Krása, ženskosť, hravosť a luxus v podaní mladého fotografa Šimona Snopeka + ROZHOVOR

453
Krása, ženskosť, hravosť  a luxus v podaní mladého fotografa Šimona Snopeka + ROZHOVOR 9

Ako každé začiatky, tak aj začiatky mladého slovenského fotografa Šimona Snopeka boli ťažké, no snáď najdôležitejšie je mať k tomu, čo človek robí, vzťah a obrovskú vášeň. Už od malička ho to akosi viac ťahalo k fotografii ako takej. A aký mal na to Šimon dôvod? „Bolo to asi hlavne preto, že nemám rád reálny svet a prostredníctvom fotografie si dokážem vytvoriť ten svoj alebo istým spôsobom vložiť do fotky,“ hovorí s nadšením mladý fotograf. Šimon sa veľmi rád necháva inšpirovať zahraničnými fotografmi a obľubuje predovšetkým tvorbu ruského fotografa Fedora Schmidta.

Krása, ženskosť, hravosť  a luxus v podaní mladého fotografa Šimona Snopeka

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin1

Objektom záujmu mladého fotografa Šimona Snopeka je taktiež krajina, architektúra a „street style“. Pretože veľmi veľa cestuje a veľakrát sa ocitne na naozaj nádherných a zaujímavých miestach, tak si rád zveční nádherný a nezabudnuteľný pohľad. Do fotografie vždy pridá aj kúsok seba.

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin1

Inšpiráciu čerpá všade okolo seba či už v hudbe, na ulici, v ľuďoch, v televízií, aj keď ju často nesleduje. Jeho najväčšou inspiráciou sú však pocity, ktoré najradšej vyjadruje prostredníctvom fotografie.

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin1a

Čaro módnej fotografie podľa fotografa Šimona Snopeka spočíva v tom, že nemá v podstate žiadne kritéria a nedá sa ani úplne definovať. Je to umenie, ktoré spája fotografa, módneho návrhára a modelku zároveň a to je na tom všetkom to najčarovnejšie.

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin1aa

„Módnu fotografiu som si vybral práve preto, že je dosť kreatívna na to, aby sa zladil outfit modelky s prostredím a dodať treba aj emóciu a to je jednoducho úžasne,“ dodáva mladý fotograf.

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin2

Ako vníma mladý talentovaný fotograf ženskú krásu a čo jednoducho na fotení nedokáže tolerovať? „Nie je snáď nič krajšie ako ženská krása a skutočne neznášam, ak sa na fotení ide na 80%, myslím, že vždy treba ísť na 120%, inak to prosto nemá dobrý výsledok.“

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin3

simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin5simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin6simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin7simon_snopek_editorial_krasa_zenskost_mmagazin9

M magazín.sk si nenechal ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal mladú módnu návrhárku Dominiku Jankovičovú a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor:

Dominika, ako sa presne z mladej krásnej ženy stala módna návrhárka? Aké boli tvoje začiatky?

Už ako malé dievčatko som sa veľmi zaujímala o módu, a to doslovne. Brala som mamine šaty, topánky, bižutériu. Keďže sa mi niektoré veci až tak nepáčili a ako dievča som ich nikde na Slovensku nemohla nájsť, už vtedy som vedela, že mám v hlave jasno, a čím chcem byť, keď vyrastiem. Obklopená módou v každom smere…stylistoku a zároveň módnou návrhárkou.

Kde všade čerpáš inšpiráciu na tvorbu tak krásnych, ženských a jemne sexi modeloch?

Svoju inšpiráciu beriem hlavne sama v sebe. Zo svojho života, z ľudí, s ktorými sa stretávam. Veľmi ma inšpirujú krásne ženy, ktoré majú štýl a sú odvážne. Neboja sa experimentovať a ukázať čo v nich je. Najväčšiu inšpiráciu mi dal však môj pobyt v Londýne. Tu sa naozaj móde medze nekladú, každý sa oblieka ako sa najlepšie cíti. A to ma úplne dostalo, očarilo a inšpirovalo asi najviac.

Bol to naplánovaný krok s jasným cieľom alebo náhoda, ktorá ťa priviedla do metropoly Anglicka?

Do Londýna som odchádzala ako mladá a neskúsená. Po pár rokoch som sa vrátila ako sebavedomá kozmopolitná žena. Navyše s titulom z vysokej školy! Neviem či to bola náhoda. V každom prípade pomocnú ruku, mi podal môj brat Filip, ktorý v Londýne už istý čas pôsobil. Začiatky samozrejme neboli jednoduché a chvíľu trvalo kým som si začala žiť svoj malý – veľký sen. Vlastne som tam vyštudovala dve vysoké školy – okrem odboru módny marketing a business management na Metropolitan Univerzity, druhou školou pre mňa boli ulice. Stačilo chodiť s otvorenými očami a pozorovať. Viete si predstaviť tie úžasne farebné variácie a fascinujúcu zmes ľudí, ktorá sa po Londýne pohybuje? Boli to nekonečné inšpirácie z celého sveta na tému „fashion“.

Prečo práve Londýn a nie mekku módy Paríž?

Zúžiť svet módy len na Paríž by bolo veľmi krátkozraké. Svetových mekk módy je už oveľa viac. Okrem Londýna a Paríža je to Miláno, New York, Rio, Tokio… Každé z týchto miest ponúka svoj pohľad na módu. Paríž je možno dokonalý, ale nevnímam ho tak kozmopolitne a farebne ako práve Londýn.

Ako presne sa cíti žena v kolekcii od návrhárky Dominiky Jankovičovej? Pre akú cieľovú skupinu sú modely určené?

Moje modely sú určené pre ženy, ktoré sa chcú cítiť sexi, ale zároveň noblesne. Sexi elegancia, tajomnosť, ale zároveň jednoduchosť strihov, jemná extravagancia. To všetko je môj štýl. Materiály sú rôznorodé, ale uprednostňujem kvalitné šifóny, hodváb, krajku, kožu a rada pracujem aj s kožušinami, samozrejme umelými.

Aké sú vízie do budúcna pre značku DOM by Dominika Jankovičová?

Moje vízie sa úzko spájajú s mojou najlepšou kamarátkou Veronikou Vargovou. Je to jedna z najlepších vizážistiek a spolu s ňou si ideme založiť novú spoločnosť, ktorá sa bude starať o modernú ženu so všetkým, čo k tomu patrí. Ostatne už je prekvapenie, ktoré za krátky čas prezradíme.

Kde presne sa dajú zohnať tieto krásne kúsky ?

Všetky moje modely si môžete zakúpiť v butiku „Anywear“ na Šumavskej ulici v Bratislave, prípadne cez môj oficiálny facebook, kde stačí napísať do správy. Za malú chvíľku spustím aj svoj oficiálny e-shop pod svojou značkou. Všetko je v procese vybavovania. Veľmi sa však na to teším. Za všetko by som sa najradšej aj tak poďakovala mojej mamine Jane Jankovičovej. Vždy pri mne stála a vďaka nej som odmalička vedená k móde. A to aj cez jej súťaže Face a modelingový projekt Slovak and Czech Fashion Awards.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografom Šimonom Snopekom:

Fotografia: Šimon Snopek

Modelka: Tereza H./ Focus Model Management

Make-up: Veronika Vargová

Styling: Dominika Jankovičová

Za priestory na nafotenie krásneho módneho editoriálu ďakujeme CasaMii

Pridaj komentár