Príbeh krásnej modelky a dvornej fotografky Guns N’ Roses Kataríny Benzovej sa začal písať, keď mala štrnásť rokov. Z castingu, ktorý absolvovala v Žiline postúpila do finále prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look a to jej otvorilo cestu do sveta. Vďaka modelingu precestovala celý svet a pravidelne zdobila rôzne módne časopisy a objavovala sa na prehliadkových mólach najmä v Amerike, Európe, ale aj Ázii.

0titulkaJej život sa však zmenil za jednu jedinú noc, a to na koncerte vo Viedni, kde odfotila z publika obyčajným fotoaparátom chalanov z Guns N’ Roses. Svoje fotky z koncertu potom zavesila na Facebook a obaja gitaristi kapely si zmenili profilové fotografie práve za zábery od Kataríny. Tento moment znamenal obrovský zlom v jej živote.

aNeskôr bola pozvaná na koncert do Prahy, kde mala možnosť hovoriť s Axlom a ukázať mu svoje fotografie. Páčila sa mu práca Kataríny Benzovej a keďže hľadali práve vtedy ich osobného fotografa, dali jej možnosť skúšobne nafotiť ďalšie dva koncerty. Rock ‘n’ rollová kráska bola jednoducho v správny čas na správnom mieste a jej fotografie ukázala tým správnym ľuďom.

bNemala nad čím premýšľať, keďže nemala čo stratiť. Čo však rodáčka z Liptova nečakala bolo, že prejde skúškou a zostane s kapelou štyri roky až dodnes. „Prišlo to naozaj rýchlo a obrátilo mi to život naruby. Verím, že to nebola náhoda a malo sa to proste stať a našla som si tak svoje pravé povolanie. Zázraky sa dejú mimo nasej komfortnej zóny a ja som z tej zóny vyšla a bum…..stal sa zázrak,“ hovorí so smiechom dvorná fotografka Guns N’ Roses Kat Benzová.

gČo si Kat na svojej práci najviac cení, je že ju živí jej hobby. Môže robiť to, čo miluje. Katarína pracuje s inšpirujúcimi a úžasnými ľuďmi a popri tom cestuje po celom svete. Na druhej strane, je však pravda, že prakticky nemá čas kedy vypnúť. Je neustále na cestách týždne či mesiace bez toho, aby sa poriadne vyspala,a pritom pracuje neskutočné množstvo hodín.

h

Fotografka Katarína Benzová špeciálne len pre Mmagazin.sk

Už od štrnástich rokov sa venuješ modelingu, kedy si v sebe objavila umeleckú dušu fotografky?
Fotiť som začala už vtedy, keď som prvý krát vycestovala do zahraničia, ale asi tak pred šiestimi rokmi som sa začala zaujímať o fotografiu ako takú.

Venuješ sa ešte modelingu alebo už len výlučne fotografii?
Roky, ktoré som strávila v modelingu mi dali to, čo som potrebovala, aby ma nasmerovalo k tomu, čo robím dnes. Boli to pekné roky, plné cestovania a zážitkov, ktoré formovali moju osobnosť a otvorili mi dvere do súčasnosti. Tú kapitolu som už uzavrela a sústredím sa iba na fotografovanie.

Preferuješ skôr farebnú alebo čiernobielu fotografiu?
Určite čiernobielu, pretože sa človek nemusí rozptyľovať farbami a svetelnými efektami a môže sa sústrediť čisto len na emóciu a pocity, ktoré hudobník prežíva na pódiu. Tú vycítiš lepšie z čiernobielej fotky. Je to expresívnejšie a skutočnejšie. A tiež sa to lepšie hodí k rock ‘n’ rollu a vyzerá to veľmi dobre.

Máš radšej interiérove fotenie alebo naopak to štúdiové?
Najradšej mám fotenie niekde vonku. Nemám príliš rada pózovanie v ateliéroch. Okolité prostredie pomáha ľuďom lepšie sa vžiť do úlohy, ktorú chcú prezentovať. Je to oveľa zábavnejšie a kreatívnejšie.

Ako vychádzaš s jednotlivými členmi kapely?
Vychádzame úplne super. Počas rokov cestovania sa z nás stala jedna veľká rodina a jeden z členov skupiny sa pred rokom a pol stal aj mojim priateľom.

Keďže si precestovala skoro celý svet, ktoré je tvoje najobľúbenejšie miesto?
Určite sú to spirituálne miesta ako je India, Bolívia, časti Indonézie a Japonsko.

Kde momentálne žiješ?
Momentálne žijem v New Yorku.

Ako často zavítaš domov na Slovensko?
Tak často ako sa len dá. Pri mojom cestovaní to však nie je také jednoduché, ale snažím sa aspoň raz alebo dvakrát do roka.

Aké cesty ťa najbližšie čakajú?
Najbližšie máme rezidenciu vo Vegas s Guns N’ Roses na mesiac v Hard Rock Hoteli. Počas toho mám výstavu na filmovom festivale v Cannes, ale kvôli práci vo Vegas na nej nebudem môcť byť prítomna. Potom budem na turné s Bad Company a Lynyrd Skynyrd v USA, ďalej KISS a Def Leppard tiež v Amerike a ak sa podarí tak pôjdem na turné s Aerosmith po Európe cez leto.

Ako vyzerajú tvoje dni, keď si s Guns N’ Roses na cestách?
Sprcha, raňajky, zvuková skúška, editovanie fotiek z predchádzajúceho koncertu, príchod na koncert, koncert, po koncerte odchod na letisko, do tour busu alebo naspäť do hotela, ďalší deň cestovanie do iného mesta alebo krajiny a všetko znova dokola:) Sem tam máme čas to mesto aj vidieť 🙂

Katarina_Benzova_Foto_mmagazin_1Courtney Love

Katarina_Benzova_Foto_mmagazin_09 Jonathan Davis, KORN

Katarina_Benzova_Foto_mmagazin_10Justin Hawkins, The Darkness

Katarina_Benzova_Foto_mmagazin_11KISS

Katarina_Benzova_Foto_mmagazin_12Steven Tyler, Aerosmith

Za rozhovor ďakujeme krásnej, mladej a talentovanej fotografke – Kataríne Benzovej

Pridaj komentár