Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?

Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa zmenila na nočnú moru!!! Očakávaný slovenský film Dôverný nepriateľ vstupuje do našich kín!

Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy! V hlavnej úlohe sa predstaví inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: „On – Ona a Dom“. Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti?

Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, v Prahe a na Spišskej Magure. Okrem réžie sa Karel Janák chopil aj scenára.

Autorom námetu a spoluscenáristom filmu je Ľubomír Slivka. Tvorivý tím si prizval aj ďalšieho kmeňového spolupracovníka – kameramana Martina Šáchu. O hudbu k filmu sa postaral skladateľ a producent Ondřej Gregor Brzobohatý.

Nový slovenský film vznikol v produkcii spoločnosti Attack Film (v minulosti priniesla tituly eŠteBák, Sedem zhavranených bratov či Anděl Páně 2). Producentmi filmu sú Katarína Vanžurová, Ľubomír Slivka a Tibor Búza, za českú stranu Ester Honysová.

Koproducentami sú RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska, Česká televize a Bohemia Motion Pictures. Realizáciu tohto filmu finančne podporili Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie. Generálnym partnerom filmu je innogy.

Do slovenských kín ho od 16.8.2018 uvedie distribučná spoločnosť Continental Film

Pridaj komentár