Spomínané „lastovičie hniezdo“ je ohromujúci zámok na strmej skale, ktorý sa nachádza na krymskom polostrove presnejšie v letovisku Gaspra. Táto stavba bola postavená v roku 1912 vo výške impozantných 40m. Úchvatný výhľad na Čierne more je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Z histórie vieme, že zámok slúžil ako letné sídlo pre nemeckého magnáta a baróna, ktorý sa volal von Stiegel. Treba podotknúť, že konštrukcia stavby pôsobí majestátne a napriek tomu aj elegantne.

Lastovičie hniezdo – Zámok na útese na Kryme

lastovicie_hniezdo_mmagazin1

Dúfajme, že tento architektonický zázrak prežije tieto v súčasnosti búrlivé časy. Prečo navštíviť Lastovičie hniezdo? Krym je jedným z najobľúbenejších prázdninových destinácií v regióne. Zámok je pekné miesto na návštevu a zaručuje skvelý výhľad a pohľad do histórie. Môžete sa sem vybrať počas celého roka. Dostať sa tam je možné autobusom, trolejbusom, alebo taxi z Jalta, Simferopol alebo Gaspra.

lastovicie_hniezdo_mmagazin2 lastovicie_hniezdo_mmagazin3 lastovicie_hniezdo_mmagazin4 lastovicie_hniezdo_mmagazin5 lastovicie_hniezdo_mmagazin6 lastovicie_hniezdo_mmagazin7 lastovicie_hniezdo_mmagazin8 lastovicie_hniezdo_mmagazin9 lastovicie_hniezdo_mmagazin10[Alžbeta]

Pridaj komentár