Módny priemysel nielen svetový, ale aj ten slovenský, si po „covidovej“ ére prešiel zaťažkávajúcou skúškou. Udržať si pri neustálom zdražovaní materiálov kvalitu a zároveň byť stále cenovo dostupný svojej klientele, je v súčasnosti doslova umením. Slovenskej módnej značke Annie Claire, ktorú poznajú predovšetkým milovníčky kvalitných kabeliek, sa to darí už viac ako 25 rokov. Čo sa skrýva za úspechom značky a čím sú Slovensky pri výbere kabeliek špecifické? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí zo zákulisia výroby kabeliek, nám v exkluzívnom rozhovore prezradil majiteľ značky Annie Claire – pán Milan Kulizák.

Dá sa povedať, že značka Annie Claire je na slovenskom trhu už stálicou. Kedy značka vznikla a aké boli jej začiatky?

Značka vznikla v roku 1996 pod názvom MK COLLECTION. Začiatky boli so zameraním na výrobu peňaženiek a pánskych tašiek.

Módny svet má mimoriadne široký záber. Prečo ste sa rozhodli ísť práve cestou kabeliek?

Rozhodnutie bolo veľmi jednoduché vzhľadom k tomu že Liptovský Mikuláš bol aj je kožiarske mesto s dlhou tradíciou( kde sa šili svetoznáme značky ako Mandarína Duck, Porsche design, Furla a pod.) v ktorej sme chceli pokračovať.

Na prvé sa vraj nezabúda. Aký bol vôbec prvý produkt vyrobený pod značkou Annie Claire? Čím bol tento model výnimočný?

Prvý výrobok pod značkou annie claire bola dámska kabelka s peňaženkou ako set k topánkam (tzv.výkladovky )

Móda je rovnako dynamickou sférou ako automobilový či elektrotechnický priemysel. Akým vývojom prešlo portfólio značky od jej začiatkov až do súčasnosti?

Samozrejme aj tu je stále čo zlepšovať, hlavne technologicky, kde sme museli nakúpiť aj iné stroje.

Čo okrem kabeliek značka ponúka priaznivcom kvalitných módnych doplnkov z kože?

Naša značka okrem kabeliek ponúka široký záber koženej galantérie ako pre dámy tak aj pre pánov od peňaženiek až po cestovné tašky.

Aká je vaša cieľová skupina? Pre koho sú modely značky Annie Claire určené?

Nešpecializujeme sa len na jednu cieľovú skupinu. U nás si môže vybrať každý, avšak je pravdou že v 60%-tách u nás nakupuje veková kategória 40 a viac.

Každá značka má svoju „vlajkovú loď“. Ak by ste mali vyzdvihnúť iba jeden jediný produkt z vašej ponuky, ktorý by to bol a prečo?

Nedá sa to takto bližšie špecifikovať pretože ten záber je veľmi široký, kde na Slovensku už nikto nevyrába taký široký sortiment ako máme my od peňaženky až po cestovnú tašku.

Už na prvý pohľad je vidieť neuniformitu vašich modelov. Čím sú produkty značky Annie Claire iné, ako všetky ostatné?

Predovšetkým tým, že vyrábame starou poctivou technológiou, ktorá je časovo náročná a ktorá vyžaduje zručnosť a poznatok technologických postupov. Za týmto všetkým stojí dlhá trvácnosť našich výrobkov nie len na dva roky, čo sa už v dnešnej dobe nenosí hlavne u drahých kabeliek.

S akými materiálmi najčastejšie pracujete? Prečo ste stavili práve na tento druh materiálov?

Výhradne pracujeme len s európskou kožou z certifikovaných koželužní. Tento druh materiálu, ktorý bol spracovávaný už v 16.storočí v koželužniach v Liptovskom Mikuláši sa ukázal ako najlepšia alternatíva na výrobu topánok a koženej galantérie.

Nie jednoduché byť na súčasnom trhu úspešný. Vám sa to darí takmer už od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Čo je tajomstvom vášho úspechu?

Ako som už spomenul robíme starou poctivou technológiou na ktorú bol československý národ už od pôsobenia Baťu zvyknutý.

Čím sú Slovensky pri výbere kabeliek špecifické? Sú slovenské dámy náročnými klientkami?

Môžem skonštatovať, že slovenské dámy majú svoje určité nároky ako napríklad funkčnosť kabeliek, kde najčastejšie vyžadujú veľa priehradiek a zipsových vreciek.

Ako by ste zhodnotili podmienky na podnikanie na Slovensku v oblasti módy? Čo vám tu vyhovuje a čo naopak chýba?

Podnikanie v malom a hlavne v oblasti módy na Slovensku nie je vôbec ľahké. Máme tie isté povinnosti ako fabrika  ktorá má 300 zamestnancov.

Kvalitná a precízna práca je podpísaná pod každým z vašich modelov. Je to to, čo vie slovenský trh oceniť? Vedeli by ste to porovnať aj so zahraničím?

Máme veľa zákazníkov ktorí vedia oceniť našu prácu a veľmi radi sa vracajú k našej značke. Vedia že si môžu u nás kúpiť tri kvalitné kabelky za cenu inej kabelky kde rozhoduje len značková. O kvalite sa môžeme pobaviť bližšie…

Čo vám prebehne hlavou, ak vidíte modely vašej značky na spokojných zákazníkoch?

Samozrejme že nás to veľmi teší radi to vidíme.

Kde je možné produkty značky Annie Claire zakúpiť?

Naše produkty si zákazníci môže zakúpiť na ackabelky.sk, Glami.sk

Všetci máme plány a sny, a to nielen v osobnom živote, ale i v tom kariérnom. Aká je vaša vízia do budúcna so značkou Annie Claire?

Naše plány a vízie do budúcna sú , aby sme dosiahli e-shopový predaj taký, aby sme nemuseli vyrábať pre iné firmy pod ich značkou.

Za rozhovor ďakujeme majiteľovi značky Annie Claire – Milanovi Kulizákovi

Pridaj komentár