Pred pár dňami sme vám priniesli I. diel nášho krátkeho seriálu, v ktorom vám postupne približujeme 35 darčekov, na ktoré vaše deti nikdy nezabudnú. Po prvej desiatke tu, máte možnosť nahliadnuť na ďalších 10, nie menej dôležitých darčekov pre vaše ratolesti, ktorými môžete spraviť krajší život nie len sebe, ale aj svojím deťom. Ktoré z nich sa vám už podarilo darovať?

Ktorých 35 darčekov vám vaše dieťa nikdy nezabudne? II. časť

Život nie je fér a nikdy ani nebude. Keď bude vaše dieťa zlomené alebo smutné, snažte sa mu ukázať, že po každej búrke vyjde Slnko. Dobré časy sa striedajú s tými zlými – nuž, všade vo svete musí byť rovnováha.

Jedným z najväčších darov, aké môžete svojim deťom dať, je pochopenie, aby boli spokojné s tým, čo majú … ale nie s tým, kto sú.

Antoine de Saint-Exupéry povedal: „Jedine deti vedia, čo hľadajú.“ Učte svoje deti klásť otázky kto?, čo?, kedy?, ako?, prečo? a prečo nie?. Deti sú veľmi zvedavé a snažia sa objavovať svet. Nezazlievajte im, že často majú otázku na každú vašu odpoveď.

Jeden z najväčších faktorov úspechu je rozhodnosť a veľkosť našej vôle chcieť.

Jednou z hlavných úloh rodiča je vychovať dieťa a naučiť ho vhodnému správaniu, ktoré by bolo pre primerané pre spoločnosť. Ako sa správať k ostatným, ako dosiahnuť vytúžené výsledky a splniť si sny. Disciplínu by ste z výchovy dieťaťa nemali vynechať, no mala by byť samozrejme pozitívna.

Slová majú veľkú moc! Môžu niečo vytvoriť, zničiť, potešiť, ale aj ublížiť. Aj vaše jednoduché slová môžu priniesť dieťaťu povzbudenie a pozitívne myšlienky. Preto starostlivo zvážte, aké slová každodenne používate.

S príchodom internetu sa objavila aj možnosť väčšej tvorby a presadenia sa. Svet iba potrebuje viacej ľudí, ktorí chcú.

Naučte vaše deti byť veľkorysé.

Vaše deti nepozostávajú len z mäsa a krvi. Sú tvorené z mysle, vôle, duše a srdca. Ich životné rozhodnutia by mali byť založené na niečom vyššom ako len na tom, čo robia všetci ostatní ľudia z mäsa a krvi.

Deti, ktoré sa učia významu poctivosti v mladom veku, majú oveľa väčšiu šancu stať sa čestnými v dospelosti. Čestní dospelí majú tendenciu cítiť sa lepšie a aj spokojnejšie zaspávať.

Pridaj komentár