Ilona Csáková, speváčka s jedným z najpodmanivejších hlasov, oslavuje tento rok 32 rokov na hudobnej scéne. Pri tejto príležitosti dopriala sebe i všetkým svojim fanúšikom jeden výnimočný darček – nový štúdiový album s veľavravným názvom Pořád jsem to já.

Ilona Csáková vydala nový štúdiový album s názvom Pořád jsem to já! Na ktoré skladby v originálnom prevedení sa môžeme už teraz tešiť?

Pätnásť piesní, ktoré sa na novinku vošli, sú určitou retrospektívou Iloninej minulosti, vítaným potvrdením zaujímavej súčasnosti, ale tiež nádejným posunom do budúcnosti. To napokon potvrdzuje aj bonusová skladba Abych byla IN, ku ktorej vznikol vydarený videoklip.

„Vybrala som pesničky, ktoré majú poslucháči radi, ale vybrala som aj také, ktoré nie sú príliš známe. Dve novinky zase naznačujú smer a cestu, ktorou by som sa v blízkej budúcnosti chcela uberať. Prizvala som na tento album big band, pretože milujem swing a páči sa mi zvuk veľkého orchestra,“ dodáva Csáková k novinke, ktorá vyšla 6. apríla v Supraphone.

Nový swingový kabát dostali piesne z Iloninej hitovej éry, napríklad skladby Proč mě nikdo nemá rád, Tornero, Pink alebo Malý vůz. Ilona album nahrala s podporou big bandu a sily spojila s najmladším spievajúcim kapelníkom Petrom Sovičom.

„Ilonu som počúval už ako chlapec v puberte a keď som dostal možnosť podieľať sa na jej albume, dosť ma to potešilo. Spýtal som sa jej, či by nestálo za to jej skladby prerobiť po vzore vývoja v svetovej populárnej hudbe v rámci crossoveru žánrov do jazzu a swingu.

Samotné nahrávanie prebiehalo skvelo, pretože Ilona je vo svojom prejave veľmi invenčná. Na album si naspievala sama aj všetky vokály, a to ma muzikantsky veľmi baví. Myslím si, že nový album je atraktívny a páči sa mi jeho žánrová pestrosť, ktorú, dúfam, ocenia aj poslucháči. Ilona si s veľkou kapelou rozumie a myslím si, že je to na jej výkone počuť,“ poznamenáva kapelník Golden Big Bandu Prague Petr Sovič.

Okrem overených hitov nájdu poslucháči na novom albume i piesne, ktoré zložili Ondřej G. Brzobohatý, Jiří Škorpík, Augustin Bernard, Patricie alebo tituly, ktoré fanúšikovia v podaní Ilony ešte nepoznajú. Jedným z nich je i úplna novinka – dueto s Karlom Gottom s názvom Pláč (Crying).

FOTO: Lenka Haťašová, Dan Salač

Pridaj komentár