Kamenní obri ovládli Zem

428
Kamenní obri ovládli Zem 14

Umelci Ervin Loránth a Jason de Caires Taylor sa akoby stretli na jednej a tej istej umeleckej lodi, avšak každý svojím charakteristickým spôsobom. Hoci sa navzájom nepoznajú a tvoria nezávisle, obom skrsla v hlave jedna jediná idea, a to vytvoriť niečo enormné, nezvyčajné a krásne.

feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin1Jednoducho, obri, ktorých oživili dynamickým rozpohybovaním. Ervinova impozantná skulptúra s názvom „Popped Up“, skutočne pôsobí ako obor pokúšajúci sa vyliezť z nejakého cudzieho podzemného sveta. Socha, rozprestierajúca sa na Széchenyi námestí v Budapešti v Maďarsku, bola súčasťou dočasného festivalu umenia Art Market Budapesť 2014.

feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin2feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin4 feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin4a feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin2a feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin3Jasonov „Ocean Atlas“ je ďalšou dokonalou podvodnou sochou patriacou do umelcovej surrealistickej zbierky. 60- tonová obryňa vysoká takmer 5,5 metra sa so svojimi mierami stala najväčším podvodným úlovkom na svete, avšak háčik je v tom, že je z kameňa. Ocean Atlas sa nachádza v hlbinách mora na konci pobrežia Nassau na Bahamách.

feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin5 Kamenná kráska pôsobí akoby bojovala s ťažkým bremenom, čo úplne zodpovedá jej menu. Atlas, bola totiž pomenovaná po gréckom bohovi podopierajúcom nebesia na svojich pleciach. A čo je ešte väčšou senzáciou na tejto soche? Jason vytvoril obryňu z cementu, ktorý je pH-neutrálny, čo znamená, že vôbec neprekáža žiadnym živým organizmom!

feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin5a feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin6 feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin6a feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin6b feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin7a feltepve-sculpture-art-market-budapest-mmagazin7b[Denisa Košarišťanová/boredpanda.com]

Pridaj komentár