Slnko môže byť pre pokožku veľmi prospešné. Ak sa mu však príliš vystavíte, môže spôsobiť viac škody ako úžitku. A presne vtedy FOREO UFO 2 zažiari. Slnko totiž pomáha pokožke produkovať vitamín D, ktorý je pre veľa vecí kľúčový. Konkrétne, vitamín D je potrebný pre normálnu funkciu kostí, ako aj duševné zdravie. Ak sa slnku vystavujete príliš málo, zvyšuje sa riziko vzniku jednej z foriem depresie. Ak sa však budete vystavovať slnečným lúčom naopak príliš, môže dôjsť k poškodeniu pokožky.

Niektoré z najväčších dôsledkov slnenia sú vrásky, hyperpigmentácia, poškodenie očí a v najhorších prípadoch rakovina kože. Preto nemôžete odísť z domu bez ochrany pred slnkom a SPF. Napriek tomu, ak sa spálite, beauty-tech je tu, aby vás zachránila.

LED svetelná terapia je to, čo potrebujete pre pokožku poškodenú slnkom

Preč sú dni, kedy ste chodili pokrytí jogurtom a skúšali najrôznejšie domáce lieky na zmiernenie spálenia. FOREO UFO je prístroj, ktorý vám pomôže po slnení. Zapnite toto nádherné zariadenie, vyberte si terapiu červeným svetlom LED a sledujte ako špičková technológia funguje. Červené LED svetlo pomáha pri poškodení pokožky slnkom.

Ako to funguje? Terapia červeným LED svetlom zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu vo vašej pokožke, ako aj väčšiu imunitnú odpoveď, ktorá pomáha odstraňovať odumreté bunky a opravovať tie poškodené. UFO 2 sa vyznačuje nielen terapiou červeným LED svetlom (ktorá pomáha pri poškodení pokožky slnkom), ale aj kryoterapiou (terapia chladom), ktorá dodá vašej pokožke tak potrebnú sviežosť.

Máte škvrny od slnka? Použite zelené LED svetlo!

Hyperpigmentácia je bežný stav kože, ktorý nastáva, keď pokožka produkuje viac melanínu, čo vytvára na koži tmavé škvrny. Hoci je zvyčajne neškodný, postihuje všetky typy pleti a je to niečo, čo môže poškodiť vašu sebaistotu.

Existuje mnoho príčin tohto stavu kože, ale jednou z najbežnejších je vystavenie sa slnku, čo je ďalší dôvod, prečo by ste sa mali vyhýbať slnečnému žiareniu. Hlavne bez SPF. Preto znova a znova opakujeme: používajte ochranu pred slnkom každý deň v roku, pretože prevencia je vždy lepšia ako liečba!

Napriek všetkým opatreniam je však nepríjemné sfarbenie niekedy silnejšie ako ochrana pred ním. Našťastie dnes existuje veľa možností na liečbu hyperpigmentácie, pričom medzi tie najúčinnejšie patrí aloe vera, sladké drievko a zelený čaj, ale aj kúra, ktorá zahŕňa zelené LED svetlo.

Pomôcť môže aj kokosový olej a voda

Slnko svieti a život je krajší. Dáte si SPF a máte pocit, že dokážete dobyť celý svet, však? To je skvelé, ale aj keď ste sa vyhli spáleniu, Vaša pokožka potrebuje po opaľovaní dobrú regeneráciu. Slnko totiž (rovnako ako vietor) pokožku vysušuje a ak jej nepomôžete s regeneráciou, môžu sa objaviť vrásky. Preto je starostlivosť o pokožku po slnku rovnako dôležitá ako aplikácia SPF.

Prístroje a pleťové masky pre krásnu pleť sú dostupné na www.notino.sk a najnovšie trendy v starostlivosti o pleť nájdete vždy na Instagrame @foreo_official

Pridaj komentár