Dlhoočakávaný slovenský film Pivnica je tu s prvým trailerom! Dráma s prvkami krimithrilleru je príbehom manželov Milana a Táne, ktorých vzťah je v troskách a spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, ich život sa obráti naruby. Oboch rodičov pohltí bezmocnosť, strach a pocit viny. Kamaráti, spolužiaci, susedia – nikto im nevie pomôcť. Milan už neverí ani policajnému pátraniu, ktoré nikam nevedie a rozhodne sa odhaliť pravdu sám. Čoho všetkého je schopný zúfalý rodič, keď mu zmizne dieťa?

Kam zmizla tínedžerka Lenka? V novom slovenskom filme Pivnica sa predstaví francúzsky herec Jean-Marc Barr po boku Milana Ondríka a Jany Oľhovej!!!

Pozrite si prvú, napätím nabitú ukážku k filmu Pivnica, ktorý dorazí do našich kín už v septembri.

V Pivnici sa predstaví medzinárodné obsadenie na čele s francúzskym hercom Jean-Marc Barrom (Dogville, Magická hlbočina), ktorý je známy spoluprácami s režisérmi ako Luc Besson a Lars von Trier. Popri ňom sa vo filme ukážu ruská herečka Oľga Simonova, populárny slovenský herec Milan Ondrík (Eva Nová, Únos) či raper Dalyb, ktorého herecký výkon je vo filme azda najväčším prekvapením.

Za Pivnicou stojí medzinárodný tvorivý tím a herecké obsadenie. Režisérom filmu je talentovaný ruský režisér Igor Vološin, ktorý zaujal publikum oceňovanými titulmi Beduin a Ya. Hlavným kameramanom filmu je kameraman Martin Žiaran, ktorý sa podieľal na známych slovenských filmoch Čiara, Učiteľka či Čistič. Producentkou filmu je Lívia Filusová a jej spoločnosť FURIA FILM, ktorá vyrobila aj hraný film V tichu, či dokumenty Malý zúrivý Robinson a Posledná maringotka.

Film Pivnica vznikal v medzinárodnej spolupráci za finančnej podpory fondu EURIMAGES, Audiovizuálneho fondu, Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultúry Ruskej federácie a RTVS. Slovenský scenár a produkcia v kombinácii s talentovaným ruským režisérom a francúzskym hercom v hlavnej úlohe, sľubujú pútavý a divácky príťažlivý film plný tém, ktoré sa dotýkajú každého z nás.

Slovenská dráma Pivnica sa v slovenských kinách objaví už 27. septembra 2018. Na naše plátna ju prinesie distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár