Kvetinová koruna krásy, čo dodá letný šmrnc a sexepíl

456
Kvetinová koruna krásy, čo dodá letný šmrnc a sexepíl 12

 

Napriek mnohým kritikom, tieto dekoračné kúsky budú vládnuť aj v tejto sezóne. Tento módny doplnok, ktorý využíva čoraz viac ľudí má korene v dávnej minulosti. Víťazi starovekých olympijských hier dostávali olivové vence či koruny. Tradícia kvetinových pokrývok hlavy siaha od Ruska až po Hawaii.

 

Kvetinová koruna krásy, čo dodá letný šmrnc a sexepíl

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin

Známou osobnosťou, ktorá si nechávala vlasy skrášľovať kvetmi, bola surealistická, mexická maliarka Frida Kahlo. Trpela celoživotnými zdravotnými problémami. Mnoho z nich bolo výsledkom dopravnej nehody, ktorú prežila ako násťročná. Táto nehoda ju priviedla k maľovaniu. Kahlo charakterizuje jej výrok: „Maľovala som sama seba, pretože som často sama a pretože som predmet, ktorý poznám najlepšie.“ Čerpala z osobných skúsenosti vrátané manželstva, potratov a jej početných operácií. Z týchto dôvodov bola jej práca často charakterizovaná bolesťou.

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin1

Obľúbenou súčasťou sa stali aj viacerých umelkýň, speváčok a herečiek. Spojitosť s prírodou obľubovala napríklad aj Audrey Hepburn.

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin2

S rastúcou industrializáciou sa kvetinové ozdoby stali romantickým znamením jednoduchého „country“ života. Heslo „flower-power“ („sila kvetín“), patrilo hnutiu mládeže 60. rokov 20. storočia, ktoré sa nazýva hippies alebo deti kvetov.

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin3kvetinova_koruna_krasy_mmagazin3a

Kvety vo vlasoch sú typické i pre nevesty. Dotvoria atmosféru tejto čarovnej chvíle a dodajú kúzlo každej dáme, ktorá sa vydáva. Práve kvety vo vlasoch učarovali v svadobnej sezóne mnohým ženám, ktoré aj takýmto spôsobom chcú originálne ozvláštniť svoj výzor v ich veľký deň.

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin4 kvetinova_koruna_krasy_mmagazin4a

Dnes si kvetinové ozdoby môžete kúpiť na internetových portáloch, na festivaloch i v obchodoch s oblečením a doplnkami. Kvety vo vlasoch podporia štýl účesu a ženskosť, či už sa chystáte na svadbu, ples, párty, festival alebo do práce.Nosia ich známe osobnosti i bloggerky. Fantázií a kombináciám sa medze nekladú.

kvetinova_koruna_krasy_mmagazin5akvetinova_koruna_krasy_mmagazin5  kvetinova_koruna_krasy_mmagazin6

[Sandra/vogue.com/sandramandakova.blogspot.sk]

Pridaj komentár