Krásna Slovenka odlieta zabojovať o titul Miss Supranational s 80 dievčatami z celého sveta + ROZHOVOR

1004
Krásna Slovenka odlieta zabojovať o titul Miss Supranational s 80 dievčatami z celého sveta + ROZHOVOR 9

Druhá vicemiss Slovensko Petra Denková odchádza už o niekoľko dní na medzinárodnú súťaž krásy. Miss Supranational sa bude konať v Poľsku 17. novembra a zúčastnia sa jej krásky z 80 štátov sveta. Tmavovláska do Poľska odchádza už túto nedeľu 15. novembra a v rámci 7. ročníka tejto súťaže krásy precestuje spolu s ďalšími delegátkami rôzne miesta krajiny. Samotné finále sa napokon uskutoční 4. decembra v poľskom kúpeľnom meste Krynica-Zdrój.

Už o pár dní odchádza tmavovlasá kráska Petra Denková na Miss Supranational do Poľska

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin1

O garderóbu a hlavné, finálové šaty sa Denkovej postaral módny dizajnér Michael Kováčik, ktorého modely mali oblečené aj tohtoročné finalistky súťaže Miss Slovensko. ,,Veľmi dobre sa v nich cítim a verím, že tak, ako mi priniesli šťastie na Miss Slovensko, prinesú mi šťastie aj počas Miss Supranational. Okrem toho si na finále beriem aj dlhé červené šaty, ktoré sú pre každú súťažiacu povinné. Tie som si navrhla sama spolu s dizajnérkou Martou Šulekovou,“ hovorí dlhovláska Denková. Krásny štylizovaný podpoliansky kroj zapožičala Petre spoločnosť PARTA – Slovenské ľudové umenie.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin2

Ako bude vyzerať svetové finále Miss Supranational? Celú súťaž budú sprevádzať módne prehliadky, prezentácie jednotlivých miest, fotografovanie, rozhovory a napokon spoločný finálový večer. Korunku novej Miss Supranational odovzdá počas priameho prenosu Indka Asha Bhat, ktorá súťaž vyhrala minulý rok.  Petra Denková pochádza z Uhorského a tretím rokom študuje podnikový manažment v Nitre. V súťaži Miss Slovensko patrila so svojimi 178 centimetrami k najvyšším súťažiacim a jej poznávacím znamením sú nádherné dlhé husté tmavé vlasy.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin3

Miss Supranational, je medzi svetovými súťažami krásy jednou z najmladších. Jej prvý ročník sa konal v roku 2009 v Poľsku a vyhrala ho Oksana Moria z Bieloruska. Prvou zástupkyňou súťaže Miss Slovensko bola druhá vicemiss 2013 Luciána Čvirková. V roku 2015 sa o titul Miss Supranational bude uchádzať druhá vicemiss 2015 Petra Denková, ktorú na túto súťaž delegovali organizátori národného kola Miss Slovensko – Produkčný dom Forza, Oklamčák Production a TV JOJ.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin4

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal slovenskú dlhovlásku Petru Denkovú a prináša Vám s ňou exkluzívný rozhovor:

Peťka, aké sú tvoje pocity pred odletom na svetovú súťaž krásy? Tešíš sa alebo máš aj tak trochu stres?

Veľmi sa teším. Nikdy by mi ani len nenapadlo, že práve ja raz budem reprezentovať Slovensko na svetovom finále Miss.

Na ktorú časť svetovej súťaže v Poľsku sa tešíš najviac? Cestovanie, kultúra, kuchyňa?

Najviac sa teším na to, koľko nových ľudí opäť spoznám. Ako pri každej mojej ceste do zahraničia. A samozrejme aj na to, že precestujeme Poľsko.

Na svetové finále Miss Supranational si má každá súťažiaca so sebou priniesť červené spoločenské šaty. Ty si si ich sama navrhla? Čo ťa k tomu inšpirovalo?

Vznikli úplne spontánne. Na jednej z prednášok som si popri počúvaní začala kresliť do zošita a tak nejako z toho vznikli tieto šaty. Neplánovala som to, ale vyšlo to skvele.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin5

Pomáhala ti s nimi Marta Šuleková. Ako sa ti spolupracovalo?

Áno, pomáhala mi s nimi skvelá krajčírka Marta Šuleková. Na prvej skúške sme môj návrh dostali do tejto podoby. A musím povedať, že od Marty som mala oblečené aj krásne tyrkysové šaty na Artfilme a dostalo sa im veľmi veľa pochvál.

Čoho sa na súťaži obávaš najviac? A na čo sa naopak najviac tešíš?

Obavy zatiaľ nemám žiadne, iba taký malý stres, čo je asi normálne, keďže je to dosť veľká vec a sama som prekvapená, že je zatiaľ len tak malý. A teším sa ako som už spomínala na nových ľudí a Poľsko.

Zoberieš si so sebou na cestu aj talizman? Prezradíš nám aký?

Keď tak nad tým rozmýšľam, ja vlastne ani talizman nemám. Možno sa zaň dá považovať náramok, ktorý sme dostali počas príprav na Miss Slovensko, ktorý nosím takmer každý deň a určite si ho zoberiem aj tam.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin6

Čo všetko krásne si zažila vďaka súťaži Miss Slovensko?

Fúha, tak to by som mohla menovať do večera. (smiech) Ale určite k tomu krásnemu patria všetky sústredenia s dievčatami, dovolenka a fotenie na Kapverdských ostrovoch.

Čo hovoríš na tvorbu mladého šikovného slovenského dizajnéra Michaela Kováčika?

Jeho tvorba sa mi veľmi páči. Jedny šaty si od neho beriem aj do Poľska, ktoré som si zamilovala hneď, ako som si ich obliekla.

Koľko párov topánok si so sebou zbalíš do svojho kufra na veľké finále?

Kufor ešte zbalený nemám, ale nechávam to na sobotu, čo je deň pred odchodom. Už som to všetko spísala na papier, keď som to spočítala vyšlo mi z toho 14 párov topánok a úprimne povedané, neviem si predstaviť ako ich zbalím.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin7

Čo si v medziľudských vzťahoch vážiš najviac?

Úprimnosť, lojálnosť a dôveru.

Čo ťa naopak dokáže najviac sklamať?

Som človek, ktorý by každému dal aj to posledné a potom, keď potrebujem niečo ja, tak zrazu nikto nemá čas. To ma vnútorne asi sklame najviac, ale vo všeobecnosti sa snažím veľa neočakávať – potom sa nesklamem. Ľudia jednoducho vedia byť aj zlí, ohovárajú, klamú a čím skôr si to uvedomíte tým skôr nad tým len mávnete rukou.

Aké sú tvoje očakávania od svetového finále?

Bolo by krásne sa umiestniť, ale ako vravím, snažím sa neočakávať. Môžem len snívať, veriť a spraviť pre to maximum a ako to dopadne uvidíme. Obrovský úspech pre mňa je už len to, že tam idem.

petra_denkova_miss_supranational_mmagazin8

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografom Borisom Džurnákom

Za rozhovor ďakujeme tmavovlasej kráske Petre Denkovej

Pridaj komentár