Pochádza z Bratislavy, študovala dizajn výrobkov a následne aj interiérový dizajn na Slovenskej technickej univerzite. K módnemu návrhárstvu sa dostala náhodou, aj keď o tom snívala už od malička. Hovoríme o mladej slovenskej návrhárke Zarine Šimkovič, ktorá už na začiatku svojej kariéry hviezdi na tých najprestížnejším módnych podujatiach na Slovensku. Výnimkou neboli ani Bratislavské módne dni jar/leto 2018.

Je mladá, ambiciózna a talentovaná!!! Módna návrhárka Zarina Šimkovič predstavila na Bratislavských módnych dňoch svoju najnovšiu kolekciu Prosecco Club!

„Ako bežné dievčatko som obliekala barbíny a vymýšľala im nové zaujímavé outfity. Neskôr som dlhé roky tancovala spoločenské tance, kedy som si začala pre seba šiť tréningové veci a súťažné šaty, kým sa ma nespýtali známi či ušijem aj im.“ A tak sa začala veľmi sľubná kariéra mladej Zariny. „Takto som si zarábala celú vysokú školu, aj keď vo svojom vnútri som túžila vytvoriť nejakú ucelenú dizajnérsku kolekciu,“ dodáva Zarina. Netrvalo dlho a prišla aj vytúžená prvá kolekcia s názvom Latte Crema, s ktorou sa jej hneď podarilo vyhrať prvé miesto na Bratislavských módnych dňoch v októbri 2017.

Na Bratislavských módnych dňoch jar/leto 2018 zhmotnila Zarina svoju druhú módnu kolekciu, ktorá je predstavou úžasného leta, dlhých večerov s priateľmi, nekonečných nočných rozhovorov, zábavy a tej zvláštnej, fascinujúcej vône letného vzduchu. „Je to moja v poradí druhá ucelená kolekcia. Vsadila som na jednoduché strihy, zaujímavé farby, kvalitné materiály a detaily v podobe plisé a výšivky na chrbte.“ Kolekcia s názvom Prosecco Club je ľahká, svieža a vďaka vtipnému nápisu aj veľmi letná, až koketná.

Jednou z inšpirácií pri tvorení tejto kolekcie bola predstava letného večera s chladeným proseccom v ruke. Tou ďalšou bola krásna žena, ktorá si večer vyjde s mužom von, v letných šatočkách a neskôr podvečer jej muž poskytne kus jeho oblečenia. Preto sa v kolekcií nachádzajú aj pánske prvky v podobe oversize bielej košele pánskeho strihu. Práve z toho strihu vychádzali aj košeľové šaty.

Kolekcia bola na počiatku inšpirovaná streatwearom, ktorému návrhárka pridala svoj osobitý a veľmi ženský tvar. Najviac si toto spojenie môžeme všimnúť na módnom kúsku ,,bombery“, ružovej oversize saténovej bundičky.

Za povšimnutie tiež stojí použitie plisovanej látky, ktorá bola plisovaná na zákazku špeciálne pre túto príležitosť. „Pracovať s týmto materiálom bolo pre mňa skutočne veľkou výzvou. Kvôli tomu som v polke celého procesu tvorby zmenila takmer celú kolekciu,“ dodáva Zarina Šimkovič.

Pridaj komentár