Vitajte v treťom pokračovaní predstavovania darov, ktoré sú nad všetky ostatné materiálne darčeky, ktorými bežne obdarúvame svoje deti. Ak ste vynechali prvé dve série, vôbec nezúfajte – môžete si ich pokojne prečítať tu a tu. Veríme, že ani v dnešnej sérii tých najúžasnejších darov, ktorými môžete vaše deti obdarovať, vás nenecháme chladnými, ale vás aspoň v jednom prípade do najbližších dní inšpirujeme. Želáme pohodové čítanie.

Ktorých 35 darčekov vám vaše dieťa nikdy nezabudne? III. časť

Nádej predstavuje vieru, že niečo bude niekedy lepšie. Vytvára silu, vytrvalosť a odhodlanie. A v zúfalo ťažkých časoch nás vyzýva, aby sme kráčali ďalej. Nádej znamená ísť tam, odkiaľ iní utekajú.

Ak sme sa niečo naučili v priebehu posledných 20 rokov, je to práve to, že život sa mení čoraz rýchlejšie. Dnešná doba veľmi rýchlo napreduje. Svet zajtrajška vyzerá úplne ináč. Svet nepotrebuje len ľudí s fantáziou, ale aj ľudí, ktorí v ňom reálne žijú.

Niekedy musíte v živote spomaliť, zastaviť a položiť si otázky: kto som? kam idem a ako sa tam dostanem? To isté platí aj pre vaše deti.

Vášeň pre vzdelanie sa u detí veľmi líši. Prvotné vzdelanie začína v domácnosti. Je potrebné čítať, klásť otázky a analyzovať. Naučte svoje deti, že učenie môžu mať aj radi a nebrať to len ako povinnosť.

Deti, ktoré sa naučia vážiť si svet okolo seba, dokážu sa oň aj postarať. Určite dbáte na to, aby bola vaša domácnosť vždy útulná, usporiadaná a čistá. Ak učíte deti poriadku doma, učte ich aj tomu, že poriadok je potrebný aj tam vonku.

Deti potrebujú príležitosť spoznať nové veci, aby tak mohli zistiť, čo ich baví a v čom sú dobré.

Pesimisti svet nemenia, ale optimisti áno. Naučte to svoje deti, aby aj oni raz mohli zmeniť svet.

Oslavovať malé veci v živote nie je zlé. Koniec koncov, sú to práve malé úspechy, z ktorých sa neskôr stávajú tie veľké. Nezabudnite ani dnes povedať svojim deťom, akí ste na nich pyšní.

Ľudia si často neuvedomujú, že mier je v našich rukách. Aj mier, ktorý pociťujeme k ľudom okolo nás, je rovnako v nás.

Ľudia, ktorí sa učia vážiť si samých seba, majú väčšiu šancu k získaniu sebavedomia a sebaúcte.

Nikto z nás nie je rovnaký – vždy nás niečo odlišuje a to nás robí výnimočnými. Jedinečnosť vašich detí by nemala byť skrytá. Aj vaše dieťa je unikát a malo by byť na seba hrdé.

Je to to najlepšie miesto pre prečítanie príbehu alebo konverzáciu s dieťaťom. Dáva vášmu dieťaťu pocit bezpečia a istoty.

Nie je na svete lepšieho uistenia ako to, že niekam patríte a máte domov, kde sa môžete vždy vrátiť. Je to najkrajší azyl pre dušu dieťaťa.

Samotná vernosť zahŕňa viacej než len vernosť nášho tela. Aj oči, myseľ, či naša duša môžu povedať, som ti verný. Nezabudnite, že vaše manželstvo a súžitie s vašou manželkou je vzorom pre vaše dieťa.

Najväčšia, najsilnejšia a najkrajšia vec, akú môžete komu dať. Rozhodne ňou nešetrite!

Pridaj komentár