Nádherné diela umelca Jozefa Stančíka prilákali tie najkrajšie dámy slovenských šoubiznisu. Krásne obrazy, krásne ženy a krásny dizajnový showroom Stopka, kde sa vernisáž odohrala, k sebe krásne pasujú.

Večerom sprevádzal všetkých prítomných jedinečný hudobný program a hostia tiež mohli zhliadnuť módnu prehliadku luxusnej lyžiarskej značky Sportalm a tiež známej návrhárky Gianni Di Leo, ktorej popredná modelka Monica Sofia v nádherných outfitoch podčiarkla svoju exotickú krásu.

Udalosť si nenechala ujsť ani riaditeľka najprestížnejšej súťaže krásy na Slovensku MISS Slovensko – Karolína Chomisteková.

„Tvorba Jozefa Stančíka mi je veľmi blízka. Páči sa mi jeho vyjadrenie popart štýlu, ktorý má skvelé abstraktné prvky. Určite si viem predstaviť, že jeho kúsky budem mať aj u mňa doma. Milujem napríklad amerického umelca Roya Lichtensteina. Vzťah k umeniu mám, síce nemaľujem, vždy ma ale veľmi lákala hudba – sama hrám na husle. Je to pre mňa úžasný spôsob odreagovania sa,“ hovorí Karolína Chomisteková.

Talent Jozefa Stančíka sa prejavil už na základnej škole. Pozitívne ohlasy okolia ho na jeho ceste povzbudzovali a dnes patrí k vyhľadávaným a uznávaným umelcom.

„Prevažne som vytváral veci na zákazku a popri tom, keď bol čas, som robil veci pre seba, až som si postupne našiel a stále vlastne hľadám vlastný štýl. To, čo robím, ani neviem popísať, aký je štýl. Je to čistá improvizácia. Je to spontánna tvorba a keď tvorím, riadim sa emóciami a pocitmi. Ale asi sa to najviac podobá na popart a realizmus odetý do nového šatu. Maľujem väčšinou portréty. Myslím, že ľudia sa najviac inšpirujú príbehmi druhých ľudí. Za každou tvárou sa skrýva iný príbeh a životná múdrosť. Nechcem vám nič nové povedať o politike, o náboženstve, … chcem len, aby ste mali dobré emócie, keď sa pozriete na môj obraz. To je celé – ide len o dobrý pocit. Ináč aj Andy Warhol mal slovenské korene. Tak možno aj podvedome chcem pokračovať v jeho práci. Možno máme tento popart my Slováci v krvi,“ hovorí autor výstavy Jozef Stančík.

Showroom dizajnového nábytku STOPKA sa tak na celý večer rozžiaril a dal priestor umeniu, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí.

Medzi ďalšími hosťami sa objavili napr. Attila Végh, moderátorka Kveta Horváthová, modelka Mária Zelinová, moderátor Bruno Ciberej a modelka Veronika Husárová (Vágnerová).

Pridaj komentár