Bielkovinu mladosti, ako sa kolagén s obľubou zvykne nazývať, je dnes možné zohnať v tabletách, práškoch, krémoch, v lekárňach, drogériách či dokonca v soláriách. Niet divu!Jeho širokospektrálne účinky pre naše telo a krásu sú také výrazné, že v mnohých krajinách vyvolal doslova kolagénový ošiaľ. Nie je však kolagén ako kolagén. A už vôbec nie je jedno, v akej forme ho užívame, aby v tele účinkoval tak, ako má. Ako si ale vybrať ten „správny“, ktorý nám prinesie vytúžené ovocie v podobe mladistvej pleti a vlasov, ktoré budú skutočnou korunou našej krásy? Skúsime vám poradiť.

K dlhotrvajúcej kráse a kvalitnému zdraviu je pre nás nesmierne dôležitý! Ako spoznať kvalitný kolagén a čo všetko by mal spĺňať?

Koho dnes netrápia vrásky, strie, nepekné pigmentové škvrny, krehké nechty či lámavé vlasy? Ak si aspoň na jednu z týchto otázok odpovieme kladne, je veľmi pravdepodobné, že nám v tele chýba práve kolagén, ktorý je najdôležitejšou stavebnou bielkovinou v našom tele a to predovšetkým pre vekové kategórie 40+.

Prečo je kolagén pre naše telo dôležitý?

Kolagén, základná stavebná hmota v našom tele, tvorí spojivové tkanivá pohybového aparátu. Predstavuje 30 % všetkých bielkovín v tele, a dokonca až 70 % sušiny kĺbových chrupiek. Táto vláknitá, vo vode nerozpustná bielkovina tvorí nielen štruktúru kostí a kĺbov, ale aj väzov, šliach, chrupiek a kože.

Naše telo si ho v mladom veku dokáže v plnej miere vyprodukovať samé tak, že vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť svalov a bráni starnutiu kĺbových štruktúr a tkaniva. A nielen to. Nie nadarmo sa nazýva aj bielkovinou mladosti! Ak ho máme dostatok, udržuje nielen našu pleť, ale všetky tkanivá v tele dokonale mladé a pružné. Na to je potrebné prispôsobiť si svoj jedálny lístok, pretože kolagén sa nachádza napríklad aj v potravinách.

Či sa nám to páči alebo nie, naše telo starne

Vedeli ste, že od 25. roku života strácanaše telo postupne schopnosť kolagén tvoriť a po 40. roku ho už netvorí takmer vôbec? Áno, je to tak. Nedostatok kolagénu dôsledkom jeho prirodzeného úbytku vekom vedie v prvom rade k zhoršeniu stavu kostí a prejavuje sa okrem iného oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov.

Čo je (najmä pre ženy) rovnako nepríjemné je skutočnosť, že nedostatok kolagénu má na svedomí aj vznik prvých vrások. Pokožka je suchá, vlasy strácajú lesk a začína sa neodvratný proces starnutia!

Kolagén v tele vekom ubúda. Ako si ho správne doplniť?

Vedeli ste, že kolagén možno doplniť jeho pravidelným užívaním? Pri pravidelnom užívaní funguje kolagén, pokiaľ je do tela dodávaný v správnej forme, zároveň ako elixír zdravia a mladosti – dokáže vyhladiť drobné vrásky, výrazne zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť, či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov. Spomalí tak proces starnutia pre telo tým najprirodzenejším spôsobom.

Ako si vybrať ten správny?

Nie je kolagén ako kolagén. Už aj na našom trhu existuje množstvo kolagénových prípravkov, ktoré sľubujú vrátiť čas a vášmu telu to, čo vekom prirodzene stratilo. Ako sa v nich teda vyznať? Poradíme vám … Pri výbere kolagénu treba v prvom rade zvážiť jeho pôvod a obsah v dennej dávke.

Rovnako dôležitá je aj forma, akou je dodávaný do tela. Iste, ani kvalitným krémom s obsahom kolagénu pravdepodobne nič nepokazíme (aj keď odborníci sú voči tejto forme užívania skôr skeptickí). Aby však kolagén v našom tele účinkoval ako má, je nutné ho užívať vo forme, ktorú náš organizmus dokáže skutočne využiť.

Kolagén si najúčinnejšie doplníte jeho – PITÍM!

Pýtate sa, prečo je nutné kolagén piť, keď sa bežne predáva napríklad v tabletách? Aby sa kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak ako má, musí byť živý, teda „bio-aktívny“. Bio-Aktívny kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu, ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Vyrába sa (aspoň zatiaľ) výlučne vo forme prášku, ktorý sa jednoducho rozpustí vo vode, či inej tekutine a následne vypije.

Zázrak biochémie v službách nášho zdravia

Bio-Aktívny kolagén predstavuje bezpochyby jeden z najväčších vynálezov svetovej biochémie. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. studenou technológiou.

Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“ so zachovanou biologickou štruktúrou. Skrátka, kvalitný a čistý bio produkt.

Skutočne prirodzený pre naše telo

Takým je IncaCollagen – unikátny Bio-Aktívny hydrolyzovaný kolagén v prášku s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Jeho jedinečnosť je v tom, že si zachováva aj po spracovaní štruktúru trojitej špirály, tzv. helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov.

Jednoducho povedané, je najviac podobný nášmu, ľudskému kolagénu a naše telo s ním vďaka tzv. „studenej“ technológii spracovania dokáže pracovať ako s vlastným. Použije ho tam, kde ho treba doplniť, a dokonca stimuluje aj bunky, aby si svoj vlastný kolagén začali znovu vyrábať!

Výnimočný kolagén

IncaCollagen je na našom trhu skutočne výnimočný komplex bielkovín. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam výrazne ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien, priaznivo pôsobí na ľudský organizmus a zabezpečuje pokožke, vlasom i nechtom optimálny stupeň výživy. Vďaka svojej stavbe, ktorá je najviac podobná ľudskému kolagénu, sa navyše ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Veľkým plusom je aj jeho 100% morský pôvod, prvotriedna kvalita a vysoko koncentrované množstvo v dennej dávke (obsahuje až 3000 mg čistého 100% kolagénu v dennej dávke). IncaCollagen je rybí a živý kolagén.

IncaCollagen je v porovnaní s inými výnimočný aj tým, že je trojzložkový! Čo to znamená? Znamená to, že neobsahuje (na rozdiel od mnohých bežných porovnateľných produktov na trhu) len jeden, ale rovno tri druhy kolagénu – kolagén typu I, II aj III! Kolagén typu Ije v ľudských tkanivách najrozšírenejší a vyskytuje sa predovšetkým v koži a v kostiach. Predstavuje približne 90 % všetkých kolagénov v ľudskom tele.Kolagén typu II je najhojnejšie zastúpený v chrupkových tkanivách, kde prispieva k podpornej funkcii.Kolagén typu III sa so starnutím organizmu stráca a je nahradzovaný kolagénom typu I, preto je možné honájsť hlavne v mladých tkanivách.

Pridaj komentár