Nešetrili sme otázkami a ona nešetrila odpoveďami! Postaviť sa pred média jej dalo v minulosti zabrať, no dnes si to užíva. Svoje pohodové a príjemné vystupovanie nám v exkluzívnom rozhovore venovala aktuálna držiteľka titulu Miss Slovensko – Frederika Kurtulíková. Aj napriek svojmu mladému veku sa už môže pochváliť úspešnou kariérou modelky, titulom Miss Slovensko, či cestou na svetové finále tejto najprestížnejšej súťaže krásy. To však nie je ani zďaleka všetko!

Ako jej súťaž Miss Slovensko zmenila život a čím všetkým chce zaujať porotu na svetovom finále? Na ktorý zážitok z detstva vždy rada spomína a v akom outfite sa cíti najlepšie? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí zo zákulisia súťaže Miss Slovensko, či súkromného života charizmatickej Frederiky Kurtulíkovej, sa dočítate v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk

Mnohé veci vieme v živote podvedome predvídať alebo vycítiť. Pamätáš si na moment, kedy si už tak trošku vnútorne cítila, že titul pre najkrajšiu Slovensku získaš práve ty?

Ja som do súťaže Miss Slovensko išla s cieľom nielen sa zúčastniť, ale pokúsiť sa vyhrať, pretože som verila, že toto je ďalší správny krok v mojom živote. Avšak konkurencia bola silná a nebolo mi do poslednej chvíle jasné, ktoré 3 z nás porotu najviac presvedčia. Tím Miss Slovensko je profesionálny a vie to dobre skrývať, ktoré finalistky vidia na výhru, čo je, myslím si, výborné. Mala som obdobia, kedy som cítila, že sa mám ešte čo učiť, aby som vyhrala. Na druhej strane boli obdobia kedy som si povedala, že mám veľkú šancu a možno to teda aj vyhrám. Takže sa moje pocity dosť často striedali. Pri vyhlasovaní mi vyšli moje tipy na zisk titulu pre druhú a prvú vicemiss, a tak som už len čakala, kto bude víťazkou. Boli to sekundy obrovského napätia a keď som zrazu počula číslo 4 a za tým svoje meno, bol to pocit úžasnej eufórie, na ktorý nikdy nezabudnem. Doteraz mám ten moment živo pred sebou a so širokým úsmevom na tvári spomínam (úsmev).

Každý jeden deň je pre nás veľkou školou. Ak by sme zaspomínali na tvoj osudový deň, ktoré tri veci si sa počas niekoľkomesačných príprav na finálový večer súťaže Miss Slovenskou musela od základov naučiť?

Mediálne vystupovanie. To bola pre mňa najväčšia výzva. V detstve som bojovala s nízkym sebavedomím a postaviť sa pred média mi dalo dosť zabrať. Teraz sa už cítim omnoho istejšie a pohodlnejšie. Užívam si to. Ostatné veci som sa od základov učiť nemusela, avšak čo pre mňa bola ešte zmena je štýl obliekania, vedieť si spraviť profesionálny make-up a pekne upraviť vlasy. Od 17 rokov pracujem v modelingu a myslela som si, že to ovládam. Ale nebolo to úplne tak. Stať sa Miss Slovensko nie je byť modelkou. Ako modelka som chodila veľmi casual, bez make-upu alebo len s veľmi jemným a vlasy väčšinou do copu. Ako Miss, reprezentujem ženskú, vonkajšiu a vnútornú krásu a vyžaduje sa odo mňa byť vždy za dámu. Túto školu a príjemnú zmenu do života veľmi oceňujem, i keď to nie je vždy jednoduché. Chcela som sa z dievčaťa stať dámou a vďaka Miss Slovensko som to za niekoľko mesiacov spravila. Pre mňa je to významný pokrok.

Od získania prestížneho titulu krásy si určite odpovedala už na množstvo rozhovorov. Akú otázku si možno čakala a doposiaľ sa ťa ju nikto nespýtal?

Všetky otázky, ktoré som čakala v tejto súvislosti, myslím, že už boli položené a nie jedenkrát. Nespomínam si na takú, ktorú by som očakávala a ešte sa ju nikto nespýtal.

Na väčšine podujatí musíme dodržiavať predpísaný dress code. Popíšeš nám však outfit, v ktorom sa cítiš najlepšie?

Overál z bavlny. Mám ho práve na sebe (úsmev).

Ak máme niekedy čo i len chvíľku ticha sami pre seba, častokrát sa zamyslíme, aké to bolo, keď sme boli „malí“. Popíšeš nám zážitok z detstva, na ktorý rada spomínaš?

Keď pre mňa rodičia prišli do škôlky ešte pred povinným spaním a ja som sa cítila strašne privilegovane, že všetci musia nasilu spať, ale ja behám s rodičmi po vonku alebo som doma a hrám sa (smiech).

