Kvalita nad kvantitou! Týmto heslom sa riadi skupina mladých ľudí, ktorých poznáme pod spoločným názvom TheG Clothing. Minimalizmus, handmade a dizajnové oblečenie, sú opornými piliermi mladej značky, ktorá je súčasťou slovenskej módnej scény len od roku 2015. Aj napriek tomu si jej módne kúsky obľúbili mnohé známe Slovenky, ako napr. Barbora Švidraňová, Ivana Surovcová Gáborík, Barbora Balúchová, Laura Longauerová a mnohé ďalšie. Ktorý módny kúsok sa stal symbolom značky a ako ho najlepšie kombinovať? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí zo zákulisia značky nám v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk prezradil tím TheG.

Kardigán v špecifickom prevedení sa stal symbolom značky TheG Clothing. Akým vývojom prešiel tento módny kúsok od svojich počiatkov až po jeho aktuálne prevedenie?

Prvý prototyp kardigánu sme uviedli do predaja koncom roka 2016. Materiál nekorešpondoval tomu dnešnému, bol jemnejší a vlastnosti materiálu nie moc obľúbené. Netrvalo dlho a s týmto typom sme sa rozlúčili. Začali sme hľadať kvalitnejší a prepracovanejší dizajn. Vzorka kardigánu s úplne novým strihom a tvarom, aký je dnes, uzrela svetlo sveta v roku 2017. Najskôr sme stavili na zemité farby, ktoré sa ľahko kombinujú s ostatnými časťami oblečenia. Postupne sme paletu farieb rozšírili na súčasnú, kde možno nájsť aj pestré farebné varianty. Kardigán prešiel ešte jednou zmenou, a to začiatkom roka 2018, kedy sa hrany kardigánu začali šiť do ,,vonka“. Schválne sme hrany nezapracovávali na vnútornú stranu aj z dôvodu, aby upútali oko náročného, extravagantnejšieho klienta.

Stretávame v ňom nielen dámy, ale už aj pánov. S akým outfitom je kardigán v podaní TheG Clothing najlepšie kombinovateľný v prípade dám a s akým v prípade pánov?

Náš kardigán je sám o sebe výrazný kus oblečenia. Možno ním zakryť až ¾ časti tela. (úsmev) V prípade dám je vhodný k džínsom alebo šortkám. Jednoduché oversize tričko, top alebo tielko je pod kardigán tiež vhodná alternatíva. Pánom odporúčame taktiež jednoduché tričko, džínsy alebo káro nohavice. V dnešnej dobe sa originalite medze nekladú a každý by mal nosiť to, v čom sa cíti najlepšie a najpohodlnejšie.

Všimli sme si pomerne rozsiahlu ponuku pánskych nátelníkov. Prečo značka vsadila práve na tento módny kúsok? Z akého materiálu je vyrobený a čím je špecifický?

Pánsky nátelník by mal patriť do šatníka každého moderného muža. Nehovoriac o tom, že v ňom evokuje kus gentlemana. V dnešnej dobe veľa mužov kombinuje jednoduchosť a minimalizmus. Žiadne výstredné prvky, čisté tvary a kvalita. Asi nikto z nás nemá rád vrstvenie a kombinácie oblečenia od výmyslu sveta. Preto hlavne v prechodnom období je nátelník skvelý doplnok a určite vhodný adept na kúpu. Materiál nátelníka v zložení viskóza plus elastan je rovnaký, ako u všetkých tričiek v našej ponuke, a to aby dokonale splynul s telom. Hlavné špecifikum je zakončenie rukáva na palec. Je doplnok outfitu, ktorý v lete príjemne chladí a v zime perfektne zahreje.

Vieme, že TheG Clothing sa zameriava predovšetkým na kvalitu a to nielen v prípade samotných módnych kúskov, ale i v oblasti kontaktu so zákazníkom. V čom je v súčasnosti práca so zákazníkom najnáročnejšia?

Pri práci so zákazníkmi ide o vzájomné porozumenie a hlavne o vžitie sa do ich potrieb. S každým zákazníkom komunikujeme individuálne a snažíme sa ho pochopiť na 100 %. Nie vždy to vyjde na prvýkrát, ale nakoniec sa dostaneme k vytúženému výsledku. Komunikácia musí byť vždy na prvom mieste a ak je zákazník lojálny, jeho potreba bude vždy naplnená. (úsmev)

Ponuka výroby produktu na mieru je veľmi lákavá. Čo všetko si môže u vás zákazník navrhnúť a ako sa v takomto prípade postupuje?

