Krásne vlasy – druhy vlasových kief a ich správne použitie

Krásne vlasy - druhy vlasových kief a ich správne použitie 12

Pre vytvorenie dokonalého účesu je nutné použitie správnej kefy na vlasy, vďaka ktorej ľahko vytvoríte účes ako od kaderníka. Pri výbere rozhoduje predovšetkým typ a dĺžka vašich vlasov. Ako sa rýchlo zorientovať? M magazin.sk Vám povie ako na to.

krasne_vlasy_mmagazin1Okrúhle kefy na fúkanie

Kovové kefy

Pracujú podobne ako nahriate natáčky. Sú ideálne pre vznik ohybu, alebo dynamiky v účese. Kov drží teplo a uzamkne ho do vlasu. Teplo vyhladí povrch a umožní rýchlejšie vytvorenie vĺn či inej dynamiky v účese. Sú ideálne pre krátke a stredne dlhé vlasy.

kefa_mmagazin1

Drevené kefy

Veľké a okrúhle sú vhodné pre dlhšie vlasy a vytvorenie rovnejšieho efektu. Pre veľmi krátke vlasy použite malú okrúhlu kefu, ktorá uľahčí fúkanie a vytvorí objem. Výhoda drevenej kefy je, že sa vlasy nebudú krepovať, naopak ostanú hladké. Taktiež tieto kefy zabraňujú zamotaniu vlasov, vyrábajú sa predovšetkým z prírodných materiálov.

kefa_mmagazin2Kefy pre suchý styling

Kefa pre objem

Tupírovacia a uhladzujúca kefa, ktorá uhladí natupírovaní povrch.

kefa_mmagazin1aŠtilka

Tupírovací hrebeň, spojený s tenkou kovovou časťou pre dokonalé oddelenie prameňov vlasov pred tupírovaním, alebo pred vytvorením daného účesu.

kefa_mmagazin2aVlasové kefy na česanie

krasne_vlasy_mmagazin3Pre jemné vlasy

Vyberajte kefu, ktorá má mäkké prírodné štetiny vsadené v gumovom vankúšiku, ktorý urobí štetiny ešte pružnejšími a šetrnejšími k vlasom a k pokožke.

kefa_mmagazin5Pre kučeravé vlasy

Vyberajte modely s drevenými štetinami, ktoré nebudú kadere oddeľovať, prípadne je vhodný aj antistatický hrebeň so široko osadenými zubami.

kefa_mmagazin4Pre mokré vlasy

Sú tri krát slabšie ako suché vlasy čím sú aj viac náchylné k poškodeniu a zamotaniu. Použite hrebeň s riedkymi zubami hlavne v prípade ak máte dlhé, alebo husté vlasy.

kefa_mmagazin6Pre dlhé rovné vlasy

Veľká široká kefa je najvhodnejšia pre udržanie dlhých a hustých rovných vlasov, ktoré nie sú zostrihané postupne. Môže sa použiť aj pri dlhých vlnitých vlasoch.

kefa_mmagazin7Pre silné a husté vlasy

Kefa by mala mať nylonové štetiny s hrubými guľôčkami. Použiť môžete aj hrebeň so široko osadenými zubami.

kefa_mmagazin3Pre predĺžené vlasy

Použite kefu s diviačimi štetinami v ktorých sú vložené špeciálne nylonové ostne, vďaka ktorým sa budú vlasy rozčesávať ľahšie. Druhou variantov sú drevené ostne vsadené do gumového vankúša.

kefa_mmagazin8Ak používate nesprávnu kefu a uvažujete o kúpe novej, nezabudnite navštíviť kadernícke salóny prípadne špecializované predajne. Nájdete v nich široký sortiment a odborné rady, ktoré sa vám pred kúpou tej najideálnejšej kefy určite zídu.

[vizážistka Rea Polakovič/reavizaz.sk]

 

Pridaj komentár