Miroslav „Meky“ Žbirka je na slovenskej i českej hudobnej scéne žijúcou a stále spievajúcou legendou. Jeho piesne Biely kvet, Atlantída, Čo bolí to prebolí, Múr našich lások, 22 dní, Nespáľme to krásne v nás, Denisa, S tebou je kríž, Katka, Prvá, Len s ňou, Možno sa ti zdá a ďalšie mnohé ďalšie už doslova zľudoveli.

Poznáme ich melódiu, poznáme ich text, no len málokto z nás pozná to, kto je v skutočnosti ten, kto ich na tento svet priviedol. Aký vlastne Meky je a čím všetkým si už musel vo svojom živote prejsť?

Život Mira Žbirku sa dá dokonale prirovnať k skvelej piesni – má strhujúci príbeh, tempo, emócie a aj prekvapenia. To všetko približuje nový filmový portrét s názvom MEKY, ktorý otvorene, úprimne, z tesnej blízkosti, v nečakaných súvislostiach a s humorom predstavuje populárneho speváka tak, ako ho my poslucháči nepoznáme.

Film MEKY rozpráva o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, ktorá bola často iná, než mu všetci odporúčali. O tom, ako sa dajú s eleganciou prekonávať veľké spoločenské revolúcie i životné zvraty, ktoré nájdete skryté i v mnohých textoch piesní z vášho obľúbeného playlistu od Miroslava Žbirku.

Dokumentárny film Meky prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box

Pridaj komentár