Každá svetová krajina i jej zástupkyňa je nesmierne špecifická. Čím chceš na svetovom finále zaujať? Máš svoju tajnú zbraň, ktorá by mohla byť tromfom v rukáve?

Zatiaľ nás všetky poznajú len podľa fotiek a sociálnych sietí. Ja ale verím v silu osobnosti, energiu, ktorú človek so sebou prinesie do miestnosti, keď vstúpi. Na svetovom finále chcem žiariť šťastím, že som prešla kus cesty, intenzívne na sebe zapracovala a môžem byť na seba hrdá. Chcem vyžarovať zdravé sebavedomie a istotu, no a samozrejme, nastylovať sa tak, ako sa cítim najkrajšie. Dám si tiež záležať na správnom mentálnom nastavení, ktoré tiež rozhoduje, čo bude človek vysielať do svojho okolia.

Aj keď sa súťaž Miss Slovensko pre teba skončila, mnohé povinnosti spojené s víťazným titulom ťa zaiste sprevádzajú aj naďalej. Ak si popri tých povinnostiach nájdeš voľný čas, ako ho tráviš najradšej?

Za klavírom, s knižkou v ruke, jazdením na koni, na prechádzke v prírode alebo vo welnesse na masáži. No aj som sa rozpísala, pretože sa naštartovala všetka moja predstavivosť, čomu všetkému sa po svetovom finále začnem znova venovať (úsmev).

Aktívnemu modelingu si venovala už predtým, ako si sa zúčastnila súťaže Miss Slovensko. Čo všetko si z tejto sféry zužitkovala na ceste za víťaznou korunkou krásy?

Pri foteniach som sa cítila ako ryba vo vode. Chôdza mi tiež nerobila problém. Ale hlavne som zužitkovala skúsenosti z cestovania, ktoré mi pomohli dospieť veľmi rýchlo a pracovať profesionálne, byť spoľahlivá a zodpovedná. Myslím, že toto, plus ovládanie 3 svetových jazykov, presvedčilo porotu, že titul Miss Slovensko zoberiem tiež zodpovedne a dobre nás odprezentujem vo svete.

Všetci radi snívame. Ak na chvíľku zavrieš oči a zapojíš svoju fantáziu, ako by vyzerala módna prehliadka tvojich snov?

Obrovské dlhé pódium, veľa ľudí v publiku, ktorí nás povzbudzujú, pozitívna energia, krásne kreatívne outfity. Pravdepodobne niečo na štýl Victoria´s Secret. Tie prehliadky majú neuveriteľnú atmosféru a chcela by som ju zažiť.

Asi každý z nás si v živote prejde chvíľami, kedy by chcel vrátiť čas. Ak by si mala túto možnosť, ktorú jednu vec by si vo svojom živote spravila ináč?

Asi som celkom vysporiadaný človek. Keď zistím, že som sa nezachovala správne, že by veci teraz asi boli ináč, netrestám sa, ale beriem to ako ponaučenie. Tým pádom nemám čo ľutovať a ani by som nič nemenila. Život je proces, v ktorom dospievame, hľadáme svoju cestu a ja počúvam svoju intuíciu. Verím, že keď človek takto koná, tak sa dostane tam, kam má a to, akou cestou, je už jedno, pretože život ho zavedie na cestu, ktorou si prejsť potrebuje. Nemenila by som preto nič. Ani krásne a ani ťažké chvíle v mojom živote.

Si úspešná v modelingu a máš i titul najkrajšej Slovenky. Ako si predstavuješ svoju kariéru? Kde sa vidíš napríklad o 10 rokov?

O 10 rokov sa už vidím s mojimi deťmi a manželom v našej záhrade v rodinnom domčeku. Predtým ale vidím, ako ešte pofotím významné kampane, zahrám si v historickom filme a zapojím sa do ďalších úspešných projektov. Vybudujem svoju firmu a dúfam, že počas tohto obdobia stihnem inšpirovať veľa ľudí, aby pochopili, že človek sa môže dostať tam kam si zaumieni, pokiaľ si to od srdca želá a ostane sám sebou.

Ak by si sa preniesla do sveta rozprávok, akou rozprávkou postavičkou by si chcela byť? Prečo takýto výber?

Hmmm, asi by ich bolo viac. Ale pokojne by som si to na pár dní vymenila s Ariel. Bavilo by ma objavovať podmorský svet a byť takým polo človekom, ktorý pláva s delfínmi a rozpráva sa s morskými živočíchmi.

Si krásna, sympatická a charizmatická. Máš rovnaké požiadavky i na svojho partnera? Aký by mal byť muž tvojich snov?

