Na svete nejestvuje väčšia láska než je tá, ktorá púta rodičov k svojim deťom. Každý rodič má rád svoje deti a snaží sa im to dokazovať každú chvíľu. Mnoho rodičov s veľkou láskou kupuje svojim deťom darčeky. Dá sa ale láska spočítať množstvom plyšákov na poličke? Koľko spôsobov na vyjadrenie lásky vôbec jestvuje? Prinášame vám zoznam 10 vecí z celkového počtu 35, ktorými môžu rodičia svoje deti obdariť. Ktoré z nich ste už darovali vy?

Ktorých 35 darčekov vám vaše dieťa nikdy nezabudne? I. časť

Niekedy aj jedno jednoduché slovo môže zmeniť celý svet. Uistite sa, že vaše deti vedia ako veľmi ich ľúbite a vážite si ich. Pripomeňte im, že u vás majú vždy šancu.

Niektorí otcovia zvyknú hovoriť synom, že na bozky sú už príliš starí. Nenahnevalo by vás to? Vedzte, že vaše deti nebudú nikdy staré na to, aby dostávali aj fyzické potvrdenie vašej lásky.

Spoločné stravovanie nám prináša zvláštne medziľudské vzťahy, ktoré nemôžeme nájsť nikde inde. Hovorí sa, že rodina, ktorá neje spolu za jedným stolom, ani spolu nerastie.

Snažte sa smiať spolu so svojimi deťmi každý jeden deň. Smiech je pre rodiča znakom spokojnosti dieťaťa a tá najlepšia droga na svete. Je totiž veľmi nákazlivý a návykový.

Pomôžte nájsť svojim deťom krásu vo všetkom a v každom, koho v živote stretnú.

Deti sú jednoducho deti. Sú vynaliezavé a majú obrovskú fantáziu. Rodičia však často potrebujú poriadnu dávku trpezlivosti. Deti by aj tak mali mať svoj priestor vyhradený na ich šibalské experimentovanie. Aj neporiadok patrí k nášmu životu. Bez detí by bol váš dom či byt čistý, ale srdce smutné a prázdne.

Stabilný domov sa stáva základom pre deti, ktoré na ňom stavajú zvyšok svojho života. Je to pre nich najbezpečnejšie miesto na svete, kde sa budú s obľubou v spomienkach vracať.

Povzbuďte svoje deti, aby sa nebáli veľkých snov. Raz môžu dosiahnuť omnoho viac, než si mysleli, že je vôbec možné. Raz možno siahnu aj na tie najvzdialenejšie hviezdy.

Čas, ktorý dáte svojim deťom, je veľmi špecifický darček. Nemôžete ho reklamovať ani vrátiť späť. Preto starostlivo zvážte, koľko a aký čas im venujete.

Pozornosť zo strany rodičov je pre deti nesmierne dôležitá. Potrebujú vedieť, že ste stále po ich boku a pripravení im vždy pomôcť.

Pridaj komentár