Tento príbeh sa odohráva v čase vznešených rytierov, krásnych princezien a nebezpečných čarodejníkov. Ruslan je potulný umelec, no sníva o tom, že sa stane rytierom. Jedného dňa stretne krásnu Milu do ktorej sa okamžite zaľúbi a vôbec netuší, že je dcérou kráľa. Šťastie zaľúbencov netrvá dlho, lebo zákerný čarodejník Černomor ukradne Milu priamo pred jeho očami, aby všetku jej lásku zmenil na vlastnú magickú moc. Ruslan sa bez zaváhania vydá hľadať princeznú aj napriek všetkým prekážkam aby dokázal, že láska je silnejšia než kúzla.

Láska je silnejšia než kúzla! Rozprávkový príbeh Ukradnutá princezná v slovenských kinách už tento mesiac!!!

Mladý túlavý herec menom Ruslan, spolu s jeho priateľmi dramatikom Nestorom a malým vtáčikom Una, vystupujú na námestí na jednom z ich predstavení. V ňom Ruslan rozpráva rozprávku o zlomyseľnom čarodejníkovi Černomorovi, ktorý unesie zamilovanú princeznú, oberie ju o silu lásky a premení ju na jeho vlastnú magickú silu. Stáva sa tak raz za každých sto rokov, počas krvavého západu slnka, po ktorom sa z dievčaťa stane kamenná socha.

Čoskoro ale prichádzajú skutoční rytieri zo zámoria, míňajú Ruslana a jeho voz a pútajú pozornosť všetkých divákov naokolo. Zo šepotu davu sa dozvedáme, že rytieri idú do veže princa Vladimíra požiadať o ruku jeho dcéru, aby sa s ňou mohli zosobášiť.

Náhle sa stane niečo zlé. Nešťastní rytieri odchádzajú už po pár minútach. Niektorí z nich boli dokonca zbití. Ruslan by sa taktiež chcel stať rytierom. Už dlho totiž túžil po tom, aby sa mohol zúčastniť turnajov a zachraňovať slečny. Avšak len rytierov syn sa môže stať rytierom a Ruslan je len hercov syn. Preto je jeho osud spečatený.

Medzitým sa na kráľovskom zámku háda princezná Mila s otcom – kráľom. Z ich konverzácie sa dozvedáme, že sa Mila nechce vydať. Miesto toho sa usiluje cestovať a objavovať dobrodružstvá, pretože celý svoj život strávila na zámku pod prísnym dozorom svojho otca, ktorý si myslí, že svet je pre jeho dcéru príliš nebezpečný.

Vladimír spozoruje v Mile tvrdohlavosť jej matky, ktorá zomrela pred mnohými rokmi. Jediná vec, ktorá zostala Mile po matke bol krásny prívesok, ktorý neustále nosí zavesený na krku. Vladimír dal Mile ultimátum: ak si nevyberie manžela do nasledujúceho dňa, navrhne jej snúbenca podľa vlastného uváženia. S týmito slovami Vladimír odíde a Mila bez rozmýšľania uviaže dokopy plachty, zavesí ich von z okna, utečie zo zámku a vydá sa hľadať dobrodružstvo.

Po zotmení Ruslan prechádza od domu k domu, ukazuje svoje triky deťom, aby si zarobil peniaze na jedlo. Odrazu Ruslana na ulici takmer zrazili traja jazdci. Je to rytier Farlaf a jeho dvaja bratia, ktorí sa tiež uchádzali o ruku krásnej princeznej. Ruslan postavený tvárou tvár rytierom sa proti nim mohol brániť len slovami. Farlaf dal Ruslanovi jasne najavo, že je len obyčajným hercom a nikdy sa nestane rytierom.

Ruslan v smútku odíde, keď sa zrazu pri ňom objavila vystrašená Mila. Mila je prenasledovaná dvoma tulákmi, ktorí jej chcú ukradnúť vzácny prívesok a požiada Ruslana, aby na jej ochranu zavolal stráž alebo rytierov.

Ruslan sa pri krásnej princeznej nezmohol na nič iné, len na malé klamstvo. A tak jej nahovoril, že on je pravým rytierom. Potom, ako k nim prišli traja tuláci s nimi Ruslan zápasil používajúc jeho triky, akrobatické zručnosti, avšak na pomoc tulákom prišli falšovatelia a naši hrdinovia museli pre nimi utiecť.

Keď sú obaja v bezpečí, Mila povie Ruslanovi, že chcela zažiť dobrodružstvo a preto utiekla z domu. Mila si myslela, že jej otec preháňal, keď hovoril o tom, že svet je nebezpečné miesto, ale ukázalo sa, že mal pravdu. Ruslanovi sa Mila páči a rozhodne sa pre ňu urobiť skutočné dobrodružstvo bez akéhokoľvek nebezpečenstva.

Pridaj komentár