V podstate hocičo, čo je možné ušiť. Dizajnu či fantázii sa medze nekladú a u nás slovo „nie“ nepoznáme. Takže pokojne, ak máte nejaký nápad, sem s ním a my sa o všetko ostatné postaráme. Väčšinou šijeme na mieru naše modely a to spôsobom, že zákazník udá svoje miery a model sa vyrobí presne na neho. V prípade šitia na mieru je výroba o niečo drahšia. Ak máte nejakú predstavu alebo obľúbený módny kúsok, ktorý už stratil svoje čaro a radi by ste ho oživili, neváhajte a kontaktujte nás. Samozrejme, počas celého procesu výroby so zákazníkom komunikujeme individuálne.

I v móde častokrát platí pravidlo: „menej je viac“ a preto je minimalizmus prístupom, na ktorý nie raz vsadia svoje karty i svetoví módni tvorcovia. Čo nám prezradíte o nových minimalistických mikinách, ktoré môžu byť skvelou ozdobou dámskeho šatníka?

Ak si pozriete akýkoľvek fashion portál alebo módny časopis, minimalizmus pomaly začína vládnuť svetu. Takisto, ak si otvoríte Pinterest a zadáte „women hoody“, prvé čo vám nájde, sú minimalistické mikiny. V našej ponuke nájdete zatiaľ crop mikiny ideálne na leto alebo fitness. Nedávno sme predstavili predĺžené mikino šaty, ktoré si možno jednoducho obliecť a vyraziť. Avšak ponuka klasických minimalistických mikín u nás ešte nebola. Čoraz viac sa stretávame s obrovskými rukávmi a oversize strihom, no tentokrát by sme chceli staviť na klasiku – bez kapucne, rovno strihané v páse a bez manžety.

Kde si môžu fanúšikovia značky TheG Clothing prezrieť jednotlivé modely? Nezvažovali ste tiež predstaviť mnohé štýlové modely z prehliadkového móla?

Naše modely sú prevažne dostupné na e-shope (www.thegclothing.sk), ale stretávame sa aj s otázkou, „čo ak mi model nesadne?“ a „kde by sme si ich vedeli vyskúšať?“ Najjednoduchšou cestou je objednať si a ak vám model nesadne, vrátite ho bez udania dôvodu. Úplnou novinkou, ktorú testujeme, je možnosť objednať si na tzv. osobný odber, kde so zákazníkom všetko odkonzultujeme a prinesieme mu balík pohodlne až domov. Zatiaľ sa to týka len mesta Nitra a jeho okolia do 30 km. Určite sme otvorení každej forme propagácie našej značky. Ak sa k nám dostane dobrá ponuka na odprezentovanie na móle alebo street festivale, určite každú jednu možnosť radi prijmeme.

Švidraňová, Longauerová, Sládečková, Bakošová, Zelinová, Časnochová, Slačková a mnohé ďalšie slovenské krásky si už modely značky TheG Clothing obľúbili. Aké to je zhliadnuť slovenské dámy či pánov odetých v modeloch z portfólia vašej značky?

Úžasné! Nie je nad lepší pocit, ak vašu prácu vedia známi, ale aj neznámi ľudia oceniť. Každý jeden návrhár či dizajnér vie o čom hovorím, keď sa jeho tvorba ujme a hovorí sa o nej v superlatívoch. Samozrejme, koľko ľudí toľko chutí a stretávame sa aj s negatívnou kritikou. Tá nás rovnako posúva míľovými krokmi vpred. Ak príde niekto s dobrou radou alebo postrehom, neodsúdime ho, práve naopak, zoberieme si z toho maximum a prenesieme to aj do našej značky.

Prečo by mal módny našinec nahliadnuť práve do e-shopu značky TheG Clothing?

Pokiaľ niekto hľadá kvalitný, minimalistický a oversize štýl, u nás ho zaručene nájde. Máme kvalitné kúsky oblečenia, čo dokazuje aj nízky počet reklamácií. V prípade akýchkoľvek otázok je pre každého dostupný náš zákaznícky servis, kde ochotne poradíme a pomôžeme s čímkoľvek.

Za rozhovor ďakujeme Matejovi Jurikovi (CEO) a celému tímu TheG Clothing

Pridaj komentár