Vlasy často spôsobujú vrásky na čele nejednej žene. Ale viete si predstaviť, že o korunu krásy prídete úplne? Strata vlasov nabúrava psychiku pacientiek a dáva okoliu signál, čím žena prechádza. Keďže kúpa novej parochne znamená pre rodinu ďalšiu finančnú záťaž, tak žena – pacientka, sa často radšej tohto výdavkuzriekne. Vďaka projektu „Vystrihaj sa Slovensko“, sa už množstvo darcov vlasov podieľalo na parochniach z pravých vlasov, ktoré vrátili pacientkam kúsok kvality do života. Po druhýkrát sa do projektu môže zapojiť každý – bez rozdielu dĺžky či kvality vlasov. Stačí, ak si v sieti 101 Drogerie od 11.júla 2018 zakúpite produkt Pantene a automaticky prispejete 50 centami na výrobu parochní.

Každá žena môže byť silná a krásna! Letná kampaň opäť pomôže zmeniť mnohé životy!!!

Vystrihaj sa Slovensko je jedným zmimoriadne úspešných projektov Ligy proti rakovine v spolupráci s vlasovým štúdiom Zdenka Vrbová. Cieľom projektu je bezplatne vyrábať parochne na mieru zpravých vlasov pre onkologické pacientky, pre ktoré je parochňa veľkou psychickou pomocou. Ako dodáva PhDr. AndreaKrižanová, PhD – psychologička Ligy proti rakovine: „V praxi sa stretávam s pacientkami, pre ktoré je práve téma straty vlasov veľmi traumatizujúca. Ktomu sa pridáva obava o tom hovoriť, pretože okolie často reaguje: „Čo tam po vlasoch, dôležité aby si sa vyliečila.“ Ale pravda je taká, že pacientky cítia úzkosť, strach a majú depresívne nálady, ak vlasy začnú padať. Z psychologického hľadiska považujem za pozitívne, že pacientky majú aj počas liečby záujem vyzerať upravene a psychicky im to pomáha. Jednou z alternatív, ktorá môže žene pomôcť zostať krásnou aj počas liečby chemoterapiou sú práve parochne.Tie pre ne zabezpečuje Liga proti rakovine bezplatne.“

Na výrobu jednej parochne sa spotrebuje cca 250 – 300g ľudských vlasov, čo sú približne traja až štyria darcovia. Preto sú organizátori vďační za všetky ženy, slečny, ale i pánov a deti, ktoré sa nechali pre dobro veci ostrihať. Proces výroby trvá aj tri týždne, kedy vlásenkárka do prispôsobenej čiapky postupne napicháva vlas po vlase pre každú pacientku.

Proces výroby parochne nevyžaduje len veľa času a kvalitné vlasy, ale aj finančnú podporu. Zákazníci 101 Drogerie, ktorí nakupovali počas minulého leta produkty Pantene, pomohli pre onkologické pacientky vyzbierať neuveriteľných 8635€. Suma bola venovaná Lige proti rakovine, ktorá vďaka projektu Vystrihaj sa Slovensko vyrobila pacientkam ďalšie parochne. Od 11.júla do 18. septembra 2018 sa do projektu môže opäť zapojiť každý. Nákupom jediného produktu Pantene v sieti 101 Drogerie prispejete na výrobu parochní až 50 centov. Zdravé vlasy od Pantene tak môžu znamenať zdravé a krásne vlasy pre pacientky.

Pridaj komentár