Nová marvelovka je vraj jedným z najlepších filmov tohto roka! Fanúšikovia filmového sveta Marvel a postáv ako Iron Man, Captain America či Thor sa dočkali. Do našich kín prišla sólovka najnovšieho prírastku Avengerov – Spider-Mana. Zahraniční kritici na novinku Spider-Man: Návrat domov nešetria chválou a označujú ju za jeden z najlepších komiksových filmov posledných rokov. Čo môžete čakať od zatiaľ najmladšej verzie Petra Parkera?

Konečne medzi Avengermi! Spider-Man: Návrat domov valcuje slovenské kiná!

Keď pred niekoľkými rokmi producenti z Marvel Studios oznámili, že Spider-Man sa predstaví po boku Iron Mana či Captaina Americu, názory fanúšikov boli rozporuplné. Tešili sa, že pavúčí muž sa konečne objaví vo svete, do ktorého patrí, no obávali sa, či tretia verzia „Spideyho“ v priebehu pätnástich rokov dokáže ešte zaujať. Prvé ohlasy zo zahraničia sú vonku a je jasné, že obavy boli zbytočné. Diváci aj kritici sú z novinky Spider-Man: Návrat domov nadšení.

Podľa kritikov sa tvorcom podarilo nového Spider-Mana dostatočne odlíšiť od predošlých verzií, ostali však dokonale verní pôvodným komiksom. Film Spider-Man: Návrat domov predstavuje Petra Parkera po prvýkrát ako skutočného stredoškoláka, ktorý sa snaží zladiť život superhrdinu s bežnými problémami pubertiaka – dospievaním, školskými povinnosťami či prvou láskou.

Producenti preto do role obsadili len dvadsaťročného britského herca Toma Hollanda, ktorého tínedžerská naivita a humor očarili divákov už vo filme Captain America: Občianska vojna. Holland dokonale zosobňuje postavu Spider-Mana, obyčajného chalana z paneláku v šialenom svete plnom superhrdinov.

Tomu zodpovedá aj výber záporáka, ktorého si zahral oscarový Michael Keaton. Tajomný lietajúci Vulture je rovnako len obyčajný chlapík z ulice, ktorý sa dostal k nebezpečnej technológií – a podľa prvých ohlasov ide o najlepšieho marvelovského zloducha od obľúbeného Lokiho.

Aj zvyšok obsadenia filmu je nabitý hviezdami. V úlohe Spideyho mentora sa predstaví starý známy Robert Downey Jr. v úlohe Iron Mana, novou tetou May je charizmatická Marisa Tomei, ďalej sa vo filme predstavia speváčka a herečka Zendaya, rapper a herec Donald Glover, Jon Favreau ako Happy Hogan a ďalší.

Michael Keaton & režisér Jon Watts

Film Spider-Man: Návrat domov prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm. Vychutnať si ho môžete vo verzii so slovenským či maďarským dabingom alebo aj v pôvodnom znení s českými titulkami.

Pridaj komentár