Laci Strike – Tanec pre mňa znamená všetko a rodina ešte viac!

648
Laci Strike - Tanec pre mňa znamená všetko a rodina ešte viac! 1

Jeden z najlepších a najobľúbenejších slovenských tanečníkov vie, že rodina je najdôležitejšia. Počas svojej kariéry si vraj už splnil takmer všetko, čo mohol. Okrem svojich dvoch synov Danka a Adama spoločne so svojou ženou Aničkou vychovávajú mladú generáciu slovenských tanečníkov. Počas leta splní Laci Strike so značkou slovenských prírodných syrov Mini Babybel špeciálne letné túžby deťom, ktoré sa zapoja do súťaže na tuzbydeti.sk. Jeden šťastlivec sa môže tešiť i na Laciho letný tanečný tábor. Viac sa dočítate v rozhovore.

Laci Strike – Tanec pre mňa znamená všetko a rodina ešte viac!

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin1

Vychovávaš mladých tanečníkov aj počas leta. Kto všetko sa môže do vášho tábora prihlásiť? Je to limitované vekom?

Jediné čo je, je spodná veková hranica od päť rokov. Deti vôbec nemusia vedieť tancovať, ale ak niečo vedia, tak to samozrejme nevadí. My si ich rozdelíme do pracovných skupín, a tak s nimi robíme. Robíme to už 12 rokov, je to koncept denného tanečného tábora. Majú tam okrem tanca aj iné aktivity a je to veľmi úspešné. Princíp je taký, že sa začína v pondelok a v piatok predvedieme rodičom spoločné tanečné vystúpenie. Pomedzi majú súťaže, DJský deň, Grafitti workshop. Má to už meno, lebo tesne pred spustením kampane to už bolo takmer vypredané. Veľmi sa na to tešíme.

Ako vznikla idea letného tábora?

Pred 12 rokmi. Mali sme prenajatý priestor a boli prázdniny, tak sme potrebovali zaplatiť nájom. Teraz je to tak, že tábor je úspešný, máme veľa lektorov, ktorí sa o nich starajú. Štyri dni z piatich som tam aj ja a trénujem, učím, makám, venujem sa im.

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin2

Aké ešte robíš aktivity pre deti počas roka?

Sú to normálne tanečné kurzy v tanečnej škole od 6 rokov až do 30 rokov. Žánrové zameranie BREAK DANCE, HIP HOP, a zameranie podľa veku a výkonnosti. Máme aj kurz 30+, sú to ľudia, ktorí buď kedysi tancovali, alebo tancovať chcú. Keď sme začínali s týmto kurzom, mal som obavu, ako to pôjde, ale funguje to super. Rýchlo sa učia, dávajú zo seba na tréningoch všetko a sú skvelí.

Máš v podstate dve rodiny. Svoju a tanečnú. Čo pre teba znamená rodina?

Tanec pre mňa znamená všetko a rodina pre mňa znamená ešte viac. Ťažko sa hľadá balans medzi týmito dvomi vecami. Na jednej strane je tanec, ktorý milujem a mám s ním veľa odžité a chcel by som sa rozvíjať. Na druhej strane  je rodina, a tá má samozrejme v určitých veciach prednosť. Zasa rodina vie, že vďaka tancu zarábam a z toho potom existujeme. Aj vďaka tomu, že Anči je tolerantná a vie, ako to beží, môžeme fungovať dobre a je to podľa mňa úplne super. Rodina je pre mňa úplne všetko. Mám to tak vložené od mojich rodičov, ktorí fungujú perfektne doteraz. Hlavne deti sú veľký záväzok a snažíme sa ich vychovať správne. Isto to nebudú mať ľahké medzi spolužiakmi ako „Laci Strikeove deti“, ale už ich na to pripravujeme.

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin3

Vidíš už na staršom Dankovi nejaké signály, čo by chcel robiť? Profiluje sa už nejako?

Všimol som si, že Dankovi to nenormálne páli v niektorých veciach. Keď mal dva roky, už dával abecedu, chcel to vedieť  a zaujímalo ho to. Máme aj jednu logickú hru – aplikáciu a v troch rokoch to celé dal sám. Rozmýšľam, ako je to možné, lebo aj ja som mal s niektorými levelmi problém. Zdá sa mi, že je aj dosť nadaný po hudobnom smere. Keď mal asi dva a pol roka, v nedeľu hrali v rádiu jazz, nemali sme na to náladu, tak sme to vypli a on začal kričať, že to chce počúvať. Neviem, čo z neho bude. Do ničoho ho netlačím. Treba sa s ním hrať a nechať ho prirodzene, nech si sám vyberie. A Adam? Toho zaujíma zatiaľ iba prso J

Anči je úžasná tanečníčka. Nechýba jej tanec?

