Je ťažké uveriť, že len pár kilometrov z centra mesta sa nachádza takáto nespútaná časť Kuala Lumpur – Jaskyne Batu, ktoré sú jedným z najposvätnejších hinduistických miest uctievania.

Klenot Malajzie očami slovenskej modelky, cestovateľky a blogerky!

Akonáhle k nim dorazíme, privíta nás obrovská zlatá socha hinduistického boha Lorda Murugana. Ten stráži nielen jaskyne, ale takisto aj 272 schodov, vedúcich do cieľa. Takáto cifra sa môže zdať odradzujúca, no túžba vidieť, čo tieto jaskyne ukrývajú, je oveľa silnejšia.

Popri zdolávaní maličkých schodov máme možnosť pozorovať armády opíc, ktoré hľadajú rýchle občerstvenie. Ak máme v tejto oblasti v ruke akékoľvek jedlo, sme okamžite vnímaní ako potenciálny cieľ. A prázdnou šupkou od banána ich veru neoklameme, pretože ako vďaku nám ju s diabolským pohľadom hodia naspäť.

Akonáhle zdoláme menšiu výzvu, naskytne sa nám pohľad na nádherný zázrak prírody, formovaný neuveriteľných 400 miliónov rokov!

Vysoké vápencové steny a strop s rôznymi skalnými útvarmi je pokrytý divokými rastlinami a prirodzené svetlo prichádzajúce z otvorov dotvára naozaj mystickú, magickú a tajomnú atmosféru.

Tieto prírodné úkazy v sebe ukrývajú aj prekrásne vodopády, pozorovaním ktorých by sme vedeli stráviť aj celý deň. Návšteva Batu Caves je pre každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom a zlatým klincom pobytu v Malajzii.

Pridaj komentár