Popri nesmierne dynamickej kariére manažérky v oblasti marketingu, je zároveň aj vzornou matkou. Aj napriek svojmu mladému veku má Nina Sedláková za sebou už množstvo nielen profesionálnych, ale aj životných skúseností, ktoré jej významne napomohli na ceste k úspechu. Aký je jej pohľad nielen na úspechy, ale i na neúspechy? Na ktoré spolupráce najradšej spomína a aké sú jej plány do budúcna? Nielen to, ale i množstvo zaujímavostí, ktoré o nej doteraz vedel len málokto, sa dočíta v exkluzívnom rozhovore s úspešnou marketérkou Ninou Sedlákovou, špeciálne len na M magazín.sk

Ktorá úspešná žena stojí za známymi marketingovými kampaňami? Nina Sedláková otvorene o svojej kariére a tiež osobnom živote!

Nina, vieme, že sa už nejaký ten čas profesionálne pohybuješ v oblasti marketingu. Ako vnímaš túto sféru?

Marketing nie sú iba poučky a definície – je to určitý um využiť svoje kontakty správnym smerom. Marketing je vlastne obchodná politika. Mne sa páči, keď ľudia dokážu spolupracovať a dokážu spoločne tvoriť. Vždy sa tiež snažím dodržať kódex: „silnejší pomáhajú slabším“.

Ako PR manažérka si veľmi úspešná. Čo vo svojej práci považuješ za úspech?

Môj úspech je, keď je klient našej mediálno-komunikačnej agentúry spokojný a keď nás navyše odporučí ďalším potenciálnym klientom.

Kto môže byť tvojim klientom? S kým najčastejšie spolupracuješ a kto najviac využíva tvoje marketingové služby?

Našu agentúru tvorí tím. S týmto tímom spolupracujeme nielen s jednotlivcami, ale aj s veľkými spoločnosťami. V portfóliu máme dokonca i politikov, čo je veľmi zaujímavá spolupráca. Každý jeden klient je ale individuálny.

Na akých zaujímavých projektoch momentálne pracuješ?

Budujeme agentúru Instedo, no okrem toho máme veľa ďalších projektov. Mňa vždy zaujímala politika, čo sa mi aj splnilo. Alebo tiež spolupráca môjho kolegu Tobiáša Súkeníka s jeho osobným coachom Michalom Kyselicom je taktiež veľmi inšpiratívna.

Na ktoré projekty a spolupráce z minulosti najradšej spomínaš?

Na školu života od mojich rodičov. Od mladosti som pracovala pre advokátsku kanceláriu mojej maminy. Naozaj sme túto rodinnú firmu vybudovali od úplného začiatku. Je to zaujímavý príbeh a nehanbím sa za to. Moja mamina začínala v obývačke u nás v paneláku a ocino ako venčil psa, tak oslovil prvých klientov – je to už 20 rokov a tí klienti ostali s nami doteraz. Samozrejme teraz už to má úplne iný rozmer. A navždy trošku emocionálne ostane pre mňa TOP modelingová agentúra New Face Managment – moje krásne modelky sú navždy ako moja druhá rodina.

Čo musí podľa teba jednoznačne človek na tvojej pozícii zvládať, aby bol vo svojej práci úspešný?

Byť úspešný znamená mať pokoru. Musíte sa vedieť dohodnúť vždy za každých okolností. Je to veľmi náročné, nakoľko niekedy je tá druhá strana náročná a nie každý dokáže spolupracovať na úrovni.

Vo svojom živote stretávaš množstvo zaujímavými ľudí. Je niekto, koho by spomedzi toľkého množstva rada spomenula?

Bude to zniesť zvláštne, ale ja osobne nechcem písať o celebritách alebo slávnych ľuďoch. V mojom živote sú ľudia, o ktorých sa možno nepíšu články a ani knihy, ale ja ich navždy budem mať vo svojej mysli. Moja veľká úcta patrí matkám, tým čo sa starajú sami o svoje deti , maminkám čo nemajú toľko možností a sú na všetko samy. Stretávam ich denne. Sú pre mňa hrdinky, nakoľko som sama bola v takej situácii, i keď ja som tú cestu mala vďaka mojej rodine a sociálnemu postaveniu nie až takú zložitú. Určite by som chcela spomenúť mojich kolegov z agentúry, ktorí dokázali napriek svojmu mladému veku niečo vybudovať a stále sú to len chalani, s ktorými sa spolu smejeme a potom bývalí kolegovia z MPSG Žilina, a to hlavne Janko Hanúska, mladý chalan, navonok úplne obyčajný, ale pre mňa je to jeden z najväčších odborníkov v tomto obore. Veľmi zaujímavý človek je tiež Slovák Ivan Šablatúra – úspešný florista v Čechách. Je to chlap do voza aj do koča.

Práca nie len o úspechoch, ale častokrát nám prináša aj tú druhú stranu mince. Ak sa stretneš s neúspechom, v akej forme prichádza?

Výborná otázka. Neúspechov mám veľa a stále sa učím. Každý deň. Veľakrát má mrzí to škatuľkovanie ľudí, že sa nevedia preniesť cez nejaké veci, nevedia ľuďom pomôcť a dopriať im.