Je super. Myslím, že je lepšia tanečníčka ako ja. Nemá taký „foundation – slovník“ ako ja, ale feeling a pohyb úžasný. Navyše je kočka. Je to top tanečníčka Dary Rolins.  Iste jej tanec chýba, ale má v sebe úžasnú silu, že to dokáže prekonať a drží sa statočne. Je veľmi zlatá a úplne odovzdaná. Človek naozaj musí byť pripravený na to, keď chce mať rodinu. Sú aj situácie, keď treba riešiť opatrovateľku, ale riešime to skôr tak po svojom. Pomáhajú nám aj rodičia. Ja som spokojný a hlavne aby decká boli zdravé.

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin5

 

So zdravím súvisí aj zdravý životný štýl.

Človek sa to učí veľmi dlho, aby pochopil, čo funguje zle a čo funguje dobre. Niekto je taký, že mu vyhovuje bylinková strava a niekomu vyhovujú steaky. Myslím si, že je správne, keď je to nastavené tak, aby fungovala medzi všetkým istá symbióza. Keď by som to mal zhrnúť, tak jem veľa mäsa, zdravé tuky, syry, zeleninu, bobuľové ovocie, orechy. To, čo jem veľmi málo, je pečivo a sacharidy. U mňa to funguje dobre.

Je ešte niečo, čo by si chcel dosiahnuť? Tvoja méta?

Považujem sa za šťastného, už som si v rámci tanca splnil veľmi veľa vecí. Aj som si veľa precestoval, aj som si veľa zažil. Ďalšia méta, kam by som sa chcel dostať je, že začínam viac spolupracovať s hiphopovými pioniermi. Tí, čo stáli pri zrode hiphopu a majú silné meno a stále častejšie som s nimi v kontakte. Je to pre mňa nenormálna výzva. Keď tu bol naposledy Mr. Wiggles, tak mi povedal, že tu už nemám čo robiť a mám s ním ísť robiť workshopy do Číny. Že už je najvyšší čas a musím ísť. Povedal som mu, že nechcem ísť teraz, lebo mám malé deti a nechcem teraz na mesiac vypadnúť. Aj keď som na to pripravený, ale myslím, že by v tom utrpela rodina. Dávam si načas a potom o rok dva chcem šíriť povedomie aj o tom, aby svet vedel, kde je Slovensko a chcem sa dostať medzi úplne najlepších.  To je môj posledný cieľ. Keď už budem medzi nimi a akceptovaný a budem s nimi priamo v kontakte.

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin4

Si ambasádorom značky (nielen) detských syrov  Mini Babybel a budeš spolurozhodovať o tom, ktoré detské túžby sa toto leto naplnia. Čím ťa zaujala kampaň „Po čom deti túžia“?

Zaujal ma projekt preto, lebo je v ňom snaha robiť niečo pre mladých ľudí, lebo to nie je niečo bežné. S tým som sa stotožnil na sto percent za sekundu. Ak sa nájde niekto, kto chce niekoho potešiť a niekomu splniť nejaký sen, tak je to zážitok, ktorý nikto nikdy tomu človeku nenahradí. Že je to práve zdravý Mini Babybel je úžasné, lebo sa to spája aj so zdravým štýlom, ktorý preferujem a som s tým stotožnený.

SÚŤAŽ! Zapojte aj vy svoje ratolesti a supersyr Mini Babybel môže splniť deťom ich letné túžby!

Všetko čo treba urobiť je isť na stránku tuzbydeti.sk a vybrať jednu z možných túžob, ale tiež vpísať úplne inú, špecifickú vlastnú. Babybel ich trom deťom a ich kamarátom splní. Každé dieťa svoj zážitok môže prežiť s ďalšími dvoma kamarátmi. Dokopy sa tak deväť detí z celého Slovenska môže tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Jedným z členov poroty, ktorí budú vyberať víťazov, je i ambasádor projektu a známy tanečník Laci Strike. Práve denný letný tábor jeho Street Dance Academy je jednou z letných túžob.

laci_strike_tanec_a_rodina_mmagazin6

Viac informácií o súťaži a unikátnom prírodnom syre Mini Babybel sa dozviete na babybel.sk alebo tuzbydeti.sk

Pridaj komentár