Som náročná na seba a teda partner sa mi musí aspoň vyrovnať. Pokojne nech ma aj prekoná – aspoň ma bude motivovať. Vzhľad ale nie je to prvé, na čo sa pozerám. Nepotrebujem dokonale vyzerajúceho muža, skôr charizma, zmysel pre humor, ambicióznosť, charakter, zmýšľanie … toto je to, na čo sa pozerám a čo ma môže skutočne zaujať. Ak je k tomu ešte aj pekný, tak je to výhra v lotérii. A myslím, že som ju nedávno aj vyhrala (úsmev).

Šport, stravovanie alebo relax. Ako si ty „pestuješ“ svoj každodenný zdravý životný štýl? Bez čoho si nevieš svoj deň predstaviť?

Neviem si ho predstaviť bez aspoň jednej z hore uvedených vecí. Avšak predsa to občas musím bez toho prežiť. Niektoré dni sú nabité, že nemám čas na šport, relax a ešte aj stravovanie nie je úplne vhodné. To ale potom doženiem najbližšie dni, kedy mám času viac. Milujem pomalé rána, kedy mám čas na výdatné raňajky, zelený čaj a po ceste za povinnosťami kvalitnú kávu. Najradšej mám tréningy večer, kedy ma cvičenie dobije pozitívnou energiou a necítim sa unavená po celom dni, ale že som ho využila úplne na maximum.

Môžeme ho vidieť aj tisíckrát a nikdy si ho neopozeráme. Prezradíš nám, ktorý film je tvojim obľúbeným a prečo?

Titanic. Chatrč. Predtým, ako som ťa poznala. Moje srdcovky – plačem pri nich zakaždým. A film, resp. sériu filmov, ktoré som videla už asi aj 10-krát sú Piráti z Karibiku. Hrá tam jeden z najcharizmatickejších hercov sveta – Johny Depp. Pirátsky život je tam stvárnený tak atraktívne, že mám chuť sa stať pirátom aj ja. Je to minulosť a historické filmy ma bavia, a tento je ešte tak kreatívne a humorne spracovaný (úsmev). Mňa táto séria nikdy neomrzí, ale v deň, keď dopozerám poslednú časť, ktorá sa teraz vraj chystá, sa asi rozplačem, že príbeh skončil a nová časť už nepríde.

Nepoznáme človeka, ktorý by niekedy nepovedal „dosť!“ Čo ťa vie bez debaty najviac vytočiť?

Keď ma ľudia neberú vážne a myslia si, že úsmev na tvári znamená, že človek je hlúpy. Vtedy ľudia všeličo skúšajú. Som milá, ale aj vnímavá. Takže keď treba, konám rázne.

Hodnotiť samého seba je zaiste najzložitejšie. Ktorú vizuálnu črtu a ktorú vlastnosť by si na sebe najviac vyzdvihla?

Vlastnosť – empatickosť. Prešla som si všeličím a taktiež ma baví aj počúvať druhých a pomáhať ak sa dá. Z toho sa tiež veľa učím a preto sa viem do situácií ľudí dobre vcítiť. Z toho vyplýva ďalšia moja vlastnosť, že sa neviem veľmi hnevať. Vždy nájdem dôvod, prečo sa ten človek tak zachoval a keby sa aj náš vzťah pokazil, ja odpustím, idem ďalej a už ma to neťaží.

Vizuálna črta – plné pery, ostré črty tváre a konečne môžem povedať, že som hrdá na svoje širšie boky, ktoré v modelingu nemajú príliš v láske. Ako Miss je však pekné mať ženskú postavu a širšie boky ešte zvýraznia úzky pás.

Človek je tvor zvedavý. Prezradíš nám, čo o tebe možno len málokto vie?

Rozmýšľam, čo som ešte nespomínala a bolo by zaujímavé spomenúť. Napadá mi asi moja kariéra v modelingu. Chcela som niekoľkokrát nadobro skončiť, ale vždy prišlo niečo alebo niekto, kto ma motivoval znova to skúsiť. A myslím, že táto cesta ma mala priviesť k rozhodnutiu prihlásiť sa do projektu Miss Slovensko, ktorý je spojením modelingu, ženskej krásy a osobnosti.

Život je aj o okamihoch, ktoré nám ostanú v pamäti po celý život. S ktorou svetovou osobnosťou by si sa raz chcela stretnúť a prečo?

Inšpiratívnych svetových osobností, s ktorými by som sa chcela stretnúť je celkom dosť. Ako prvá mi ale vždy napadne Angelina Jolie. Je pre mňa stelesnením vnútornej a vonkajšej ženskej krásy, osobnosti a dobrého srdca. A vraj má slovenské korene, tak aj o tomto by mohla byť zaujímavá konverzácia s ňou.

FOTO: Gabriela Mendelová

Miss Slovensko získava okrem prestížneho titulu, korunky kráľovnej krásy a mnohých hodnotných cien i zaplnený kalendár povinností, ktoré ju najbližší rok čakajú. O to viac si vážime čas, ktorý nám Frederika venovala a za rozhovor úprimne ďakujeme.

Pridaj komentár