V galérii Nadácie ABF na Václavskom námestí, predstavil módny návrhár Michal Marek svoju aktuálnu kolekciu LOVE. Prehliadku podkreslil a patričnú atmosféru navodil živý hudobný a spevácky doprovod skupiny VOJ & 3SKA. Behom 30 minút vystriedala kultúrny program rada modeliek a modelov, ktorí predstavili celkovo 60 nositeľných kúskov z kolekcie LOVE doplnené o veľmi originálne okuliare, ktoré zapožičala luxusná optika
Eye Eye.

„Láska je tu pre všetkých!“ Módny návrhár Michal Marek predstavil svoju novú kolekciu LOVE!!!

Láska, jej podoby a všadeprítomnosť, sú hlavným motívom tejto kolekcie, ktorej obrazom sa stala lastovička – symbol slobody i návratov. Dámske, pánske i dnes toľko populárne unisex modely, mali u divákov veľký ohlas. Počas defilé, ktorého sa spoločne s Michalom ujala hlavná tvár kolekcie – Františka Čížková, sa premietalo špeciálne pripravené video, ktoré si zo strany divákov vyslúžilo standing ovation.

Tvárami kolekcie sa stali – módna kritička Blesku Františka Čížková, modelky Kateřina Wohlmann-Votavová a Bláža Hlasová, tanečníci Filip Jankovič a Petra Veverková. Medzi hosťami bolo možné zhliadnuť mnoho známych tvárí, napr. moderátorku Štěpánku Duchkovou, speváka Sámera Issu, herečku Štěpánku Fingerhutovovou, hviezdu večierkov a milovníčku módy – Moniku Štikovou, módnych stylistov, blogerov, influencerov, zástupcov médií a sponzorov.

„Bola to úžasná a pestrá prehliadka, kde po dlhej dobe mladý talent priniesol niečo originálne a nadčasové,“ obdivoval kolekciu spevák Sámer Issa. „Prehliadku LOVE hodnotím ako veľmi kvalitne prevedenú. Páčil sa mi nápad, drive i originálne prevedenie. Michalovu módu obdivujem, pretože sa snaží robiť niečo, čo tu v Čechách chýba. Má proste cit a talent – to je môj dojem z toho, čo som videl,“ zhodnotil módnu show fotograf Milan Junek, ktorý si celú akciu skutočne užíval.

S večerom bol spokojný i samotný tvorca, ktorému sa po móle prešiel i známy tanečník Filip Jankovič, ktorý si do Prahy odskočil zo slovenskej módnej výstavy „Trenčín mesto módy“. Hlavnou hviezdou však bola zaiste módna kritička Františka Čížková, ktorá už síce prekročila hranicu 60 rokov, ale dojatie z obrovského potlesku v stoji nedokázala skrývať. „Musím povedať, že som bol skutočne spokojný s celým priebehom prehliadky, prípravou i tímom ľudí, ktorí sa podieľali na celej kampani,“ pochvaľoval si spolupracovníkov Michal Marek.

Večer následne pokračoval formou afterparty v Prague Fear House v paláci Lucerna,
priestore s v Česku unikátnom koncepte, ktorý prepojuje bar s adrenalínovou
prehliadkou a množstvom hororových prvkov. Maskovaní herci sa postarali o
nefalšovaný mráz na chrbte všetkých hostí, keď si na nich z priestorov plných hrôzy vyrazili napr. s motorovou pílou. Večer  doplnila hodnotná tombola od generálneho partnera, partnerov, ako i tvorcov samotného make-upu pre dámy vo forme kútiku kozmetickej značky Catrice.

Už prvé fotografie a trailer zverejnené pred prehliadkou spôsobili značný
záujem o kolekciu – organizátori festivalu VODAFONE YOU FEST 2017, TV PRIMA
COOL a hudobný kanál Óčko, oslovili Michala s ponukou usporiadania prehliadky v
rámci tohto multižánrového festivalu. Prehliadka doplnená o tanečné prvky
prebehla v Průmyslovém paláci na pražskom výstavisku za prítomnosti kamier TV PRIMA COOL a hudobného kanálu Óčko.

Kolekcia LOVE voľne nadviazala na kolekciu „Rebélie“ a zahŕňa ucelený rad modelov pre ženy, mužov, ale i unisex kúsky, ktoré sú jedným z poznávacích znakov Michalovej tvorby. Z farieb prevažuje šedá, čierna, červená, biela a ich kombinácie. Pomyselným symbolom kolekcie sa stala už spomínaná lastovička a to ako symbol lásky a návratu … „Chcel som ukázať, že láska je tu pre všetkých. Je jedno, kto sme, čo robíme, koľko máme rokov, či sme zdraví alebo chorí. Preto vznikol i tento netradičný mix úplne odlišných ľudí s úplne inými životnými príbehmi. Módna kritička, zdravotná sestra, modelka, tanečníčka a tanečník, ale aj obyčajné dievča z dediny – a je to jedno, keďže lásku cíti každý z nich“, povedal návrhár.

Fotografie vznikali v priestoroch kasární Karlín, vrátane dronom zaznamenaného videa. Generálnym partnerom je distribučná spoločnosť Mark Distri, partnermi sú kozmetické firmy Catrice Cosmetics, Batiste, Real Technics, produkčná spoločnosť Hustle Production, luxusná optika Eye Eye a vlasové štúdio Luvoxy.

V najbližšej dobe bude možné Michalovu kolekciu zhliadnuť 20.10.2017 na módnej akcii Topstyl v Mohelnici.

Pridaj komentár