Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách. Spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná teenagerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia – nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Kto zabil L? Nová slovenská dráma Pivnica so zaujímavým zahraničným obsadením v kinách už tento mesiac!!!

Manželstvo štyridsiatnikov Milana a Táni prechádza krízou. Nespokojná a rázna Táňa považuje manžela za slabocha, ktorý sa vyhýba riešeniu problémov. Navyše má podozrenie, že si Milan našiel milenku. Odcudzenie rodičov ťažko prežíva ich dcéra, šestnásťročná Lenka. V jednu letnú noc Milan odchádza hrať s kapelou na zábavu do hotela a Lenka oslavuje šestnáste narodeniny s kamarátmi na párty. Podozrievavá Táňa prichádza na hotel a hoci Milana prichytí pri nevere, rozkol vzťahu nie je to, čomu budú musieť napokon čeliť. Lenka sa totiž nevrátila domov …

S ubiehajúcimi dňami a týždňami je čoraz pravdepodobnejšie, že Lenka už nežije. Keďže polícia nedokáže s prípadom pohnúť, Milan sa rozhodne pre zúfalý čin: unesie domnelého páchateľa a uväzní ho na chate v lese, aby z neho vymámil svedectvo o osudnej noci. Lenže Milan nie je hrdina z hollywoodskeho filmu. Uniesť, väzniť a vypočúvať človeka preňho nie je jednoduché. Jeho obeť navyše vytrvalo odmieta účasť na Lenkinom zmiznutí a Milan si prestáva byť istý, že uväznil toho pravého …

Herecké obsadenie:

Jean-Marc Barr (Milan)

Syn amerického otca a francúzskej matky po štúdiách v USA, Francúzsku a Anglicku využil plynulú znalosť francúzštiny a hereckú kariéru začal vo Francúzsku. Jeho prvou veľkou úlohou bola rola Absolona vo filme Kráľ Dávid po boku Richarda Gerea. Tesne po tom si ho všimol francúzsky filmár Luc Besson, ktorý si ho vybral do dnes už kultovej Magickej hlbočiny, v ktorej Barr stvárnil potápača Jacquesa Mayola. Za svoj výkon bol nominovaný na prestížnu cenu César, francúzsku obdobu Oscara.

Začiatkom 90. rokov začal spolupracovať s dánskym vizionárom Larsom von Trierom a ich spoločným debutom bola dráma Európa. Film bol začiatkom dlhoročného priateľstva – Barr sa predstavil dodnes v siedmych Trierových filmoch a je dokonca krstným otcom jeho detí. Von Trier ho inšpiroval aj k vlastnej tvorbe – Barr debutoval v roku 1999 drámou Milenci, piatym filmom natočeným podľa súboru pravidiel Dogma 95, ktoré spísal von Trier s ďalším dánskym filmárom Thomasom Vinterbergom. V roku 2013 sa ukázal v oboch častiach kontroverznej Trierovej Nymfomanky a ako Jack Kerouac v adaptácii románu slávneho beatnika s názvom Big Sur.

Výber z kinematografie:

MAGICKÁ HLBOČINA (1988) – r. Luc Besson

DOGVILLE (2004) – r. Lars von Trier

MANDERLAY (2005) – r. Lars von Trier

NYMFOMANKA I. (2013) – r. Lars von Trier

NYMFOMANKA II. (2013) – r. Lars von Trier

BIG SUR (2013) – r. Michael Polish

Výber z ocenení:

  • nominácia na Cenu César – Najlepší herec (MAGICKÁ HLBOČINA)
  • nominácia na Európsku filmovú cenu divákov – Najlepší herec (MAGICKÁ HLBOČINA)

Oľga Simonova (Táňa)

Ruská herečka Oľga Simonova je známa z dobrodružnej komédie Skoryj ‚Moskva-Rossija‘ či

drámy Beduin, za ktorú bola ocenená cenou za Najlepší ženský herecký výkon na belgickom

filmovom festivale v Mons. Je manželkou režiséra Pivnice, Igora Vološina.

Výber z kinematografie:

SKORYJ ‘MOSKVA-ROSSIJA’ (2014) – r. Igor Voloshin

BEDUIN (2011) – r. Igor Voloshin

Výber z ocenení:

  • Najlepší ženský herecký výkon – Filmový festival Mons

Dalibor “DALYB” Štofan (Lukáš)

Slovensky hudobný producent a rapper. V roku 2014 založil košickú skupinu Haha Crew, ktorá novátorským prístupom zmenila slovenskú hip-hopovú scénu. Ako producent spolupracoval už s viacerými špičkovými slovenskými rappermi, medzi ktorými nechýbajú Rytmus, Ego, Momo či Supa. Okrem toho je režisérom hudobných klipov, najmä pre svoju kapelu Haha Crew. V súčasnosti pripravuje svoj debutový sólový album. Film Pivnica je jeho hereckým debutom.

Milan Ondrík (Poručík Varga)

Jeden z najznámejších slovenských hercov súčasnosti. Po dlhoročnom pôsobení v nitrianskom Divadle Andreja Bagara je dnes členom hereckého súboru SND. Na slovenské pomery má neobyčajne bohatú filmovú kariéru. Objavil sa vo filmoch ako Muzika (2007), Rukojemník (2014), Eva Nová (2015) či Únos (2017).

Výber z ocenení:

  • Najlepší mužský herecký výkon – Slnko v sieti 2016

Pridaj komentár