Jana Jurčenko predviedla na letných BMD 2015 vysokú dávku elegancie a ženskosti + ROZHOVOR

672
Jana Jurčenko predviedla na letných BMD 2015 vysokú dávku elegancie a ženskosti + ROZHOVOR 12

Slovenská módna návrhárka Jana Jurčenko je neodmysliteľnou súčasťou návrhárskej módnej elity. Ani tento rok jej letná kolekcia nesklamala a patrila k jedným z najlepších počas Bratislavských módnych dní. Kolekcia sa niesla v sviežom letnom, elegantnom a predovšetkým ženskom duchu. Na móle sa v šatách od Janky Jurčenko ukázala aj úradujúca Miss Slovensko Lujza Straková a finalistka Miss Slovensko Simona Leskovská. Nechajte sa aj vy uniesť letom v podaní slovenskej módnej návrhárky – Jany Jurčenko.

 

Návrhárka Jana Jurčenko predviedla vysokú dávku elegancie a ženskosti

jana_jurcenko_bmd_mmagazin1

M magazín.sk bol pri tom a nenechal si ujsť skvelú príležitosť a vyspovedal módnu návrhárku Janku Jurčenko a prináša Vám s ňou jedinečný rozhovor:

jana_jurcenko_bmd_mmagazin

Janka, túto sezónu Ti predvádzala najkrajšia Slovenka roka 2015 Lujza Straková, stala sa tvojou ďalšou novou múzou? Čo ťa na nej najviac zaujalo?

So slovenskou kráskou Lujzou Strakovou som spolupracovala už predtým, ako sa vôbec stala Miss Slovensko. A čím ma zaujala? Je to jednoducho typ modelky, značka „Žena“, presne takú ako si ja predstavujem vo svojich modeloch, keď tvorím.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin2

Ku svojim krásnym letným šatočkám si zvolila absolútny nude make up a prirodzene spustené vlasy. Prečo je tomu tak?

Make up a vlásky sú ku kolekcii zvolené zámerne, pretože išlo o ľahučkú letnú kolekciu. Celkový vzhľad modelky má pôsobiť takýmto krásnym letným prirodzeným dojmom.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin3

Čím si sa nechala túto letnú sezónu inšpirovať?

Túto sezónu som sa určite nechala uniesť a inšpirovať letom a vo svojej podstate som ostala pri tom „svojom“. Trošku som to však pozmenila, aby všetko pôsobilo hravo, rozviato a najmä sviežo.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin4

Čo jednoducho nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy podľa Janky Jurčenko?

No momentálne nesmie chýbať žiadnej žene v šatníku nejaký pekný krajkovaný top a krátka roztancovaná suknička.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin5

Zaujali nás krátke zlato-červené šaty, sú jednoducho nádherne! Čo ťa podnietilo k ich tvorbe?

Práve tieto šatočky vznikli tak trošku náhodne. Vďaka technickým nedorozumeniam medzi mnou a mojou krajčírkou. Našťastie to všetko zachránil spontánny nápad a vznikli tak nádherné šatočky. (smiech)

jana_jurcenko_bmd_mmagazin6

Ako si sa cítila na móle keď si sa prechádzala popri svojich modelkách a videla, že ľudia tlieskali nadšením ?

Potlesk ma vždy veľmi poteší a je veľmi motivujúci. Zvláštne je však to, že keď som na móle ja, tak ten potlesk ani nevnímam. Asi som veľmi sústredená na chôdzu, aby som v tých opätkoch nepadla. (smiech)

jana_jurcenko_bmd_mmagazin7

Make up bol z dielne od skvelého slovenského vizážistu Borisa Bordácsa. Radíte sa spolu aký zvolíte make up ku tvojej kolekcii? Alebo mu nechávaš voľnú ruku?

Nie len make up, ale aj vlásky sú od úžasného Boriska. V podstate mu nechávam voľnú ruku. Vždy mu pár dni pred prehliadkou kvetnato opíšem svoju kolekciu a všetko ostatné už nechávam vždy na neho.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin8

Veľmi zaujímavo a vzdušne pôsobili aj nohavicové outfity. Na akú príležitosť sú určené?

Nohavicové? Na akúkoľvek príležitosť. Záleží to však od nositeľky, nakoľko je ona sama odvážna.

jana_jurcenko_bmd_mmagazin10FOTO: Ramon Leško

Pridaj komentár