Kam až dokáže rodič zájsť, keď mu zmizne milované dieťa? Aj to je jedna z otázok, na ktoré hľadá odpoveď nový slovenský film Pivnica. Dráma s prvkami krimithrilleru rozpráva príbeh manželov, ktorí sa musia vyrovnať s náhlym zmiznutím ich jediného dieťaťa. Film Pivnica, v ktorom sa predstavia francúzsky herec Jean-Marc Barr, Milan Ondrík či raper Dalyb, dorazí do našich kín už tento september. Producenti z neho uverejnili prvé fotografie.

Kam až dokáže rodič zájsť, keď mu zmizne milované dieťa? Už túto jeseň príde do kín nová slovenská dráma Pivnica!!!

Pivnica je na slovenské pomery unikátny projekt. Slovenský scenár a produkcia v kombinácii s oceňovaným ruským režisérom a francúzskym hercom v hlavnej úlohe, sľubujú jedinečný a divácky príťažlivý film plný tém, ktoré sa dotýkajú každého z nás.

Dlhoročné manželstvo Milana a Táni je v troskách, spája ich už len jediná dcéra Lenka. Keď sa však šestnásťročná tínedžerka nevráti domov z párty, obaja zdieľajú rovnaké obavy. So zmiznutím dcéry sa každý vyrovnáva po svojom a zdá sa, že táto nešťastná udalosť by ich mohla spojiť. Polícia sa však ani po týždňoch nevie pohnúť, a tak musia vziať spravodlivosť do vlastných rúk …

Za Pivnicou stojí medzinárodný tvorivý tím a herecké obsadenie. Režisérom filmu je talentovaný ruský režisér Igor Vološin, ktorý zaujal publikum už svojím celovečerným debutom o drogovej scéne v súčasnom Sankt Peterburgu Nirvana, či oceňovanými titulmi Beduin a Ya. Hlavným kameramanom filmu je kameraman Martin Žiaran, ktorý sa podieľal na známych slovenských filmoch Čiara, Učiteľka či Čistič. Produkciu filmu realizovala slovenská spoločnosť FURIA FILM s producentkou Líviou Filusovou, za ktorej menom stojí hraný film V tichu či dokumentárne filmy ako Malý zúrivý Robinson či Posledná maringotka.

V hlavnej úlohe Milana sa predstaví francúzsko-americký herec Jean-Marc Barr, známy spoluprácami s Lucom Bessonom a Larsom Von Trierom. Zahral si v kultových filmoch ako Magická hlbočina, Europa, Dogville či Manderlay. Na konte má nomináciu na prestížnu cenu francúzskej filmovej akadémie César.

Popri Barrovi uvidíte ruskú herečku Oľgu Simonovovu, či slovenské herecké hviezdy Milan Ondrík, Jana Oľhová a Csongor Kassai. Zaujímavosťou je tiež herecký debut jedného z najznámejších slovenských hip-hoperov Dalyba. Pod týmto pseudonymom sa skrýva raper, producent a režisér hudobných klipov Dalibor Štofan, ktorého výkon je podľa tvorcov jedným z najväčších prekvapení filmu.

Film Pivnica vznikol za finančnej podpory fondu EURIMAGES, Audiovizuálneho fondu, Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultúry Ruskej federácie a RTVS.

Slovenská dráma Pivnica sa v slovenských kinách objaví už 27. septembra 2018! Na naše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm!

Pridaj komentár