Nadčasové a legendárne tenisky budú v móde vždy, pretože im jednoducho nič nechýba a sú overené časom. Sú štýlové, kvalitné, pohodlné a ideálne na bežné nosenie. Ikonické modely ako Converse Chuck 70 či Nike Air Max určite poznáte, je ich však oveľa viac. Nájsť ich môžete aj na Flexdog. 

Nike Air Max

Asi najslávnejšie tenisky od značky Nike sú modely Air Max. Niet sa čomu diviť, pretože sú synonymom pohodlia, a to aj vďaka inovatívnym technológiám. Nike Air Max sú jednoducho oveľa viac, ako len bežné tenisky na každý deň. Každý milovník športovej a pohodlnej obuvi by mal mať v botníku aspoň jeden pár. Môže ním byť model Nike Air Max 270 Essential W, ktorý je inšpirovaný legendárnymi modelmi Air Max 93 a Air Max 180.

FOTO: Violanda/Shutterstock.com

Air Max 270 však nie sú primárne určené na šport, ale na voľný čas a bežné nosenie do školy, do práce alebo na výlety. A odkiaľ sa zobralo označenie 270? Air je viditeľný z 270 stupňov, takže takmer z celého obvodu topánky. Air Max 270 zahŕňajú nenápadne modely, ale aj pestrofarebné tenisky, od ktorých nebudete môcť odtrhnúť zrak. Priemerná cena je okolo 150 €. 

Converse Chuck 70

Značka Converse je skutočnou legendou a asi by sme ťažko hľadali botník, v ktorom sa nenájde tento typ tenisiek. Converse Chuck 70 boli vytvorené ako pocta modelu z roku 1970 pomenovanom po Chuckovi Taylorovi. Chuck bol obchodným zástupcom Converse. Pôvodne boli Converse obľúbené u profesionálnych basketbalistov, dnes už patria medzi ikony a nosia sa úplne bežne.

Typická gumená špička, podrážka a textilný zvršok s minimalistickým dizajnom je niečo, čomu sa ťažko odoláva. Chuck 70 majú v porovnaní s All Star pevnejšiu špičku a vyššiu podrážku. Ak by sme mali vybrať jeden model, ktorý zaručene vynosíte, určite by to boli klasické biele Converse Chuck Taylor All Star 70. Nízke Convers kúpite za cenu okolo 85 €, vysoké za zhruba 90 €.

Nike Blazer Low

Hľadáte niečo klasické a jednoduché? Nike Blazer Low LE stavili na minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia takmer ku každému outfitu. Už v roku 1973 sa radili k modelom, ktoré patrili medzi najlepšie a technicky najvyspelejšie tenisky vo svete basketbalu. Na Flexdog nájdete e-shopy, z ktorých si môžete tieto tenisky objednať, pričom ich bežná cena je okolo 95 €. Nike Blazer Low si obľúbite na bežné každodenné nosenie. 

Puma Cali

K jednoduchým modelom na bežný deň s veľmi príjemnou cenovkou patria aj Puma Cali Wn´s. Ich bežná cena sa pohybuje na úrovni 90 € a ide o nestarnúcu klasiku, ktorá vás určite nesklame. Puma Cali najskôr žiarili na tenisových kurtoch a z nich prenikli do bežných outfitov. Vôbec pritom nestratili svoju jedinečnosť. Názov Cali vychádza zo špeciálnej kalifornskej techniky, ktorá sa používa pri výrobe. 

Tak čo, pre ktorý pár sa rozhodnete vy?

Pridaj komentár