Leto je už za dverami. Kto by sa netešil na krásne letné dni strávené pri vode s kamarátmi? Slnečné lúče sú pre naše telo veľmi užitočné, pretože nám zlepšujú náladu a zároveň pomáhajú ľudskému telu s vytváraním vitamínu D. Pre naše oči však slnko nie je také prospešné. Zistite, prečo si vybrať značku Ray-Ban ako ochranu vašich očí.

Na okuliaroch sa nešetrí

Sú pre vás okuliare skôr módnym doplnkom, ktorý by mal stáť pár desiatok eur? Zvyknete si pred letnou sezónou nakúpiť 5 kusov lacnejším slnečných okuliarov? V tom prípade by ste si mali uvedomiť jednu dôležitú vec. Kvalitné slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom. Ich hlavnou úlohou je chrániť naše drahocenné oči.

Vyberajte si preto okuliare, ktoré poskytujú 100 % ochranu. Vďaka nim znížite riziko vzniku niekoľkých vážnych ochorení kože alebo očí. Ak si myslíte, že nákup kvalitných okuliarov by vás mohol doslova „zruinovať“, nie je to tak. Napríklad značka Ray-Ban poskytuje naozaj kvalitné a štýlové kúsky za veľmi dostupné ceny. Zistite 5 dôvodov, prečo si vybrať práve túto značku.

1) Sú cenovo veľmi dostupné

Značka Ray-Ban vyrába slnečné okuliare prvotriednej kvality. Zároveň si však tieto štýlovky viete zadovážiť za veľmi prijateľné ceny. Na Slovensku si slnečné okuliare Ray-Ban kúpite aj za 80 – 120 eur.

2) Značka Ray-Ban má bohatú históriu

Táto značka má naozaj bohatú históriu. Vznikla už v roku 1936. Fungovať začala však už v roku 1929, kedy spoločnosť dostala zadanie – vytvoriť účinnú ochranu očí pre amerických pilotov. Model okuliarov pre pilotov bol neskôr redizajnovaný a spoločnosť ich začala predávať širokej verejnosti pod názvom Ray-Ban Aviator. Tvar rámov pilotky začali postupne preberať aj iné módne značky a do dnešného dňa patria pilotky k jedným z najobľúbenejších okuliarov.

3) Hodia sa takmer každému

Pri výbere vhodných slnečných okuliarov zohrávajú dôležitú úlohu črty vašej tváre. Poznáme 4 základné typy – hranatá, srdiečková, guľatá a oválna tvár.

Výbornou správou je, že značka Ray-Ban vyrába okuliare pre každý typ. Napríklad pre ľudí s hranatou tvárou sú skvelou voľbou napríklad oválne alebo okrúhle okuliare.

Pre ľudí s okrúhlymi alebo srdiečkovými črtami tváre sú zas vhodné legendárne pilotky. Ak ste šťastlivec, ktorý má oválnu tvár, mali by sa vám hodiť takmer všetky modely značky Ray-Ban. Je už len na vás, ktorý vám padne do oka.

4) Tvar rámov, ktorý len tak rýchlo nevyjde z módy

Značka Ray-Ban naštartovala svoju celosvetovú popularitu typom okuliarov Aviator (pilotky) v 40. rokoch. Ďalšou nestarnúcou legendou boli okuliare Wayfarer, ktoré v 50. rokoch preslávili svetové ikony ako napríklad Audrey Hepburn alebo James Dean. 90. roky zas patrili okuliarom Clubmaster. Všetky tieto modely boli nadizajnované v dávnej minulosti, no sú obľúbeným doplnkom do dnešného dňa.

5) Prvotriedna kvalita

Okrem toho, že značka Ray-Ban patrí medzi najznámejších výrobcov okuliarov, je známa aj tým, že sú jej kúsky naozaj veľmi kvalitné. Rámy sú vyrobené z kvalitných materiálov a šošovky poskytujú 100 % ochranu pred škodlivým slnečným žiarením. Ak sa o vaše okuliare budete poriadne starať, vydržia vám aj niekoľko sezón. Jednoducho povedané, Ray-Bankami zabijete 2 muchy jednou ranou – budete štýloví a zároveň dobre ochránite vaše oči.

Pridaj komentár