Krásna Miss Slovensko 2015 Lujza Straková sníva o Moskve a New Yorku + ROZHOVOR

623
Krásna Miss Slovensko 2015 Lujza Straková sníva o Moskve a New Yorku + ROZHOVOR 1

 

Pozvanie na kávičku s M magazín.sk tentokrát prijala úradujúca Miss Slovensko 2015 Lujza Straková. Dlhonohá sexi kráska nám prezradila, aké skúsenosti má s modelingom a ako si vychutnáva svoje víťazstvo na prestížnej súťaži krásy, ale aj to, čo ju čaká najbližšie dni. Lujza Straková nám na kávičke odhalila, bez čoho sa z domu ani len nepohne a čo má vždy so sebou vo svojej kabelke. Krásna Slovenka nám prezradila svoje detské sny a do ktorého slovenského mesta ešte nezavítala. Pokojne sa usaďte a vychutnajte si rozhovor s najkrajšou Slovenkou pre rok 2015.

Krásna Miss SLovensko 2015 Lujza Straková sníva o Moskve a New Yorku

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin1

Lujzi, ako si vychutnávaš svoje víťazstvo na Miss Slovensko 2015?

Môžem povedať, že si vychutnávam každý jeden moment, ktorý mi súťaž Miss Slovensko priniesla. Teší ma množstvo pracovných povinností a užívam si titul plnými dúškami. Spoznávam množstvo ľudí, zažívam s nimi krásne chvíle, získavam nové priateľstvá, a to si neskutočne vážim. Súťaž mi zatiaľ dala omnoho viac, ako som čakala.

Aké sú tvoje skúsenosti s modelingom?

Ako modelka som začala vo svojich šestnástich rokoch, kedy som prvýkrát odcestovala do Turecka. Odvtedy som sa začala intenzívnejšie venovať modelingu hlavne na Slovensku a v Českej republike. Absolvovala som množstvo fotení a prehliadok, čo mi v súťaži jednoznačne pomohlo.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin2

Ktoré fotenie si ešte neabsolvovala a veľmi by si chcela?

Som vďačná za každé fotenie, ktorého môžem byť súčasťou, preto fotenia neselektujem do skupín, ale teším sa zo všetkých pracovných ponúk a povinností.

Aký je tvoj vzťah k cestovaniu? Aká je tvoja vysnívaná destinácia a prečo?

Veľmi rada cestujem a pevne verím, že sa mi podarí precestovať svet. Mojimi vysnívanými mestami sú New York a Moskva. Sú to miesta, ktoré majú niečo do seba a pôsobia na mňa veľmi vznešene. Od malička ma lákalo navštíviť ich, pretože obdivujem ich kultúru, zvyky či reč a preto sa v súčasnosti vo svojom voľnom čase venujem štúdiu týchto jazykov.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin3

O čom si snívala keď si bola malá? Splnili sa Ti detské sny?

Moje sny sa mi plnia priebežne malými krokmi a hlavne za pomoci a podpory mojich rodičov, rodiny a blízkych priateľov. Už ako malá som snívala o tom, že budem pracovať v kozmetickej oblasti, ale vtedy som ani nedúfala, že raz budem mať vlastný kozmetický salón. Podobne to bolo aj s modelingom. Trénovala som si pózy, chôdzu, sledovala som módne časopisy a snívala o tom, že raz  budem na titulke módneho magazínu a vzorom pre začínajúce modelky. Môj sen sa pomaly stáva skutočnosťou.

Aká je tvoja najkrajšia spomienka na detstvo?

Najkrajšia spomienka? Celé moje detstvo samo. To, ako som si bezstarostne žila a pila kakao a jedinou mojou starosťou bolo, aké legíny či šperky si dám na seba po dome a samozrejme nesmeli chýbať „lakovky“ a mamine šminky. Veľmi rada spomínam na všetky tie chvíle, keď som ako 4-ročná aktívne lyžovala a vyhrávala rôzne súťaže. Krásne chvíle som prežívala v kruhu svojich najbližších na rodinných stretnutiach počúvaním vtipných príbehov z mladosti mojich starých rodičov, ale aj prastarkej. Aj to bol jeden z dôvodov, aby si naša rodina založila „kroniku“.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin4

Čo ťa najbližšie čaká v týchto dňoch?

Chystám sa na fotenie pre GoshCosmetics ako nová Miss Gosh. Budú sa pripravovať rôzne kampane na nové produkty a veľmi sa na túto spoluprácu a na celý Gosh team teším. Zanedlho odchádzam na dovolenku do Turecka, na ktorú odlietame všetky finalistky, takže ma po hektických dňoch čaká aj trochu oddychu.

Ako zvládaš svoje povinnosti Miss a štúdium na vysokej škole?

Druhý ročník som úspešne ukončila a  zvládla som všetky skúšky a seminárne práce, ktoré bolo potrebné odovzdať. Som hrdá sama na seba, že sa mi už druhý rok podarilo ukončiť ročník s výbornými výsledkami.  Zároveň však musím dodať, že je to aj vďaka skvelým pedagógom na Katedre andragogiky, ale aj na celej Pedagogickej fakulte UMB.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin5

Čo je pre teba najväčší relax? Ako rada tráviš svoj voľný čas?

