Vedeli ste, že legendárna duchárska komédia Krotitelia duchov vznikla pred 40 rokmi? Odvtedy sa zmenila na úspešnú dobrodružnú sériu a svoje výročie oslavuje vo veľkom s novým filmom Krotitelia duchov: Mrazivá hrozba. Poriadne studený front zaveje do kín už 21. marca 2024. Dovtedy si aspoň môžete vychutnať nový trailer, ktorý nešetrí napínavou atmosférou.

Snímka nadväzuje na udalosti predchádzajúceho filmu s podtitulom Dedičstvo (Ghostbusters: Afterlife). Rodina Spenglerovcov sa sťahuje do New York City, do ikonickej požiarnej stanice, kde to všetko začalo. Spenglerovci pomáhajú pôvodným Krotiteľom, ktorí medzitým založili supertajné výskumné pracovisko, v ktorom študujú rôzne duchárske a démonické hrozby. Pri skúmaní posadnutých predmetov však objavia veľmi zvláštny artefakt, ktorý uvoľní starodávne temné sily. A tak uprostred horúceho júla život v New Yorku zamrzne, lebo mrazivá hrozba rozosieva ľadovú skazu a ochromujúci strach všade navôkol. Dokážu starí známi aj noví Krotitelia spoločnými silami poraziť vlastný strach a ľadové peklo?

Priaznivci ikonickej značky sa môžu tešiť na herecké obsadenie – v úlohe Garyho a Callie opäť uvidia Paula Rudda (Ant-Man) a Carrie Coon (The Gilded Age). Jej syna Trevora hrá Finn Wolfhard (Stranger Things) a dcéru Phoebe zase Mckenna Grace (Gifted, Captain Marvel). Samozrejme nemôžu chýbať starí známi Bill Murray, Dan Aykroyd či Ernie Hudson. Smutným faktom je, že títo Krotitelia vznikli bez nedávno zosnulého úspešného režiséra Ivana Reitmana, ktorý bol pôvodom z Československa. Pred 40 rokmi režíroval prvý film série a na ostatných sa podpísal ako režisér alebo producent. Tvorcovia piaty film série venovali práve jeho pamiatke.

Takže v duchu známeho hesla „who ya gonna call?“ – koho zavoláte do kina na Ghostbusters? (Aj vám sa hneď vybavila známa ghostbusterská pesnička a neviete ju dostať z hlavy? … ain’t afraid of no ghosts …)

Pridaj komentár