Krásna moderátorka Diana Hágerová si zamilovala štvornohých miláčikov + ROZHOVOR

498
Krásna moderátorka Diana Hágerová si zamilovala štvornohých miláčikov + ROZHOVOR 6

Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. Mnoho ľudí to vie oceniť a psíkom aj patrične vrátiť. V tomto duchu sa niesol aj úžasný projekt smerovaný na podporu občianskeho združenia Záchranný koráb. Spojením zaujímavej idey, vášne pre zvieratá a ochoty dobrých ľudí pomôcť tým, ktorí si nevedia pomôcť sami vznikol originálny kalendár, ktorý má primárne potešiť všetkých záujemcov, predstaviť psíkov na adopciu a zároveň zlepšiť finančnú situáciu v OZ Záchranný koráb, nakoľko za posledné mesiace sa počet psíkov neúmerne zvýšil v porovnaní s financiami, ktoré sa pre OZ podarilo získať.

Krásna moderátorka Diana Hágerová si zamilovala štvornohých miláčikov

krasna_moderatorka_diana_hagerova_zachranny_kora_mmagazin

Dianka, fotila si už niekedy predtým podobný projekt so zvieratami?

Áno so zvieratami (konkrétne so psíkmi) som mala už viacero fotení. Sú to milé skúsenosti, lebo psík väčšinou neobsedí, preto je takéto fotenie najviac o improvizácii. Často vzniknú aj úsmevné situácie a o to je fotenie so zvieratkami pre mňa zábavnejšie.

Aký je tvoj vzťah ku psom a zvieratám vo všeobecnosti?

Mám zvieratá veľmi rada. Vždy sme mali doma psíka a okrem toho, keď som bola malá, môj dedko choval ovce, kravy, prasiatka a podobne. Takže som si k nim vybudovala pekný vzťah (mali aj mená – smiech). Som dievča z dediny, takže by som si to inak ani nevedela predstaviť. Asi práve preto mám teraz tendenciu pomáhať zvieratkám, ktoré to potrebujú.

krasna_moderatorka_diana_hagerova_zachranny_kora_mmagazin1

Ako dlho trvalo fotenie pre tento krásny a originálny kalendár na rok 2016?

Fotenie prebehlo veľmi rýchlo. Zišli sme sa super tím spolu s fotografkou Bibianou Ružičkovou a vizážistkou Erikou Grünwaldovou, takže sa nám pracovalo úžasne. Nafotiť všetkých 13 fotiek nám trvalo menej ako 3 hodiny aj s prípravou.

Vieš nám trošku viac priblížiť atmosféru z fotenia?

Fotili sme vonku a počasie nebolo úplne ideálne, ale keďže sme boli pripravení na všetko, zvládli sme to naozaj vo veľmi krátkom čase. Psíky boli nachystané, vyčesané a s radosťou s nami „pózovali“  popritom ako sme ich hladkali a mojkali. Deti boli úplne úžasné! Hneď bolo vidieť, že majú neuveriteľne pozitívny vzťah k zvieratám. Myslím, že jeden psík sa im páčil natoľko, že si ho chceli vziať so sebou domov.

krasna_moderatorka_diana_hagerova_zachranny_kora_mmagazin2

Podľa čoho ste vyberali psíkov na fotenie?

Výber sme nechali na majiteľke Záchranného korábu Katke Hambálkovej. Našim spoločným cieľom bolo vytvoriť čo najväčšiu rôznorodosť a myslím, že sa nám to podarilo.

Kde prebiehalo fotenie kalendára pre OZ Záchranný koráb?

Fotenie prebiehalo v meste  Šaštín-Stráže, kde sa občianske združenie Záchranný koráb nachádza. Preprava takého veľkého počtu psíkov by bola komplikovaná a psíky by boli zbytočne vystresované, takže fotenie priamo na mieste bolo správnou voľbou.

krasna_moderatorka_diana_hagerova_zachranny_kora_mmagazin3

Bolo ťažké vybrať 12 najlepších fotografií?

Áno, výber bol naozaj ťažký. Po prvom výbere sme mali veľa pekných fotiek, takže nakoniec rozhodovali mikrodetaily.

Jedinečný kalendár môže získať každý, kto prispeje na Zachránny koráb sumou minimálne 10 euro. Z vyzbieraných peňazí sa uhradia náklady na stravu a veterinárne ošetrenia psíkov a mačičiek v OZ Záchranný koráb. Stačí poslať mail na kalendar@zachrannykorab.sk .

krasna_moderatorka_diana_hagerova_zachranny_kora_mmagazin4

[zachrannykorab.sk]

Pridaj komentár