Režisér Vojtěch Moravec natočil komédiu Hádkovci o rodine, ktorá sa stále háda. Jej členovia sa majú síce radi, ale nech robia, čo robia, každý z nich si nakoniec vždy myslí svoje. Do úloh bratov Hádkovcov obsadil režisér Hynka Čermáka a Jakuba Prachařa, Ondřej Pavelka hrá ich otca, v rolách ich manželiek sa predstavia Jitka Čvančarová so Sandrou Novákovou a sestru, ktorá obidvom manželkám leží v žalúdku, stvárni Lucie Polišenská.

„Hádkovci by mali byť komédia plná všetkých emócií. Postavy sa navzájom milujú a zároveň sa nemôžu vystáť. Diváci budú mať chuť väčšinu postáv uškrtiť a niektoré hneď vzápätí objať,“ prezrádza Vojtěch Moravec. „Predovšetkým by ale Hádkovci mali divákov v kinách pobaviť,“ dodáva režisér.

Scenár k filmu napísal Vojtěch Moravec spolu so svojou životnou partnerkou Sandrou Novákovou, s ktorou spolupracovali už pri úspešnej komédii Matky. Tú videlo v slovenských kinách viac ako 65 000 divákov. Sandra Nováková v nej hrala jednu z hlavných úloh a bola aj spoluautorkou scenára, Vojtěch Moravec film režíroval. Kým impulzom na natočenie snímky Matky boli skúsenosti tvorcov s rodičovstvom, za Hádkovcami stoja ich vlastné hádky. „Samozrejme, ten film je tak trochu aj o nás,“ priznávajú s nadhľadom Vojtěch Moravec a Sandra Nováková. „Téma partnerských a rodinných hádok je však sama osebe nevyčerpateľnou studnicou komických situácií. Stačí počúvať rozprávanie kamarátov a známych alebo dávať pozor na ulici či v reštaurácii – jednotlivé momenty a situácie z filmu sme našli aj tam. Niektoré hádky potom rozohrali na skúškach dokonca i samotní herci. Nakoniec sme množstvo nápadov museli škrtať. Aj sme sa pri tom pohádali … trochu …,“ hovoria so smiechom autori scenára.

Svojím filmom by tvorcovia chceli nadviazať na legendárne filmy o rodine Homolkovcov, a inšpiráciou im boli aj úspešné české komédie z posledných rokov, založené na silných dialógoch, ako napríklad Vlastníci.

Film sa natáčal počas tejto jesene a jeho premiéra je v kinách plánovaná na leto 2022. „Každý z nás má v rodine niekoho, kto sa chce vždy o niečom hádať. A všetci tak nejako veríme, že to nie sme my sami,“ dodáva na záver Sandra Nováková. Komédiu Hádkovci prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Pridaj komentár