Doma pri dobrom filme a pod dekou. Ale  rada navštevujem wellness a spa centrá, kde dokážem nabrať veľa energie a poriadne si oddýchnuť. To je pre mňa najlepšie uvoľnenie, hlavne počas náročných a vyčerpávajúcich dní. Ale mám rada aj aktívny relax pri športe, ľudovom tanci…

Je na Slovensku mesto, pamiatka, alebo lokalita ktorú by si rada navštívila. Ak áno prečo?

Na Slovensku máme nespočetné množstvo krásnych miest, ale je pravda, že málo Slovákov  tieto nádherné miesta túži objavovať a navštevovať. Moji rodičia mňa a môjho brata často brávali do prírody na rôzne túry či prechádzky, za čo sme im nesmierne vďační. Chodievali sme a stále aj radi chodíme do hôr či k jazerám. Miesto, kde som nebola a chcela by som ho navštíviť sú Košice – Európske hlavné mesto kultúry pre rok 2013. Už to, že získali tento titul zaručuje, že je určite čo obdivovať v tomto krásnom meste.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin7

Ak by si sa mohla zúčastniť nejakej významnej svetovej módnej udalosti ktorá by to bola? Prečo?

Jednoznačne prehliadka Victoria´s Secret. Obdivujem tie krásne ženy, ich dokonalé postavy a hlavne  veľkolepú šou, ktorú vedia pripraviť. Sála z nich energia, pozitívna nálada, dobrá vzájomná spolupráca a za to ich obdivujem.

Čo by sme našli momentálne v tvojej kabelke?

Peňaženku, kľúče od bytu, od auta, rúž na pery, voňavku a hygienické vreckovky. Pre mňa základ, bez ktorého nevychádzam z domu (aj keď mám malú kabelku).

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin6

Máš svoju obľúbenú knihu? Ktorú?

Mám rada motivačné knihy, pretože verím v silu pozitívneho myslenia. Keď som začala čítať moju prvú takúto knihu – The Secret, snažila som sa zmeniť svoje správanie a myslenie, čo mi prinieslo mnoho pozitívnych vecí a úspechov. Odvtedy sa snažím myslieť pozitívne, no je to veľmi náročné a chce to veľkú námahu a sebadisciplínu.

Ktorý je tvoj najobľúbenejší film a prečo?

Je ťažké definovať jeden obľúbený film, pretože mám rada všetky filmy, ktoré ma dokážu rozosmiať, pri ktorých rozmýšľam, ale aj historické filmy či dokumenty, ktoré ma niečo naučia. Ale jeden z najobľúbenejších v celej našej rodine je film Pelíšky.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin8

Najobľúbenejšie jedlo? Najobľúbenejší drink?

Mojim najobľúbenejším kalorickým jedlom sú domáce halušky a zo zdravých jedál je to chilli tofu s paradajkami, červenou fazuľou a ryžou. Na pitie mám najradšej čistú vodu s odšťaveným citrónom.

Ktorú vlastnosť máš na sebe najradšej? Ktorú by si naopak chcela zmeniť?

Som človek, ktorý si potrpí na detaily a vždy si ide za svojim cieľom. To sú vlastnosti, bez ktorých by som sa nedostala tam, kde som. Na jednej strane, vďaka mojej pedantnosti sa snažím robiť veci zodpovedne a naplno, no na druhej strane sa niekedy až príliš zaoberám drobnosťami, čo ma môže brzdiť a zbytočne zahlcovať.

Čo považuješ za svoj životný úspech?

Za svoj najväčší životný úspech považujem to, že sa mi v dvadsiatich rokoch podarilo otvoriť vlastný kozmetický salón, ale najmä to, že zákazníčky odo mňa odchádzajú spokojné, oddýchnuté a zrelaxované a že sa za mojimi službami opäť vracajú.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin9

V čom chodíš najradšej oblečená? Máš vo svojom šatníku najobľúbenejší outfit? Opíš nám ho J

Obliekam sa skôr jednoducho (čierne tričko, čierne nohavice), ale rada svoj outfit zvýrazním krásnym náhrdelníkom, náušnicami či výraznými topánkami a kabelkou. No vždy sa snažím obliekať elegantne a štýlovo. Nemám jeden najobľúbenejší outfit, pretože sa vždy snažím obliecť vkusne a tak, aby som sa v tom aj dobre cítila. Takže obľúbených outfitov mám viac.

Čo podľa Teba nesmie chýbať žiadnej žene v šatníku?

Každá žena by v šatníku mala mať to, v čom sa dobre cíti. Niekto obľubuje jednoduché veci, akými sú rifle a tielko, niekto zase extravagantnejšie kúsky. Zatiaľ, čo si jedna žena robí zbierku topánok, druhá preferuje tenisky či mokasíny. Preto som toho názoru, že každá žena má mať v šatníku také veci, v ktorých sa cíti pohodlne a sebaisto. Ak by som však predsa len mala povedať niečo konkrétne, myslím, že by to mali byť tzv. malé čierne.

na_kavicke_lujza_strakova_mmagazin10Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografom Michalom Jakubcom

Za rozhovor ďakujeme Miss Slovensko 2015 Lujze Strakovej

Pridaj komentár