Už vás nudí váš šatník a premýšľate čím ho oživiť, pričom chcete, aby bola zmena nadčasová? Inšpirujte sa svetoznámou herečkou Audrey Hepburn! Aj keď od jej smrti ubehlo už 25 rokov, za módnu ikonu je považovaná dodnes.

Inšpirujte sa módnou ikonou Audrey Hepburn a oživte svoj každodenný šatník! Ako začať?

Krehká herečka s krásnym pohľadom sa preslávila filmami ako napríklad Raňajky u Tiffanyho, Prázdniny v Ríme, či trebárs Čakaj do tmy. Táto dáma ale tiež moc dobre vedela, čo si na seba obliecť, aby vyzerala fantasticky. Aj napriek tomu však outfit, v ktorom jeden deň prišla, si ďalší deň obliekli ženy z celého sveta.

Krátke čierne šaty patria do každého šatníka

Otvorte skriňu a pozrite sa, či tam nechýbajú malé čierne, puzdrové šaty nad kolená, ktoré uzreli svetlo sveta už v roku 1926 – vtedy ich ušila módna návrhárka Coco Chanel. Audrey Hepurn si tieto šaty zamilovala a rada ich nosila nielen v bežnom živote, ale napríklad aj na pľaci a zažiarila v nich napríklad vo filme Raňajky u Tiffanyho. Vďaka Audrey si tento kúsok našiel cestu do takmer všetkých aspektov ženského sveta.

Nosíme ich do zamestnania, za zábavou a na všetky príležitosti, na ktorých chceme vyzerať skvele. Ak ich ešte nemáte, neváhajte si ich zaobstarať. Využijete ich už čoskoro – trebárs na firemný vianočný večierok, či ku štedrovečernej večeri.

Čierny rolák, pohoda aj elegancia

Audrey milovala pohodlné a jednoduché odevy, preto sa najčastejšie obliekala do čierneho roláku, čiernych úzkych nohavíc nad členky a balerínok. Roláky sa vďaka herečke z voľnočasového oblečenia dostali aj do formálnej módy, a preto v nich dnes môžete vyraziť kamkoľvek. Rolák skvele vyzerá aj so šatami. Ak je dlhší, tak môže šaty dokonca aj nahradiť. Potom vám pod neho stačia legíny alebo úzke nohavice, čižmy a budete vyzerať skvele.

Béžový trenčkot

Ľahký kabátik menom trenčkot by vám v šatníku určite nemal chýbať. Je skvelou voľbou na jeseň a na jar, pretože ľahko zahreje a sadne k džínsom, koženým nohaviciam, sukniam a vždy vďaka nemu budete vyzerať nad vecou. Audrey kabátik milovala v béžovej farbe, s ktorou neurobíte chybu ani dnes, či už volíte športový alebo formálnejší štýl.

Biela košeľa je základ

Biela košeľa je vďačný kúsok, ktorý sa vo vašom šatníku rozhodne nestratí. Voľte pokojne trendy väčšie a oversize košele, ktoré si po vzore Audrey môžete napríklad previazať v páse, zastrčiť do nohavíc nad členky s elegantným pásikom alebo proste len zladiť s džínsami.

Audrey nás toho ako správna ikona naučila samozrejme ešte viac, trebárs nosiť hodvábne šatky cez vlasy a aj okolo krku, výrazné slnečné okuliare či trebárs nechať odpočinúť nohy v balerínkach. Inšpirujte sa a nebojte sa oživiť svoj šatník!

Pridaj komentár