Marie a Anne boli ženy, ktoré si vo svete mužov vytvorili svoj vlastný biznis. Ako? Šikovne, poctivo a s gráciou. Ich príbeh inšpiroval dvoch autorov: Evu -Mariu Bastovú a Jorna Prechta. Pod spoločným pseudonymom, Charlotte Jacobi, napísali historickú ságu o ženskej odvahe a slávnej parfumérii. Ak jej názov DOUGLAS nepoznáte, isto ste ho už niekde počuli, a to vďaka týmto priekopníčkam.

UCHVÁTENÉ PARFUMAMI

Začiatkom 20. storočia sa nezmenila len móda, ale aj ženy. Už nechceli byť ozdobou domácnosti a vzornými manželkami. Ich veľkou túžbou bolo splniť si želania a domáhať sa svojich práv. Rovnako na tom boli aj sestry Douglasové, ktoré okúzlil svet vôní. Uvedomili si, že k atraktivite nepatrí len vzhľad a šaty, ale aj správna vôňa. Parfumy boli kedysi považované buď za osviežovače vzduchu alebo prílišný luxus. To sa malo ale zmeniť!

POZERALI NA NE S NEVÔĽOU

V čase, keď uvažovali o otvorení vlastnej parfumérie, sa stretli s neporozumením okolia. Ľudia na nich zazerali s podozrením. O čom im ide a prečo nie sú doma pri deťoch? Podporu získali iba od otca, ktorý im pomáhal v myšlienke založenia predajne. Napriek ich úsiliu, neboli parfumy a kozmetika v tom čase spoločensky prijateľné a natoľko bežné ako dnes. Tieto výnimočné sestry, kamarátky, ženy a podnikateľky sa však nevzdali. Čo myslíte, podarilo sa im uskutočniť ich veľký sen? Ak vás príbeh zaujal, môžete si ho prečítať v knižnom prevedení.

FOTO: Online kníhkupectvo, Panta Rhei

Pridaj komentár