoločnosti Forum Film už 1. marca 2018

Pridaj komentár