Obrovská maketa hrubého čreva pacientskej aliancie NIE RAKOVINE nemá medzi edukatívnymi pomôckami na Slovensku obdobu. Je výnimočná nielen svojim vzhľadom a veľkosťou, ale predovšetkým svojím poslaním – zachraňuje životy ľudí. Nafukovacie črevo však už dosiahlo svoju životnosť a potrebuje nového nástupcu, ktorý by ďalej pomáhal a pokračoval v jej šľapajach …

Práve s nadrozmerným nafukovacím črevom, ktoré verejnosti priamo na mieste názorne predstavuje príznaky a prejavy rakoviny hrubého čreva, prejazdili už členovia aliancie NIE RAKOVINE so svojou ČREVO TOUR a s podporou partnera mobility HYUNDAI SLOVENSKO už tisícky kilometrov po všetkých kútoch Slovenska. Hlavným cieľom je informovať o onkologických diagnózach, prinášať reálne fakty o ich závažnosti, naučiť širokú verejnosť rozpoznať prvé príznaky ochorení a ako s nimi účinne bojovať.

Každá z týchto informácií dokáže zachrániť život nielen návštevníkom, ale aj ich blízkym. Preto okrem verejných podujatí, návštev fabrík a inštitúcií, sú obľúbené i návštevy škôl, odkiaľ už aj mládež so zanietením dokáže prinášať životne dôležité informácie rodičom. Vo verejnosti vzbudilo nafukovanie črevo obrovský záujem o poskytnutie testu na skryté krvácanie, odhaľujúceho včasné a liečiteľné štádium karcinómu hrubého čreva a konečníka, čoho dôkazom je 80 000 prihlásených Slovákov do nášho projektu a následné STOVKY diagnostikovaných, nič netušiacich ľudí, ktorí sa vďaka tomu zbavili odstrániteľných karcinómov, alebo predrakovinových stavov.

V priebehu 12 rokov však už útrobami MEGA ČREVA prešlo až 50 000 ľudí ročne a čím už dosiahlo svoju životnosť. Teraz potrebuje nového nástupcu, ktorý by ďalej pokračoval v jeho šľapajach. Kúpa novej makety pre ďalšie zážitkové vzdelávanie je nevyhnutnosťou: „Každý deň pribudne na Slovensku 94 chorých na rakovinu a 38 ľudí zomrie. Sú to čísla, ktoré nás nemôžu nechať ľahostajnými. Hoci sa v posledných mesiacoch dostal do popredia nový vírus, rakovina nám berie oveľa viac blízkych. Napriek tomu sa jej dostáva menej pozornosti a aj financií. Nemôžeme a nechceme to nechať len tak,“ prezradili Jana Pifflová Španková a Patrik Herman – zakladatelia pacientskej aliancie NIE RAKOVINE. Zároveň upozornili na skutočnosť, že Slovensko sa nachádza na popredných svetových miestach vo výskyte a úmrtnosti na zhubné nádory. Táto mimoriadne nepriaznivá situácia na Slovensku nie ľahostajná ani nášmu partnerovi mobility – spoločnosti HYUNDAI SLOVENSKO, ktorá sa rozhodla pacientskej aliancii NIE RAKOVINE pomôcť skutočne unikátnym projektom.

Do predaja totiž vstupuje automobil Hyundai i30 N Project C z celosvetovo limitovanej edície s celkovým počtom 600 kusov, pričom na Slovensku bude v predaji iba jeden jediný kus! Dražbou tohto jedinečného automobilu, ktoré je pripravené len pre jedného záujemcu, môže jeho majiteľ a spoločnosť Hyundai Slovensko pomôcť mnohým ľuďom.

Do 14. júna 2020 sa môže zapojiť každý záujemca o toto vozidlo do súťaže. Vydražený rozdiel medzi ponúknutou a cenníkovou cenou modelu, venuje spoločnosť HYUNDAI SLOVENSKO pacientskej aliancii NIE RAKOVINE na jej osvetové aktivity a zakúpenie novej nadrozmernej makety hrubého čreva. Záujemca o tento automobil ho môže získať len vďaka predkupnému právu v súťaži, do ktorej sa môže prihlásiť tu.

Pre tých, čo každý deň bojujú o svoj život, je čas prirýchly. Rovnako aj pre tých, čo životy zachraňujú. Silný partner mobility HYUNDAI SLOVENSKO hľadá hrdinku alebo hrdinu, čo prispeje pre záchranu ďalších životov a rodín najvyššou sumou pre pacientsku organizáciu NIE RAKOVINE. Odmenou za to bude dobrý pocit a každodenná jazda v krásnom automobile, ktorá novému majiteľovi pripomenie krásne gesto pomoci v boji proti rakovine.

Údaje o.z. NIE RAKOVINE pre asignáciu 2 % z daní sú nasledovné:

Obchodné meno: NIE RAKOVINE
Adresa: Cukrová 14, 81101 Bratislava
Právna forma: Občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa (IČO/SID): 50654896

Tlačivá a všetky ďalšie postupy pre darovanie 2% nájdete na nasledovnom odkaze tu .

Sme nesmierne vďační za všetky prostriedky, ktoré nám dobrosrdeční darcovia zašlú. Ak ste sa aj vy rozhodli naše združenie podporiť, môžete tak okrem iného urobiť zaslaním finančných prostriedkov.

Bankové spojenie: IBAN SK31 1100 0000 0029 4004 8994

Ďakujeme, že spolu s nami hovoríte NIE RAKOVINE

Pridaj komentár