Všetci zažívame stres, či je to už v spojení s prácou, školou, úradmi a pod. Stres nám samozrejme vyrába množstvo nadbytočných starostí. Podobné životné prekážky však treba čo najskôr preskočiť. Dnes sme si pre Vás pripravili zoznam desiatich najviac nepríjemných okamihov, ktoré pozná väčšina z nás. Možno sa práve aj vy nájdete v niektorom z týchto desiatich bodov, či už ním prechádzate tieto dni, alebo ste si ním prešli v minulosti.

Ktorých TOP 10 ilustrácií výstižne zobrazuje náš každodenný strach?

1. Keď nás k sebe zavolá šéf, pretože nás chce vidieť! Takúto cestu k šéfovi poznáme: je nekonečná a máme počas nej čoraz ťažšie nohy. Hovoríme si: Urobil som niečo zlé? Je všetko v poriadku ? Čo ak ma chce vyhodiť?

Nesmieme však zabúdať na to, že aj napriek nepríjemným okolnostiam, ktoré sú v našich životoch samozrejmosťou, musíme zdvihnúť hlavu. Je to predsa len zlý deň, a nie zlý život! Keď sa stretneme s podobnou nepríjemnosťou, odporúčame negatívne myšlienky zahnať tými príjemnými myšlienkami či veselými spomienkami.

2. Keď sme chorí a hľadáme vysvetlenie u lekára „vyhľadávača“. Poznáme to: zadáme do googlu príznaky choroby a hneď máme len minimálnu šancu na prežitie. Určite z toho netreba vyvodzovať žiadne fatálne závery a odporúčame radšej v prípade potreby vyhľadať skutočného špecialistu.

3. Zvoní nám telefón a my ho v preplnenej taške nemôžeme nájsť. Keď sa nám ho nakoniec podarí vyloviť, vidíme na displeji: máte jeden zmeškaný hovor.

4. Všetko nám behá po rozume. „Ten život je taký nespravodlivý. Čo so životom? Chudák ten mravec na zemi.“ Neustále nad všetkým rozmýšľame a zvažujeme všetky možnosti.

5. V noci niečo počujeme zašušťať a hneď nám hlavou prebehne scenár, čo alebo kto to môže byť. Prejde nami studený pot a máme pocit, že všetka naša krv je v hlave. Nemusíme sa ale báť! Spisovateľ Stephen King hovorí: „Monštrá sú skutočné a duchovia sú tiež skutoční. Žijú vnútri v každom z nás a niekedy vyhrávajú.“

6. Ten pocit, keď máme iracionálne obavy.

7. Sme extrémne nerozhodní. Netreba sa báť, určite je na svete viacero ľudí, ktorí sa nemôžu ráno rozhodnúť medzi ovocným a čokoládovým jogurtom.

8. Nemôžeme si prečítať noviny, pretože … je tam samá vražda, krádež a množstvo nevinných obetí.

9. Niektoré videohry dokážu stlačiť všetky naše stresové gombíky.

10. Vo svojom podvedomí sa neustále bojíme, aj keď si hovoríme, že sa nemáme čoho báť.

Pridaj komentár