Nenápadná zelená rastlinka s názvom aloe vera, známa aj ako „rastlina nesmrteľnosti“, sa využíva vďaka svojim výnimočným účinkom už dlhé stáročia. Bola objavená v starovekom Egypte, kde bola používaná najmä na kozmetické ošetrenie vlasov.

Aloe vera je dnes v kozmetike považovaná za zázračnú rastlinu s jedinečnými účinkami, ktorá dohliada nielen na kvalitu vlasov, ale aj na vzhľad pokožky a naše celkové zdravie.

To, že aloe vera má nielen dekoračnú funkciu, ale v sebe ukrýva silu, ktorá dokáže skutočné zázraky, vedeli ľudia už pred naším letopočtom. Blahodarné účinky tejto rastliny sú dôvodom, prečo má nezastupiteľné miesto aj v kozmetickom priemysle. Obsahuje 75 živín, 20 minerálov, 12 vitamínov, 18 aminokyselín, vitamíny A, B1, B2, B6, B12, C a E, kyselinu listovú, niacín a až 200 aktívnych enzýmov. V niektorých prípadoch je dokonca schopná nahradiť antibiotiká, ako aj iné liečivá. Aloe vera má zároveň neuveriteľné penetračné vlastnosti, čo spôsobuje hlboké prenikanie jej liečivej sily až do bunkovej štruktúry ľudského tela. Preto dokáže upokojiť aj veľmi podráždenú a spálenú pokožku. Vďaka jej antialergickým vlastnostiam sa jej účinky využívajú aj pri liečbe kožných ochorení. Vzhľadom na jej mnohostranné využite a nepopierateľné výhody, sa stala jednou zo základných prísad v mnohých kozmetických produktoch.

Aloe vera je účinná pri liečbe akné, rôznych kožných ochorení a pri šupinatej a suchej koži. Na pleť má upokojujúce účinky, intenzívne ju hydratuje a chráni ju pred dehydratáciou. Pomáha navyše znížiť zápal a začervenanie kože. Antialergické vlastnosti sú užitočné pri liečbe rôznych kožných ochorení, ako je ekzém, psoriáza alebo svrbenie kože. Používa sa aj pri liečbe pľuzgierov, bodnutí hmyzom a kožných alergických reakciách. Prispieva k rýchlejšiemu hojeniu rán, má protizápalové vlastnosti a napomáha regenerácii pokožky spálenej od slnka. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ako sú betakarotén a vitamíny C a E, ktoré zvyšujú prirodzenú pevnosť kože. To udržuje pokožku hydratovanú, zlepšuje jej pružnosť a minimalizuje vznik jemných vrások.

Okrem spomínaných benefitov nesmieme zabudnúť na najdôležitejšiu časť našej dennej rutiny, ktorou je ochrana pleti. Aloe Vera pleť chráni aj pred škodlivým prostredím, voľnými radikálmi a rôznymi zmenami počasia. Pri správnej starostlivosti a ochrane pokožky práve pomocou aloe vera sa tak budete môcť tešiť na dlhý život bez vrások, alergických reakcií či pigmentových škvŕn.

Aloe vera ponúka obrovské výhody aj pre vlasovú pokožku. Stimuluje rast a bojuje proti vypadávaniu vlasov, odstraňuje lupiny a obnovuje prirodzené pH pokožky hlavy. Na liečbu vypadávania vlasov sa využíva už od dôb starovekého Egypta. Obsahuje totiž enzýmy, ktoré podporujú rast vlasov. Tie zároveň pomáhajú odstrániť odumreté bunky pokožky hlavy a stimulujú tvorbu mazu. Pomáha tiež odstrániť svrbenie vlasovej pokožky a predchádzať jej vysúšaniu, čím priaznivo pôsobí pri liečbe lupín. Aloe navyše obnovuje lesk vlasov a zanecháva ich hodvábne jemné a hladké. Látky obsiahnuté v aloe vera sú podobné keratínu a tým ľahšie prenikajú až do siedmych vrstiev vlasovej pokožky. Pravidelným používaním aloe vera sa znižuje aj miera vypadávania vlasov, zvyšuje sa ich pevnosť a pružnosť, čo zvyšuje ich krásu a dokonalý lesk.

Aloe vera má nespočetné možnosti využitia a jej unikátne vlastnosti ocení každý, kto ju vyskúšal. Objavte jej blahodarné účinky aj vy vo forme rôznych kozmetických prípravkov a nechajte sa hýčkať jedinečnými účinkami tejto zázračnej rastliny.

FOTO: biOrganica.sk, e-Ziaja.sk

Pridaj komentár