Všetci máme svoje profesionálne ciele. Aké ciele máš vo svojom pracovnom svete ty?

Pre mňa to bola politika, čo sa mi aj trošku splnilo. Teraz je pre mňa dôležitá naša agentúra Instedo. A trošku som sa začala venovať aj nehnuteľnostiam. Stále sa ale chcem venovať marketingu a priniesť na Slovensko trendy zo zahraničia v inovatívnej podobe. V budúcnosti by som však chcela svoje portfólio obohatiť o osobnosť z hudobného sveta.

Marketing a PR sféra je mimoriadne dynamickou oblasťou. Máš popri všetkých povinnostiach čas na svoj osobný život?

Nemám. Snažím sa ale kvôli deťom mať hranicu medzi prácou a tým, čo potrebujú moje deti. Potrebujú maminu a to je dôležité. A určite nie som superžena – mám aj ťažké chvíle, ale potom príde moja dcéra a povie mi tie slová: “mamina ľúbim Ťa“, a to je pre mňa najviac! Alebo ak mi môj syn telefonuje, či už som dnes jedla, alebo či už som na ceste domov. A keď sa pýtate na muža, tak tí to majú so mnou ťažké. Ale teraz mám stav, že som zamilovaná.

Ako kombinuješ prácu so súkromím?

Mám hranicu a keď viem, že už idem so svojimi silami na doraz, viem vypnúť. Moji kolegovia to vedia a veľmi sa v tomto rešpektujeme.

Učíme sa celý život a práve mnohé životné cesty a skúsenosti sú tými, ktoré majú aj v pracovnej sfére cenu zlata. Je to tak aj v tvojom prípade?

Práca s mojou mamou bola pre mňa veľmi kľúčová. Každému by som želala takých rodičov ako mám ja. Nemala som totiž čas na nejaké depresie, keďže mám veľmi vtipných rodičov a im sa rovnako nestane, žeby sa so mnou nudili.

Ty, ako mimoriadne úspešná žena a vzorná matka, určite častokrát pracuješ až do dlhých nočných hodín a na telefóne a e-mailoch si prakticky non-stop. Ako si vieš popri všetkých povinnostiach najviac oddýchnuť?

To sa pýtam aj ja. Nebudem klamať, ľudia vidia často len pozlátko, ale sú to skôr úsmevy na fotkách a skutočná realita je inde a to práve za dverami vášho domova. Už keď sa mi ale podarí nájsť pre seba chvíľku a chcem si oddýchnuť ako žena, je tu pre mňa moja najlepšia kamarátka Aninka Jankularová a jej kozmetický salón Krystal, kam chodím relaxovať a tiež aj k mojej ďalšej kamarátke Eliške do salónu EL ESTHÉTIC. A navyše som zamilovaná do luxusnej kozmetiky Colbert MD, ktorú používam naozaj pravidelne.

Večera s Victoriou Beckham, finále MS v hokeji alebo výstup na Mt. Everest? Ak by si mala možnosť vybrať si iba jeden z týchto zážitkov, ktorý by to bol a prečo?

Ani jeden. Čo by som si vybrala je stráviť jeden deň s ľuďmi, čo od nás odišli príliš skoro.

Kedy si so svojou prácou spokojná?

Nikdy. Stále chcem viac. Som detailista a perfekcionista.

Prezradíš nám niečo o sebe, čo možno len málokto vie?

Neznášam hory. A stále verím na bubákov v skrini. Bez srandy!

Popíšeš nám muža tvojich snov?

Môj otec. Je to okamžitá odpoveď. Vždy ma prekvapí svojou múdrosťou a tým, že asi ako jediný človek dokáže vydržať s našou maminou.

Si veľmi štýlová žena a držíš krok s mnohými aktuálnymi módnymi trendmi. V akom outfite na cítiš najlepšie?

Musím povedať, že v Žiline máme obchody, kde ma na každú príležitosť oblečú dokonale. Jedným z butikov, čo ma rýchlo oblečie, je napr. butik SEE a butik VISAVIS – Mirka Rosenbergová. Ďalej milujem tvorbu dizajnérskej značky Hellenski. A teraz samozrejme Twinzz. Ale čo som naozaj ja, tak to sú tepláky a mikina, kedy si obujem tenisky od Kristíny Kormúthovej.

Čo si naopak na seba nikdy neoblečieš?

Latex. Strašne sa smejem teraz z mojej odpovede.

V centre záujmu sú dnes pre mnohých cestovateľov a dovolenkárov stále odľahlejšie kúty našej planéty. Ktoré miesto by si veľmi rada navštívila ty a prečo?

Mne sa v minulosti podarilo veľa cestovať, ale tak prečo neskúsiť ísť mimo civilizácie? Pre mňa je fascinujúca Argentína a všeobecne Južná Amerika.

Všetci vieme, že dobrá rada má cenu zlata! Akú životnú radu by si touto cestou dala čitateľom M magazín.sk?

Pomáhajte slabším a buďte sami sebou – možno nebudete úplne obľúbení, ale budete slobodní.

Za rozhovor ďakujeme krásnej a úspešnej marketérka – Nine Sedlákovej

Pridaj komentár