Svadobný deň z pohľadu nevesty je považovaný za synonymum dokonalosti. Dokonalá pokožka, vlasy, make-up, nechty. V poslednom období sa však ponímanie krásy zásadným spôsobom zmenilo. Do popredia sa dostáva prirodzená krása či autenticita a to nielen v líčení a hairstylingu, ale rovnako v móde ako takej. Výrazné líčenie, umelé mihalnice, takzvané instagramové obočie, prepudrovaná pleť, ako aj silné kontúrovanie, sú už proste out. Rovnako out, ako je zastarané vnímať make-up ako spôsob korekcie.

Inšpirujte sa trendmi v svadobnom líčení a účesoch! Čo všetko bude in počas sezóny jeseň 2017?

Make-up má vyzdvihnúť prirodzenú krásu ženy a podčiarknuť to, čo je na nej krásne. Svadobný make-up nie je v žiadnom prípade výnimkou. Tento trend návratu k prirodzenosti si už totiž postupne nachádza svoje miesto aj u slovenských neviest. Nechajte sa inšpirovať trendmi v svadobnom líčení a účesoch pre sezónu jeseň 2017, ktoré exkluzívne pre M Magazín.sk pripravila talentovaná make-up artistka Anna Klanduchová.

Monochromatické líčenie v odtieňoch ružovej

Pastelové ružové očné tiene, vhodne zladené s rúžom v podobnom odtieni neboli nikdy viac v kurze. V kombinácií so žiarivou pleťou a prirodzene vykresleným obočím budete pôsobiť mladistvo a sviežo. Pozor však na výber odtieňov ružovej – odporúčame jemné pastelové farby, aby ste neskĺzli do teritória Barbie neviest. Toto romantické líčenie sa krásne hodí k momentálne stále veľmi aktuálnemu trendu zapletených účesov, ktoré môžete doplniť drobnými kvietkami upevnenými na sponkách.

TIP od make-up artistky: Pre dosiahnutie prirodzene žiarivej pleti učiňte ráno a večer tri kroky: čistenie, tonizovanie a hydratáciu. Dodržujte pitný režim a raz za týždeň si doprajte výživnú masku. Pri svadobnom make-upe nezabudnite na rozjasňovač, ktorým pleť rozjasníte na miestach, kam prirodzene dopadá svetlo – lícne kosti, špička nosa, srdiečko hornej pery a pod. Dokonalé obočie dosiahnete pomocou vodeodolného tieňa, či ceruzky na obočie – vyčešte ho smerom hore a zafixujte dlhotrvácnym bezfarebných gélom.

Výrazné pery

Nosíte rada výrazný rúž? Nie je dôvod sa ho vzdať ani vo váš veľký deň! Výrazný rúž doplnený jemným očným líčením pôsobí s bielou na svadobných šatách „chic“ a nadčasovo, a nikdy nevyjde z módy. Aktuálnym trendom na jeseň 2017 sú odtiene od tmavej červenej, cez bordovú, vínovú, až po černicovú. Takéto líčenie je veľmi variabilné a prostredníctvom účesu môžete dosiahnuť celkovú vizáž podľa svojich predstáv, či témy svadby. Môžete ho kombinovať s hladkým výčesom, ako aj hollywoodskymi vlnami. My sme zvolili trendy voľný cop s jemným kvetinovým trištvrtevenčekom pre dosiahnutie celkového uvoľneného efektu.

TIP od make-up artistky: Základom pre aplikáciu výrazného rúžu sú dokonalé pery – venujte im teda dostatočnú pozornosť v podobe pílingu a balzamu. Pred samotnou aplikáciou rúžu použite dlhotrvácny podklad pod rúž. Zvoľte matnú, prípadne polomatnú textúru rúžu, ktorá je nielen veľmi trendy, ale nebude sa rozpíjať a vydrží vám celý večer.

Metalické linky

Metalické linky v striebristých odtieňoch oči krásne rozžiaria. Farba je sústredená najmä vo vnútornom kútiku oka a v kombinácií s tenučkou čiernou linkou a neutrálnymi očnými tieňmi s matným rúžom, je toto líčenie vhodné pre väčšinu žien. Najlepšie sa však kombinuje so svetlejším odtieňom pokožky a snehovo bielymi šatami. K tomuto líčeniu sa hodí polovýčes so zaujímavými zapletenými prvkami a kvetinovým hrebienkom a kovovými šperkovými doplnkami.

TIP od make-up artistky: Metalické linky vždy kombinujte s matnými perami, v opačnom prípade by ste mohli dosiahnuť vzhľad ako z 90-tych rokov minulého storočia, čo ako nadčasová nevesta určite nechcete.

Líčenie v boho štýle

Aj na jeseň 2017 bude stále v kurze svadba vonku v štýle “boho”. Dokonalým líčením je v tomto prípade kombinácia neutrálnych zemitých tónov s bronzerom (podčiarkne letné opálenie) a rúžu v odtieni nude s jemným leskom. Nedbalé objemné vlny a veľká čelenka či parta z kvetov krásne doplnia celkovú vizáž.

TIP od make-up artistky: V tomto prípade je menej viac. Aj keď samotné líčenie a úprava účesu zaberie viac času, výsledným efektom má byť dojem, že ste sa nesnažili veľa. A to je presne to, čo chceme dosiahnuť. Vyzdvihnúť prirodzenú krásu nevesty.

Všetka pozornosť sa pre sezónu jeseň 2017 sústredí na prirodzenosť, opravdivosť, make-up či účes, ktorý by nemal vyzerať umelo alebo prepracovane. Prirodzená krása je nadčasová a nikdy nevyjde z módy. O to dôležitejšie je toto pravidlo nasledovať pri svadobnom make-up a účese. Je dôležité zvoliť celkovú vizáž tak, aby aj o mnoho rokov neskôr vyzerala na fotografiách aktuálne a nadčasovo.

Vychutnajte si spolu s nami svadobný editoriál plný aktuálnych trendov, pripravený špeciálne v spolupráci s make-up artistkou Annou Klanduchovou a fotografkou Soniou Reindeer, len pre M magazín.sk.

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografkou Soniou Reindeer:

Make-up a vlasy: Anna Klanduchová

Fotografia: Sonia Reindeer

Modelky: Katarína C. & Marika C.

Vlasové doplnky: Sohemi Art

Náušnice: Martty

Pridaj komentár