Leto je v plnom prúde a vy premýšľate nad dovolenkou? Vidíte sa niekde pri mori, ale financie vám nedovolia k nemu zaletieť? Nezúfajte, aj na Slovensku máme neúrekom možností, kde sa možno schladiť a pochváliť novými bikinami.

FOTO: IKO-Studio/Shutterstock.com

Slnko, voda a bikiny. Povinná výbava letných mesiacov, ktorá nesmie chýbať. No čo keď nemáte príležitosť vybrať sa k moru a užívať si krásnu piesočnatú pláž? Vedzte, že more nepotrebujete. Na Slovensku totiž máme množstvo nádherných vodných plôch, kde sa môžete schladiť.

More pod štítmi Tatier – Liptovská Mara

Jedna z našich najväčších vodných priehrad, Liptovská Mara, je v lete na kúpanie ako stvorená. Očarí vás príroda naokolo, množstvo atrakcií aj wellness v blízkosti priehrady. Na brehoch Liptovskej Mary nájdete množstvo upravených pláží, kde sa dá dobre zrelaxovať aj si zašportovať. Môžete si tu požičať vodné skútre, paddleboardy alebo aj kajaky. Krásna čistá voda už čaká len na vás.

„Malé Chorvátsko“ na Slovensku – Beňatinské jazero

Travertínové jazero Beňatina vzniklo z pôvodného kameňolomu. Ťažbu tu vraj prerušil nález rybej, 5 metrov dlhej skameneliny. Jazero vás však uchváti svojou scenériou a tyrkysovou priezračnou vodou. Nie nadarmo sa tomuto miestu hovorí aj Malé Chorvátsko, keďže pripomína slávne Plitvické jazerá.

Osvieženie s čistou vodou – Nové Košariská

V okolí Bratislavy nájdete veľa možností, kam sa ísť okúpať. Jednou z nich sú Nové Košariská – jazerá, ktoré vznikli zatopením štrkovísk. Dnes sú obľúbenou lokalitou, kde sa možno okúpať. Je tu čistá voda a štrkopieskové podložie. Ak si chcete užiť jazerá sami, vyberte sa sem skoro ráno alebo v podvečer v pracovné dni.

Perla východného Slovenska – Domaša

Kto by nepoznal Domašu?! Táto východoslovenská vodná plocha vznikla, podobne ako Liptovská Mara, zatopením niekoľkých obcí. Dnes slúži na reguláciu prítokov do Východoslovenskej nížiny a okrem toho je hojne využívanou rekreačnou oblasťou. Populárna je najmä vďaka teplote vody, ktorá v lete dosahuje krásnych 23 stupňov Celzia. Nájdete tu niekoľko pláží a bohatý nočný život, čím si získala obľubu najmä u mladých ľudí.

Pridaj komentár