Tanečníci a tanečníčky súboru Čarovné ostrohy sú veľkými fanúšikmi slovenského športu. Aj preto sa rozhodli, že pre športovcov spod Tatier pripravia povolený doping v podobe pesničky, na ktorú nielen vytvoria tanečnú choreografiu, ale si v nej aj zaspievajú.

V spolupráci so známym hudobníkom tak vznikla špeciálna verzia pesničky Hej dzunu, dzunu, známej tiež ako Macejko a na bratislavskom Tehelnom poli aj videoklip k nej.

Pred živým publikom bude nová pesnička prvýkrát odspievaná a odtancovaná počas vystúpenia pred megakoncertom skupiny Elán – 29. mája 2019, kde sú Čarovné ostrohy hosťami. Zároveň budú historicky prvým telesom, ktoré na novom Tehelnom poli odštartuje samostatné kultúrne vystúpenia. Na tejto akcii sa očakáva až 40-tisíc fanúšikov legendárnej kapely a Čarovné ostrohy priznávajú, že pred takouto kulisou ešte nikdy nevystupovali.

Macejko je so slovenským športom pevne spojený a najnovšia verzia tejto ľudovej piesne je venovaná všetkým slovenským športovcom.

„Slovensko je malá krajina a vo svete nás často poznajú len vďaka športovým úspechom. Spolu s Ľubom Horňákom z Elánu sme sa rozhodli poďakovať sa takýmto spôsobom všetkým, ktorí na sebe tvrdo pracujú a s hrdosťou reprezentujú našu krajinu. Veríme, že poteší a motivuje aj slovenských hokejistov na svetovom šampionáte a že sa im podarí na domácej pôde siahnuť na medaily,“ hovorí umelecký šéf súboru Čarovné ostrohy – Peter Živner.

Ľubo Horňák vytvoril aranžmány, v pesničke si zaspieval a Macejka nahral vo svojom štúdiu. Špeciálnu choreografiu pripravil Peter Živner. Spolu s Horňákom je v pesničke počuť aj hlas speváka Bruna Oravca. V netradičnej úlohe sa objavili všetci členovia súboru, keď svoje tanečné kostýmy vymenili za mikrofón v štúdiu a ocitli sa v úlohe spevákov.

„Veríme, že naša verzia Macejka slovenských športovcov poteší a nájde si svoje miesto aj v srdciach fanúšikov. Aj preto sme hneď natočili videoklip na Tehelnom poli. Naše dievčatá si v ňom dokonca zahrali aj futbal,“ tvrdí Peter Živner.

Čarovné ostrohy tento rok oslavujú pätnáste výročie svojho vzniku a Macejko je takou malou oslavou aj tohto jubilea.

„Na scéne sme už dlhé roky, no prvýkrát nás ľudia majú možnosť v klipe vidieť a počuť aj v inej umeleckej rovine, ako pri tanci. Neplánujeme byť aj spevákmi, počin je výnimočnosťou, ktorá oslavuje nielen našu činnosť, ale aj úspechy slovenského športu,“ dodal Živner.

FOTO: Čarovné ostrohy

Pridaj komentár